Viru Reisid ja Expressauto L.

Viru Reisidega sai käidud paar nädalat tagasi Horvaatias.Viimati kasutasin selle firma teenust kusagil4-5 aastat tagasi.Tollal mõtlesin,et eilähe nendega enam,kuna buss andis enne reis lõppu otsad.Nimelt lakkas töötamast konditsioneer palaval suvepäeval ja see oli JUBE. Seekordsel Horvaatia reisil jälle uued hädad.Esiteks buss oli must nii seest kui väljast.Esimese nädala jooksul ei koristanud bussijuhid bussi seestpoolt.Kõik maha kukkunud praht ja mustus vedeles vahekäigus.Bussi aknaid pesti algul voolikust tuleva veega.Pritsmed kuivasid ja aknad olid kõik täpilised.Esimese korruse turistid puhastasid ise hommikuti oma akna ja kui küsisime giidilt,miks bussijuhid teise korruse aknaid ei pese,saime vastuse,et neil polevat nii pikka vart millega pesta. Aga reis jätkus ja möödusid ilusad vaated, ja tehti ka pilte läbi mustade akende. Bussijuhid olid nii suitsulembelised,et ei suutnud paari tundigi ilma olla.Vaba bussijuht koogutas roolis oleva juhi ees ja imes närviliselt oma sigarit.Bussi esimene korrus suitsuhaisune. Bosnia-Herzegovinas siis buss andis otsad,nimelt reduktor lakkas töötamast jasee ExpressautoL.buss veeretati Sarajevo remondikotta.Telliti muidugi kohalik buss,mis meid Horvaatiasse koju tõi ja ka uus buss mis meid Eestisse tooks.Ja nii hakkaski Prantsusmaalt Horvaatia poole sõitma teine ExpressautoL.buss. Puhkus lükkus ühe päeva võrra edasi. Algas kodutee teises bussis.Peatselt selgus,et Prantsusmaalt tulnud bussi WC oli täis ja tühjendamata,seega buss täitus koheselt WC haisuga.Mõningad istusid isegi saunalina näo ees. Kohe selgus,et bussil ei tööta konditsioneer.Väljas oli 35 kraadi sooja..õhku ei ole,vetsu hais,inimesed istusid paljalt-see oli õudne.Meie suure kisa peale vastasid suuresti KOOLITATUD bussijuhid,et me tulime Prantsusmaalt ja mis te mõtlete et me hakkame parandama või.Ühele reisijale tuli kutsuda ka Tsehhis kiirabi. Minu järeldus sellest reisist - unustan firma VIRU REISID seniks,kuni nad hangivad omale usaldusväärse transpordifirma ja lõpetavad koostöö selle vanaraua firmaga ja reisid võiks toimuda ikkagi ühekordsete bussidega. Inimesed-mõelge ennem kui lähete Viru Reisidega.On ka teisi firmasid.

1
2

Kui buss välja jätta, kuidas reis ise oli ja kus Te Horvaatias ööbisite.

0
0

Kuidas giidiga rahule jäite? Kas reisiplaan sai läbitud või jäi midagi busside pärast nägemata?

Ja äkki mäletad katki läinud bussi numbrimärki?

0
0

Olime lennutajaga vist ühel reisil... Kõik öeldu on täiesti õige. Lisaks aga mõne omapoolse kommentaari. Reisin Viru Reisidega esimest korda ja olin netikommentaaride peale valmis pea kõigeks :-) Tõsi ta on, et buss oli algusest peale vähetõotav, kohale saime aga viperusteta. Bosnias ronis buss mägedes ikka üliaeglaselt , kusagil mägede vahel tehti esimene peatus, kus meid probleemist teavitati...aga siiski jõudsime Sarajevosse. Järgnev...sõltus vist inimesest, kuidas ta kõike endasse salvestas, sest kõditavaid elamusi jagus... Esmalt trammisõit...üle 50 grupikaaslasega sõitsime "jänest" ja muidugi tuli peale piletikontroll...Polnud hullu, vaesed kontrolörid olid vist veelgi suurems segaduses kui meie...nii et trahvist pääsesime :-) Edasi marssisime mitu trammipeatuse vahet jalgsi, et vanalinna jõuda. Nägime ju ka sutsu rohkem! Sarajevo vanalinn...kohe algul "liitus" meie grupiga pealtnäha varateismeline tüdruk, kes üsna jultunult kerjas. Kuna ta "saak" jäi suht kesiseks, jäid hiljem 2 kena daami ilma oma kuldketist...need lihtsalt rebiti kaelast. Siit mõte- mitte kõik ei viibi erineva kultuuriga riikides igapäevaselt ja kindlasti oleks giid võinud ette hoiatada, et selliseid probleeme võib esineda. Nii et kõik väärtuslik silme alt ära! Tagasisõit kohaliku bussiga...jah...jällegi pisut adrenaliini lisav...äike, mägiteed, noorepoolne bussijuht, kes sõitis normaalse kiirusega:-),ühe käega mobiiltelefoni hoides ja rääkides...igatahes lisas reisile vurtsu! Reis venis päeva võrra pikemaks. Kel oli puhkus (nagu minul), need vist tundsid selle lisapäeva üle head meelt, kel aga oli töö ootamas...nojah... Horvaatias ööbisime 2 ööd Karlovaci lähedal Duga Resas, 7 ööd Klekis. Viimane on väga väike koht- paar poekest, söögikohta ja rannatarvete kioskit...Arvan, et mitmedki tundsid pisut puudust ööelust. Samas...ka kuuvalguses Aadria meres ujumine oli imeline kogemus! Kes soovib mugavust ja odavust...tõesti, mõelge.. Algne odav hind on petlik, sest ei sisalda ekskursioone ega hommikusööke (v.a. 2 Duga Resas). Näiteks Germalo reisid on küll pealtnäha soolase hinnaga, ent enamasti hommikusöögid, ekskursioonid hinna sees ja tavaliselt ka 1 ots vähemalt lennukiga. Mina jäin rahule. Tahtsin näha seda imeilusat maad- seda ma ka nägin...Järgmine kord läheksin sinna aga juba omal käel :-)

1
0

Eestlane02- vastuseks Sinu küsimusele- ära jäi Mostar Bosnias. Lisapäeval sai aga omal käel käidud Neumis, Bosnias (jällegi...transiidipiiri ületus omal käel...põnev!) Küll aga tehti pikem (väljareklaamimata) peatus Poolas ja käisime Jasna Gora katedraalis... Nii et kokkuvõttes- üks koht käimata, uus aga juures... Bussi number? Piltidelt vaatab vastu 904BFB...See on nüüdseks aga kindlasti korda tehtud :-) Hullem oli ju meid koju toonud buss, selle numbrit aga...ei tea... Giidi osas...inimeste arvamused erinevad...Mina oleksin oodanud rohkem infot konkreetsete maade kohta...mitte ainult fakte, mida leiab ju ka internetist, vaid just oma kogetud asju, anekdoote ,mis seotud sealse rahvaga...jne... Kindlasti tasub osaleda aga kõigil väljapakutud üritustel- siis saate veidikenegi osa ka sealsest loodusest...ja ehk ka rahvast.Alternatiiv oleks päevad läbi rannas lesida...kellele see aga tõeline puhkus, siis- pääseb odavamalt...

1
1

Viru Reiside reisiplaani järgi oleks nagu 3., 4. ja 10. öö Duga Resas, aga büroos kirjutati mulle ka paberile, et 2 ööd. Klekis kirjutati, et on 6 ööd, reisikavas on selgelt kirjas 5 ööd järjest. Võta nüüd kinni.

avastaja 13, millistel päevadel Te Duga Resas ja Klekis ööbisite, st pärast milliste linnade/ekskursioonide külastamist? Ei viitsi hakata nüüd veel üks kord büroo jaoks linna minema.

1
0

Eelmisele - võta kuupäevaliselt ja arvesta välja kava järgi mitu ööd kuskil olete. Just vaatasin nende Hispaania reisi ja seal kierjelduses sama viga, aga kuupäevade lõikes kõik klapib. ma lisaks siia, et ka meie ööbisime mõned aastad tagasi Virukatega Klekis ja väga meeldis seal. Kuna elamises oli ka köök, siis vaaritasime kohalikust supermarketist ( no väiksem kui meie säästukas) ostetud tavaarist maitsvaid sööke. Ja Buss meil tookord oli õnneks igati ok!

1
0

Käisin Virukatega juulis Itaalias.Sellest reisist on vaid väga ilusad mälestused.Kõik sujus.Buss Taistost oli puhas ,korras,juhid kenad inimesed.Ööbimised korralikes kohtades,ajakavast peeti kinni.Reisiseltskond oli meeldiv,lõbusad inimesed mitmest rahvusest.Eriline tänu giidile Sirjele,kes jagas palju huvitavat infot ja aitas ka küllaltki väsitavad päevad nauditavaks muuta.Jäime väga rahule ja teeme juba uusi reisiplaane Viru Reisidega.Tänud neile!

4
1

Eestlane02- Duga Resas olime siis kolmanda ja neljanda reisipäeva öösel. Kolmandal päeval jõudsime kohale tõesti öösel, tulles Sloveeniast. Neljas päev möödus Istra poolsaart külastades, siis tagasi Duga Resasse. Edasi jah oli ette nähtud 6 ööd Klekis, meil venis see küll seitsmeks ööks.Koht iseenesest ju jah tõesti ilus- kolmes küljes Dinaari mäed, neljandas Aadria meri... Tagasiteel arvesta pika bussisõiduga- Klekist siis Zagrebisse, kus kulub mõni tund. Siis edasi Sloveenia, Austria, Slovakkia ja lõpuks Tšehhis hotell...mis on igati korralik! Kõik ühe päevaga... Jah, kõik sõltub inimeste ootustest...Ei taha üldse Viru Reise maha teha. Eks juhtuda võib ju igal firmal...Kui põhieesmärk on näha maad ja olla ise ka optimistlikult meelestatud, siis peaks mõnus reis olema kindlustatud!

3
0

Aitäh vastuste eest! Eks siis muljetan, kui reisilt tagasi.

0
0

Reis oli suurepärane. Buss ei läinud kordagi katki, bussijuhid Juri ja Viktor olid väga professionaalsed, giid Eve oli tore ning üldse kulges kõik plaanipäraselt. Olen rahul, et valisin just selle reisi - soodsa hinna eest sai mõnusa 2-nädalase reisi. Kindlasti reisin tuleikus veel Viru Reisidega.

1
1

Kas keegi on sellel aastal Viru Reisidega reisimas käinud? Kuidas on uuemad muljed? Kas bussid ikka lagunevad?

1
0

Reisinud palju ja viimastel aastatel just bussiga.Viru Reise pole seni julgenud valida, loen ju kommentaare. Samas on Viru Reisidel marsruute, mida teistel pole... Minu seni kõige ebameeldivam kogemus on La Stradaga
( Mulgi Reiside buss),mitu tundi läbimärjana sõitu - laest tuli kosena vett kaela- seega juhtub teistelgi.Ootaks ka uuemaid muljeid, kas bussid ikka kahekordsed ja öömajale saabutakse väga hilja? Kuidas giidid?

0
0

Olen 2 aastat järjest Viru Reisidega reisinud.Sellel aastal oli buss Expressauto L.Buss kahekordne,puhastati iga päev,aga esimest akent küll mitte kordagi ja see oli lausa jube.Õnneks tuli korraks vihma,see siis puhastas natuke.Erinevates parklates vaatasime,et teiste reisibusside aknaid küüriti küll.Meie bussijuhid ei vaevunud ennast liigutama.Registreerisime ennast reisile suht varakult ja rõõmustasime,et saime ettepoole istuma,aga õnnetuseks ei näinud ka külgmisest aknast midagi välja,sest kogu klaas oli läbipaistmatu,piimjas valge.See on juba aastaid selline,Viru Reisid peaks seda teadma ja reisijaid informeerima,seda ei tehtud. Buss koost ei lagunenud kui mitte arvestada seda,et kumm suure pauguga lõhkes,õnneks olime just peatunud.Niipalju siis bussist.Muidu oli reis väga tore,hästi korraldatud,giid Eve super.Näha sai palju.Virukate kiituseks!!!Väga hea reis kokku pandud ja tänu suurepärasele giidile kõik sujus.Seltskond oli lõbus,ilm ilus ja kõigil hea tuju.

1
0

Mis reisidega tegu ja kuidas teine reis sujus?

0
0

Sellel aastal sai käidud Horvaatias ja eelmisel aastal Itaalias.Ka see oli tore reis,jäime väga rahule.Siis oli reisifirmaks Taisto.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased