Warmia-Mazury (Kirde-Poola) , teed, rehvid...

Tere,


Sõidame nädala pärast Kirde Poolasse. 
Kas on kellelgi naastrehvidega sõitmisega Poolas? Naelad pole lubatud. Kui palju politsei kontrollib rehve?

Oskate soovitada odavaid öömaju? Tahaks ööbida Reszeli, Swieta Lipka, Pasleki kandis. Kas öömaja on lihtne leida juba reisil olles?

Kus on hea shoppata peale Olsztyni?  Olblag? Lidzbark Warminski?...

Tänan

Tean, et eelmisel aastal võeti kohe piiril üks tuttav naelakõrina peale rajalt maha (tollimehed passivad väljas) ja saadeti Leetu tagasi. Tal läks veel õnneks. Kujuta ette, kui keset Poolat võtab politsei su kinni, teeb trahvi ja ütleb, et naeltega edasi sõita ei tohi. Siis kutsub politsei maanteeabi, tõstetakse auto treilerile ja viiakse auto kas parklasse või lähimasse kummiboksi, kus pead ostma lamellid ning need alla laskma panna. Mida siis teed? On see ok? Milleks sellise jamaga riskida?

Sel sügisel olen mitmel korral Poolas käinud ja tõepoolest, Budzisko piiril on permanentne kontroll. Seda kas nad naastukõrina peale kinni peavad ma ei tea, aga kinni nad valikuliselt autosid peavad ja eeldan et Poola teekatte kaitse on üheks nende ülesandeks küll.

Öömajadega praegusel madalhooajal probleemi ei tohiks olla. Jälgi silte noclegi ja küsi hinda. Kui miskit silma ei hakka ja otsida ei viitsi, kasuta booking.com
Shoppamisegabon lihtne kuldreegel - mida suuren linn, seda paremad shoppamisvõimalused. Elblagis elab 110.000 inimest ja Lidz. Warminskis 16.000, seega puusalt tulistades pakuks Elblagi (umbes nagu kui valida Tartu ja Põlva vahel). Mine google mapsis linna kaardile, guugelda shopping mall või centrum handlowe ja leiadki mis vaja.

Öömaja olen vahel Poolas võtnud ka õhtul "Bookingi" kaudu, ning saanud väga head viimase hetke hinda. Kuid selle hilise broneerimisega on kaasnev probleem, et portaal ei taha enam sama päeva peale teha. Ma ei olegi arusaanud milline hetk õige oleks? Hotellidel on olemas sisse registreerimise ajad millisest hilisemat broneeringut ei peaks saama teha.