Yucatani poolsaarel matkamine

Kas keegi on teinud matkasid Yucatani poolsaarel kohalike juurde, kuskil vihmametsades ja otsida seal vähem külastatavaid maiade templeid jne.

Olen külastanud Palenquet, Teotihuacanit ja Tulumi templeid (viimane neist kõige kommertslikum) ja mida mina asjast arvan: algselt on/olid kõik maiade elupaigad ja templid suure mullakihi ja džungli all. Need, mida turistid näevad, on kõik puhastatud ja uuesti üles ehitatud ja neid kõiki ka külastatakse massiliselt. Seega ma arvan, et kui miski koht on vähem külastatav, raskesti ligipääsetav vms, siis on see ka vähem restaureeritud. Tahad maiade elust-olust aimu saada, külasta Palenquet.

ja boonuseks :)

Andres, kas sa läksid sinna Cancunist, kui jah millega soovitad seda vahemaad läbida?

Kuhu sinna täpsemalt?
Meie marsruut oli selline: Mexico City-Puebla-Oaxaca-Tuxtla Gutierrez-San Cristóbal de las Casas-Palengue-Tulum-Isla Mujerez-Cancun

aga üldiselt on seal väga hea bussiliiklus, k.a. ööbussid. Ka pileteid saab internetis ette ära osta. Seega, kui sul on seal miski 7-8 tunnine sõit tulemas, kaalu ööbussi, hoiad hotelliraha kokku ja samas oled hommikuks uues kohas vs kogu päev selle bussisõidu peale raisata. Mul igal reisil kaasas ka unetabletid, edasi-tagasi lennukis need asendamatud ja nendel ööbussides ka. Ööbussi muidugi kannatab kasutada 1-2x reisi jooksul, muidu "tapab" ära

Näe, siin kogu meie reis:

Tere,

Kindlasti kaaluda Calacmulli. https://en.wikipedia.org/wiki/Calakmul. Vastab 100% teemaalgataja soovidele.

Tere,

olen mõned korrad käinud Yucatanil ning külastanud 5-10 templit. Igaüks on omaette huvitav aga kui huvi suuremate templikomplekside osas, mis ei ole veel piisavalt avastatud ega liigselt turiste siis ma tooks esile kaks: Palenque (Mehhikos) aga veelgi ägedama kogemuse sai Guatelamas Tikal (mis asub samal poolsaarel aga teises riigis küll).

Oliver

Maiade templeid on veel ägedaid Belizes (kus me ei käinud, et mitte tõmmelda kahe riigi vahel) ja Tulumi ligidal veel https://en.wikipedia.org/wiki/Chichen_Itza (kus me ka ei käinud, sest selleks ajaks oli meil juba maiade elust-olust kurguauguni)

Öö bussiga sai viimati sellel aastal sõidetud Vietnamis, täitsa toimiv lahendus ja soovitan teistelegi. Küll pikemat kasvu kodanikul veits vähe ruumi. Vietnamis olid sellised magamisasemetega bussid kas Mehhikos midagi sarnast?

Andres kas sa läbisid oma teekonna vaid ühistranspordiga või rentisid ka autot.

Virmo, kust kaudu sa Calamuli läksid ja millega sina seal ringi liikusid või võtsid kohapeal kellegi korraldatud tripi.

Oliver, kas Guatemalas Tikal käisid Mehhiko kaudu või oli sinul Guatemala reis.
Kas Guatemalas on lihtne ringi liikuda ja ühistransport ka toimib?

Vaatan, et meile on need riigid kõik viisavabad, kas seal kandis piiriületused on lihtsad Belize / Guatemala /Mehhiko?

Olen ka (öö)bussiga Vietnamis sõitnud, kus istmed kaldu, aga ei, Mehhikos ikka nn tavalised toolid. Seal 3 eri mugavusastmega bussi, kõige luksim oli vist 3 reaga (1+2), kus istmed olid laiad ja pehmed, vist oli tasuta wifi(?), mobla laadimise võimalus ja tasuta jook pileti sees.

Läbisime teekonna vaid bussidega ja ei kahetse. Bussid sõidavad tihedalt ja kiiremini kui Vietnamis või Sri Lankal.

Meie läksime ringiga sinna: Cancun> Isla Holbox> Merida > Campeche> Xpujil (Calacmul)> Bacalar> Tulum>Cancun.

Liikusime yhistranspordiga, mis toimib ideaalselt (Julgen vorrelda meie Lux bussidega) ning ööbussie ei kasutanud. Calacmuli saab Xpujilist (ca. 1,5-2 tundi soitu).
Ohtul joudsime Xpujili bussijaama ning seal leppisime taksojuhiga hommikuse pick upi kokku. Ei mäleta kyll summat,aga hind oli talutav (Äkki 100.- EURi paev). Bussijaamas pakuti ka mingeid tuure aga meie lähemalt ei uurinud. Yldiselt tegemist on ysna remote kohaga nign pakkujaid kui ka turiste oli vähe. Kui soovite ööbida kompleksi lähedal siis kaalusime ka http://www.puertacalakmul.com.mx/ aga see oli meie jaols kallis. Tol hetkel muid variante polnud (Veebruar 2017).

Virmo - kui mitu päeva Teil ringi (Cancun> Isla Holbox> Merida > Campeche> Xpujil (Calacmul)> Bacalar> Tulum>Cancun) läbimiseks kulus või mitut päeva selleks soovitad?

Mina olen Yucatanis maiade templites käinud Tulumis, Chichen Itzas ja Cobas. CI-sse saab Tulumist kenasti liinibussiga. Coba on neist kolmest kõige metsikum, st et asubki suht dzunglis, sinna sõitsime rendiautoga. Kuna see Tulumist väga kaugel pole, saad kindlasti normaalse hinnaga ka taksoga minna.

Belizes käisime Lamanais maiade templis, Sõit sinna toimus Orange Cityst mootorpaadiga mööda jõge. Korralik dzungel taas ja väga lahe koht. Isegi möiraahve oli kuulda ja näha.

Arden, kas Mehhiko Belizi piiriületus laabub hõlpsasti? kas google mapsis pakutud ajakulu valitud punktide vahel on enamvähem õige? ja kas Mehhikost Belizi tasub kulgeda ühistranspordiga

Andres ja Virmo, kas teil on mõnda linki jagada, kust leian infot nende busside kohta millega pikemaid otsi sõitsite?

Tulin aasta alguses Mehhikost Belizesse ning piiriületus võttis aega vast max pool tundi. Kasutasin selleks sõiduks liinibussi Belize Cityst kuni Bacalarini. Suurim ning väga hea kvaliteediga kompanii on ADO bussifirma. Kasutasin neid marsruutidel Belize City-Bacalar-Playa del Carmen-Holbox-Cancun. Ehk siis kokku neljal korral. Neil on uued bussid ning üsnagi mugavad. Hinnad olid üsna keskpärased, midagi väga soodsat polnud. Arvan, et leidub veel mingeid bussifirmasi aga ADO tundus enamike turistide valik olevat.

mul oli see: https://www.ado.com.mx/ see aga viskab nüüd miskit punast teksti ette. ma ise ei viitsi seda tõlkida googlega, vt ise parem.
aga kui googeldasin lihtsalt ADO busses ja Mexico, leidsin selle: https://goo.gl/vQMYi2 ja https://www.clickbus.com.mx/en/autobuses-ado-platino
aga tegelikult on neid linke erinevaid veel, vajadusel saad ise ka otsida. Kui piletit ostma hakkad, siis vaata, et kõige kehvemasse bussi ei satu (mäletad, rääkisin, et 3 erinevat mugavusastet seal!) ja mehhiklased kasutavad oma rahaühiku juures dollari märki! Ära ehmata siis.

Tänud, mäletan 3 mugavusastet ühes uhked "sohvad" kus mõnus kulgeda. Seal kodukal on praegu mingi uuendus vist käsil.

Kas on mõnd head ranna ja sukeldumise soovitused, ka kus viimastel päevadel enne koju tulekut olla, lõigul Chetumal - playa del Carmen ?

Kas seal ise seigeldes on turvalisus suur probleem ?

Sukeldumiseks sobib ehk Cozumeli saar kuhu saab Playa del Carmenist laevaga, mingi 45min-1h võttis aega umbes.

Turvalisus nagu meil: ära otsi pahandusi ja pahandused ei leia sind

Pead aga arvestama, et sisemaal mitte keegi ei räägi in English! Ainult hispaania keel. Meid aitasid käed-jalad, kehakeel ja moblasse salvestatud offlainis Google Translation
See-eest Tulum-Cancun suund, kus palju turiste Kanadast ja USAst, seal kõik kohalikud räägivad ka inglise keelt

Randadest: olime Tulumis ja Isla Mujeresel ja esimene neist 100x parem! Isla Mujeresel oli rahvast kui murdu, see-eest Tulumis jagunes see mass ilusti pika rannariba peale ära. Kui ise uuesti läheks, oleks vaid Tulumis

Andri, kui reisikava valmis, too see siia ka, vaatame koos üle :)

Kui rääkida sukeldumisest, siis ei tea, mis tase sul on, aga parimad sukeldumised Yucatani poolsaarel on ikkagi nn cenote ehk koopa sukeldumised