Zakopane mäehinnad ja majutus (talv)!

Kas keegi oskab öelda, palju kulub Zakopanes raha mäepiletite peale (ühe inimese kohta/ päev)? Palju teil endil on läinud? Kuigi kirjutati sellisest punktisüsteemist, et mäest allasõit maksab umbes 6 zlotti (umbes 30 krooni, + veel tõstuki raha). Piletite hind päeva kohta tõuseb ju palju kõrgemaks kui Soomes, kus keskmiselt päevapileti hind on 30 eurot). Või arvutatakse seda kuidagi teist moodi? Igati teie soovitused ja nõuanded on teretulnud!!!!! Ka on tõesti nii, et majutuse saab nn. noclegist ka kohapeal (ka suuremale pundile, nii öelda kolmele perele)? Palju läheb umbes bensiini peale raha (Vento) ja kas on mõtekas juba Eestis panna paak täis? Mida oleks vaja veel teada Zakopane kohta? Meie peres oskavad kõik mingil määral mäest alla tulla :-), nii, et mäed võivad olla ka veitsa nõudlikumad. Oleks väga tänulik kõige info kohta.

Tere!

Mõned leheküljed Zakopane infoga: http://www.discoverzakopane.com/

Harenda suusakeskuse hinnad: http://www.harendazakopane.pl/index.php?strona,menu,pol,glowna,1342,0,1350,klienci_indywidualni,ant.html

Zakopane on fantastiline koht, nautige Tatrate pealinna!!:)

Majutuse valik on suur. Kohalikud elanikud pakuvad samuti majutust oma suurtes majades.

Mäepileti hinnad ei ole kallid, madalamatel mägedel umbes 300 eek, kõige kõrgemal Kasprowy Wierhil on tõesti üks kord umbes 30 eek ja ega sa üle 10 korra ei jõuagi sealt alla sõita. Üldiselt kui ilma on, siis tulebki Kasprowyle minna, sest iga päev sinna ei lastagi. Kui on tuul, siis mägi on suletud ja tuleb minna mõnele madalamale, neid on seal vähemalt 5 tk. Kodumajutusega ei pidavat probleeme olema, aga ise olen peatunud peatänava ääres hotellis Dom Turysty, 2-ne tuba 600 eek. Sõiduautoga läks bensu peale 4000 eek, 5 korda tankisime, Pärnu, Leedu, Poola, Poola, Leedu. 16-17 h läheb sõidu peale, hommikul 3 minema ja õhtul 8 kohal. Head reisi

Ütleme nii, et ega Zakopanesse suusatama küll pole mõtet minna, 3-4 nõlva ja natuke suuremad, kui Kuutsekas. Üks suur hea mägi nagu on aga seal on turistid, kes mäeotsa pildistama tahavad minna selle ummistanud ja üles minemiseks tuleb ennast registreerida või järjekorras seista 1-2 tundi. Siis teises keskuses on punkti süsteem, et ostad mingi raha eest omale krediiti ja siis eri tõstuk võtab teatud arvu punkte maha - õudne nõmedus. ja kolmandal mäel on 2 tõstukit, mõlemil on oma pilet. Aga muidu Zakopane on vägev - linn, turg, ööelu ja hinnad mõistlikud, selliseks puhkuseks on sobiv, et sõidad 3-4 korda mäest alla ja siis jood ülejäänud päeva mäepeal õlut või glögi. Kui aga suusatada tahate, siis sõitke ikka Jasnasse(ca 200 km vist veel) seal vähemalt saad päev otsa normaalselt sõita, ilma et peaks mõtlema, kas ja kui palju sul veel punkte alles on.

Kasprowiga on nõnda, et kui mägi avatud, sõidad köisraudteega korra üles (ei mäleta piletihinda) ja sealt edasi läheb tavaline tooltõstuk, millele mina ostsin iga sõidu jaoks eraldi pileti. Et sõidad alla, ostad kassast 1-korra pileti ja tõstukiga üles tagasi jälle. Polnud kallis ning kui sa seal ikka 10 korda alla sõidad, siis oled ülikõva tegija. See on suht tappev mägi ikka, päris sein. Ning kõige lõpuks tuled 5km pikkust lauget rada mööda sinna, kuhu hommikul kabiiniga üles läksid. Too rada on alguses ka mõnus närvikõdi, lõpuks aga kerge libisemine läbi metsa.

Poola punktisüsteem on tegelikult väga lihtne. Ei mingit ülemaksmist, et ostad omale päeva pileti ja siis äkki pannakse poolest päevast mingi tõstuk kinni (nt tuule pärast), vaid maksad konkreetselt teenuse eest, mida ka tarbid. viimati läks mul Jasnas sisuliselt terve päeva pilet niimoodi raisku, kuna ühel hetkel pandi pea kõik tõstukid lihtsalt seisma.

Kes ütleb, et Zakopanesse pole mõtet minna suusatama, see teab ilmselt ainult neid nõlvakesi, mis linna sees. no need on tõesti mõttetud ja võrdlus kuutsekaga peab paika. Aga sõitke veits eemale (mingi 20 km oli vist) nt Kotelnicasse (http://www.bialkatatrzanska.pl/index.php?lang=ru) ning saate sõita rohkem kui rubla eest. Lisaks on Zakopane ümber kümnete viisi igasuguseid mäesuusakeskusi, kui ainult viitsida netist veidi eeltööd teha. Ei ole sugugi Gubalowka ainuke mägi, mida triikida.

Ahjaa, kui Kasprowisse minek, siis varu hobusekannatust. Köisraudteele võib olla mitmetunnine saba. Kuid elamus on seda tõesti väärt.

KW suure tõstuki (nagu trammivagun) pilet maksis viimati ligi 30 kohalikku raha, ca 125 krooni. Mäel olles ole mees ja suusata:) tõste üles (ntx neljane tool vasakul nõlval) maksis 10 kohalikku, et mitte iga kord võimalikus sabas seista osta niimitu piletit kui arvad end suutvat laskuda. võid osta ka 10X pileti ja kasutada seda ntx kahekesi. Paremalt nõlvalt saad päris alla, nn kojusõit, aga poolelt mäelt saad ka väikese tõstukiga üles ja sõidurõõmu pikendada kui tahad. Kogemata päris alla sõites ei jää muud üle kui selleks korraks loobuda, sest suur hulk turiste ja natuke suusatajaid on trammisaba lootusetult pikaks ajanud. Tõsine suutaja läheb kell 8 mäkke, pool 9 ei ole ka viga, aga kella 9st alates on mõttetu seismine trammi oodates:S