Soovin leida reisikaaslast Camino de Santiago palverännukuteedel

Hispaania

Otsin rõõmsameelset teelist, kellega minna kevadel-suvel-sügisel (võib ka varem) 2016 palverännakule. Kaaslase sugu pole tähtis, aga ühine eesmärk ja hea klapp kaaslastena oleks kindasti vajalik:) Võiksin liituda ka mõne mineva grupiga! Kui kellegil on kogemusi, soovitusi, kes sel rännakul käinud, siis need on igati oodatud kuna kavatsen selle teekonna ette võtta esimest korda.

Jätan jälje. Soovin ka palverännakutee läbida, kuid seda alates juulist, sest mul juunis on veel kool.

Tere.
mina otsin ka reisikaaslast. kui ei õnnestu, siis kavatsen ikkagi tee läbida.
oma palverännaku teeks valisin "põhjatee". lennupileteid veel ei ostnud, kuid teen seda lähipäevadel. minu plaan oli järgmine: 05.04. lennata Riia- Biarritz läbi Londoni. kõndima hakkama 06. 04. Irun`ist. 32-33 päevaga jõuaks Santiagosse ning sealt lennata Riiasse.

kas Teil retke plaan on paigas? kui Teie veel otsite kaaslast, palun jagage oma plaani, sest minu vabanädalad on paindlikud, ning sobivuse korral võib kõik ümbermängida.

Lennujaam

Minek 23 juuni Portugali teele :)

Tere, Mina alustan 23. juunil Saint-Jean-Pied-de-Port'ist. Eesmärgiks läbida Prantsuse tee.

Igaks juhuks mainin, mõned aastad tagasi läbisin Tln-Riia-London-Biarritz ja see oli üsna kannatusterohke, aeganõudev ja söögiraha arvestades ka kallis koos ööbimisega lennujaama põrandal. Vb nüüd paremad kellaajad. Möödunud aastal jäin rahule oma sõiduga: Vueling Tallinn Barcelona 6:00-8:45, rong Barcelona Sants - Pamplona 12:10-16:05 Buss Pamplona - Saint-Jean-Pied-de-Port 17:30- kohal ca 20:00. Hulk ronge-busse läheb Pamplonast ka Iruni, alla 10 eur hinnaga. Ühe päevaga kohal. Vaheajad sobivad odavamaks einestamiseks Hispaanias, samuti reisitõrkekindlustus aktsepteeris neid.

Tere. Sooviksin ka ise sinna minna kunagi suve lõpu poole, rännaku pikkus umbes kaks nädalat. Ise pole eelnevalt palverännakul käinud, kuid loodus ja kogu retk on kuidagi kutsuv. Seega kellel samad mõtted võiks julgelt ühendust võtta, äkki läheb üks pisikene unistus täide!

Tere.

Mul samuti plaanis minna ja kaheks nädalaks. Kiusatus on suur aga päris üksi minna ei julgeks. Avatud pakkumistele ja saab äkki väikese pundi kokku. Ei arvagi, et peaks kogu tee käsikäes kõndima, kuid tugevam on tunne kui keegi veel.

Vaatasin natukene ringi ja mõtlesin, et panen ka teistele huvilistele väikese näidise (kõik hinnad tuleks siiski ise üle kontrollida, võin eksida). Eelmine sügis on tehtud huvilistele retk Leon-Santiago de Compostela, kestvusega umbes kaks nädalat ~250 km. Pilet Madriidi umbes 210 € hetkel + bussiga Leoni ~20 + Santiago de Compostelast lennukiga Madriidi ~40 €. Ööbimine olenevalt kohast, vist võiks arvestada vähemalt 10 €. Ning kõige täpsema info saab ilmselt http://camino.ee/?page_id=35 lehelt ja seal antud isikute käest, kes palverännakutel käinud.
Lisaks veel https://jaakobitee.wordpress.com/kkk/, kust saingi teekonnaks mõtte.

Sooviksin ka leida siit omale reisikaaslast palverännakule Hispaaniasse. Plaan on asi ettevõtta suve või sügise alguses. Kes sooviks ühineda andke märku siin, võib ka kirjutada mailile: krixsus@hotmail.com

Ise olen sõbralik, aktiivne ja seiklushimuline noor. :D

Isiklikult ei väsi kordamast, et minge üksi. Kogemus hoopis ehedam ja vähem tômblemist. Mingit turvariski seal pole ka naistele ja neidudele. Inimesed nii rajal kui raja kôrval abivalmid ning probleemiks pole ka keele mitte tundmine.

Caligulaga täiesti nõus. Soovi korral leiad kindlasti juba esimesel-teisel päeval kaaslase(d), kellega koos käia ja kellega su tempo sobib. See viimane on minu arust väga tähtis, sest raske on pikka aega käia liiga kiiresti, aga ka liiga aeglaselt. Aga jah, on suur vahe, kas käia koos kaaslastega või täiesti üksi: mina proovisin mõlemat varianti ja ei teagi, kumb rohkem meeldis, need olid nii erinevad.

Eesti Jaakobitee palverändurid (FB kommuun) korraldab infopäeva Camino de Santiago rännakuks 5 märtsil 16.00-18-00 Narva mnt 51 . seal saab esitada küsimusi ja tutvuda potensiaalsete kaasränduritega. Osavõtt vaba, huvi korral soovituslik kinnitada oma osavõttu ka e-mailile: jaakobitee@gmail.com

Tere.
Nädal aega tagasi jõudsin "põhjateelt", mida läbisin aprillis/mais.
Tahan öelda, et praegu on võimalik mugavalt jõuda Iruni - Camino del Norte alguspunkti. Piletide ostmisel vaatasin nii Tallinna kui ka Riia lennujaama - sõit mõlemani võtaks mitu tundi. Lendasin Riia-London-Biarritz Ryanairiga. Õhtul jõudsin Riiasse ning ööbisin hostelis bussijaama lähedal. Stockmani vastas on bussipeatus "13. januarus", kust buss nr. 22 jõuab 32 minutiga Riia lennujaama (pilet 2.- eurot ostes bussijuhi käest).
Lend Riia-Biarritz 11.30-17.05. Kella keeramisega ning Londonis x2 passikontroll lendude ootamisaeg kujunes 1,5-2 tunniks. Väljudes Biarritzi lennujaamast, kohe vasakul (umbes 10 meetrit) on kohalike busside peatus. Buss nr. 9 viib Bayonce linna rongijaama (pilet 1.-2.- eurot) umbes 15-20 minutiga. Tuleb väljuda enne silda (bussijuht lahkelt aitas) ning seda ületades keerata vasakule peale ümara lillepeenra, kuid viited "Gare Bayonce" on näha juba peale silda. Rongijaamas on iseteenindusstendid, kust saab osta endale rongipileti. Rong Bayonce-Hendaya (lõpp-peatus Hendaya gare) väljus 18.05 (jäin napilt maha) ning järgmine oli 18.55. Pilet maksis 7,90.- euro ning sõiduaeg kestis 32 minutit. Hendayast Iruni eeslinna jalutasin 7 minutid ning Irun`i peatänavale jõudsin 15 minutiga.
Bayonce rongijaamast väljus ka rong St.Jeaan P.P.,kuid väljumisaega ei taibanud vaadada. Sama lennukis oli umbes 10 palverändurit, kes läksid "Pransuseteele". Paar sakslast sõitsid rongiga samast jaamast, 4 inimest võtsid takso ning teistele tuli auto järgi, kuid kui kaugele viis - ei tea.
Tagasilend Santiago-London-Riia 10.15-22.00. Ootamisaeg Londonis oli 4 tundi ning õhtul jõudes Riiasse jäin linna ööbima. Oli ka võimalus sõita ööbussiga 02.30 Riia - 06.50 Tallinn, sellisel juhul tuleks bussijaamas oodata 4,5 tundi.
Kui keegi soovib küsida rohkem "põhjatee" kohta, hea meelega vastan.

Lennujaam