Viimased kommentaarid

Kreeka avab turistidele riigi alates 14. maist, mis tõenäoliselt tähendab, et siis kaob ära see praegu kehtiv 7 päeva isolatsiooni. 

Uudist saab lugeda siin: https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-to-welcome-eu-non-eu-vaccinated-tourists-from-may-14

Levib ka lennukis. Tean inimest, kes sai selle ca 4-tunnisel kojulennul HRG-KBP, kuna lennukis oli olnud mitmeid tatiseid ja köhivaid inimesi. FFP3 mask ka ei aidanud.

Luminor Visa Infinite kaarti saavad taotleda ainult Luminori privaatpanganduse kliendid. Privaatpanganduse klientideks kvalifitseeruvad need, kelle hallatavate varade maht ületab 50 000 eurot.

Pole kuulnud, et täna oleks üldse mõni selline rendifirma olemas, kes ilma krediitkaardita rendib. Tasub mõni kohalik rendifirma otsida, kes ei võta krediitkaardilt raha deposiiti.

Mõõdud: 52 x 32 x 20 cm.

Olen kasutanud nende vouchereid ja uue reisi hind ei kerkinud.

Mina läksin ja tulin Kreetalt Viini kaudu (juuli lõpp - augusti algus). Teine variant oleks olnud Londoni kaudu. Lennujaamas olid PPA inimesed Viini lennukil vastas. Austria oli siis juba napilt "punases," aga Kreeka mitte. Neid huvitas rohkem reisi alguspunkt. Mingeid teste Tallinna lennujaamas minu teada ei tehta. Kreeta lennujaamades kutsutakse inimesi lennuki pealt tulles pisteliselt  testima.

Ma usun, et Kreetal on kõik hästi ja tundub, et seal on kord majas. Ei maksa sinna minekut küll karta, kui just hilisem eneseisolatsioon teeb muret. Turiste ei ole väga palju, enamjaolt poolakad. Suured ja laiad rannad, mingeid rahvamass seal ei ole. Kõige rohkem inimesi oli Balos Bay rannas, kuna umbes lõuna paiku toodi sinna meritsi kolm laevatäit inimesi (ka eestlasi). Lennujaamas, poodides jne on kõigil inimestel ilusti maskid ees. Restoranides ja kauplustes on kõigil müüjatel/teenindajatel/kelneritel alati maskid eeskujulikult ees. Rendiautol (www.justrentals.gr) oli roolil, käigukangil ja käsipiduril kile peal. Öeldi, et autod desinfitseeritakse peale igat klient ja pannakse peale puhastamist kiled peale. Ma usun, et sarnane OK olukord on kõigil Kreeka saartel.

QR koodi kontrolliti absoluutselt kõigil.

Kreetal (vähemalt Chania piirkonnas) kantakse maski väga-väga eeskujulikult. Kõik panevad poodi sisenemisel maski ette. Sama ka lennujaamas, autorendis, ühistranspordis jne. Viinis oli sellega olukord suhteliselt kehv. Poodides ei olnud paljudel maske eest. Ainult lennujaamas ja ühistranspordis oli kord majas.

Testimisele kutsuti pisteliselt ja väga väikese osa reisijatest. Nägin ainult mõnda üksikut, keda sinna sirmi taha kutsuti. Kahjuks seda ei näinud, kuhu see vatipulk topiti ;)

Kolm kuud on juba üle mõistuse. Mul oli üks Omnivaga USA-sse saadetud pakk kusagil Omniva "riiulis" täpselt kolm nädalat enne, kui see üldse Eestist väljus. Küsisin, millest nii suur viivitus ja sain üsna lühikese vastuse: Eksport toimub väga harva Eestist ning tarne on häiritud.

Ma olen Omnivaga kaks pakki sinna saatnud, millest üks jõudus kohale täpselt kahe kuuga ja teine veel teadmata, kas on kohal või mitte, aga kaks kuud ka sellel täis ;)

Sellel aastal ei ole küll väga mõtet USA reisi plaaneerida, arvestades sealset olukorda. Ka lennuliiklus/kaubavahetus EU ja USA vahel on suhteliselt tuksis, et isegi postipakk (tähitud maksikiri) liigub sinna tavapärase kolme - nelja nädala asemel kaks kuud.

Arvestades, et Küprosel on nakatunute arv väga väike, siis sellepärast küll ei kardaks.  Välisministeeriumi 3. juuli andmetel on see number kõigest 1,2.

Link: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Tere. Saab varem online´s sobivaid/vabu istekohti valida, kas enne broneeringu tegemist või siis kui broneering on juba tehtud. LowFare piletite korral on see lisaraha eest (võib maksta kuni 35 EUR/suund).

Pigem päris algajatele, väga igav. Ei oska ühegi mäega võrrelda. Sama linna spaa on palju mõnusam ;)

Üritasin läbi Tickets.ee Miami pileteid osta/broneerida, aga maksmine ei õnnestunud. Kirjutas, et kaart ei sobi ja ei mingit konkreetset ega ka täpsemat põhjendust. Ometigi oli Visa (Gold) krediitkaart. Tickets.ee valikus oli ka võimalus teha makse ülekandega (12 tunni jooksul), aga siis küsiti 50 EUR kõrgemat hinda. Ei hakanud sellega jamama. Õnneks sai läbi SuperSaver.fi sama hinna ja probleemivabalt kõik ilusti tehtud.

Tere. Sai Norwegianiga detsembris NY-s käia. Sooja söögi tellisime ainult tagasisuunal. Ma arvan, et järgmine kord telliks söögi samuti ainult tagasisuunal. On küll mugav variant ja maitsev, aga ei ole päris seda raha väärt. Kui võimalik, siis võtke ise midagi söödavat kaasa.

Võtke kindlasti auto koos juhiga. 2 põhjust: 1. liiklus on hullumeelne 2. auto (väike mikrobuss) koos juhiga on väga odav. Meil maksis terve päev koos juhi ja tema autoga u. 200 - 300 eek (olenevalt asukohast). Hind leppige kokku enne sõitu. Edu!

Järjekorrad on pikad aga liiguvad suhteliselt kiiresti. Parkida on võimalik Louvre kõrvaltänaval (mitte jõe ääres vaid teisel pool). Kohale soovitaks jõuda min. 2-3 tundi enne sulgemist. Kui saad pileti 1 tund enne sulgemist siis enam sisse ei lasta ja raha ei tagastata.