Merrru

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari

20 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Meie just käisime NV Roomas. Jõudsime neljapäeval 00:35 ning võtsime ka lõpuks takso, seal on Fix fare, 48 € Rooma linna. Seal on pidevalt inimesed järjekorras, ehk annab seal kellegagi linnasõitu jagada. Vaatasin ka Uberit, nende hind samal ajal oli 50 €, aga kuna lennud olid just sisse tulnud siis minutitega oli ka see hind juba 60€ :) 

Ühtegi ühistranspordi võimalust meie nii hilja ei leidnud, ka ei viitsinud hakata tegelema mingi meeletu rändamisega.

Meil oli väga tagasihoidlik ööbimine väheste viperustega(palav ja vesi sai otsa), kuid meid see ei häirinud, kokkuvõttes oli suht OK, valisime ka selle järgi, et neil oli kõrge hinnang. 

https://www.airbnb.com/rooms/12903893?source_impression_id=p3_1579168531_iPALicQAUwjq0H%2Bj

Pere ise tore ja hommikusöök super. 

Noh selle soovituse annakski, et kui Kose juurde minna siis kohe hommikul. Meie seda ei teadnud ja jäigi käimata, sest uuel hommikul oli buss ja lõunast me enam minna ei saanud, nii väitsid meile taksojuhid, äkki valetati, ei tea. Trinidad on pisike selle jalutab ilusti läbi, mulle Trinidad vist meeldis üldse kõige rohkem, oma kiviste tänavatega, väikesed letikesed suveniiridega jne. Seal kaunis rand ka playa ancon. Kui plaza Mayorile minna, see on linna väljak, siis seal trepi kõrval o armas restoran, väga super toidud, seda soovitaks ka.

Tulime just 3p tagasi Kuubalt. Rollereid on tõesti vähe, kohtasime neid vaid Varaderos, sai hotellidest võtta.

Trinidadis käisime rannas taksoga, neid on seal väga palju. Mine ainult tänavale ja juba pakutakse iga nurga peal: taxi, taxi. Sõida kuhu soovid. Rannast saad ära samamoodi, autod koguaeg ootavad. Kuid iga juht üritab sulle minnes pähe määrida ka seda, et ootab sind hiljem kindlal kellaajal, sest sa ei pruugi muidu linna tagasi saada. Esimene kord võtsime ka, kuid hiljem kui nägime, et koguaeg autod olemas siis ei võtnud. Tavaline hind 10 cuc, nad väga soodsamalt ei taha sõita.

Ja kui plaanis minna Trinidadis waterfalli juurde siis minge hommikul, see suletakse juba kell 15.00 - lihtsalt lisainfoks, meie seda esialgu ei teadnud :)

Olen käinud Shanghai's. Ilus ja puhas. Kuid ma ei tea kuidas teistel eelkõnelejatel Hiinas läks, kuid meie olime veidi hädas, inimesed ei oska keelt. Ringi liikumine oli päris raske kuna oleks vahel soovinud miskit küsida, ka toidukohas. Eriti nad keelt ei oska, või siis sattusid meile juhtslikult sellised kes ei osanud :)  Kuid selle eest oli suur ja võimas linn. Hinnatase täitsa keskmine. Shopping keskustes käisime ka, et vaadata mida ka pakutakse. Jättis meile liiga tühja ja kõleda mulje. Kõik on suur ja võimas aga poed oleks justkui tühjad ja kaupa osta pole, pigem kallivõitu.Kuid olime ka vähe aega.. kuna lendasime sealt edasi. Sõbrad kes on käinud on kasutanud ka giidi, kes siis aitab infovahetusega ja ehk soovitab huvitavaid kohti kus minna ja kus käia, viib ka kuskile sellisesse kohta kuhu niisama ei satu. Olen ka kuulnud, et ostmise mõttes tasub pigem minna Guangzhou'sse

Meie sõitsime mitme erineva firmaga ning üks ots oli eriti jube ElNido-San-Vicente, seal tuubiti buss nii täis, et juba pidi sülle võtma :) Samas PPS-Bort Barton olime vaid 4-si.Kõik sõltub palju sõitjaid on. Tavaliselt on mitu firmat bussipeatuses, seega ma ei usu, et mõni vähem võtab kui teine. Kui sõitjaid on siis kõik võetakse peale :) 

Õigesti tegid, meil oli Jaanuaris Cebu-ga 2 siselendu, ning nad suutsid mõlemal korral ikka hilineda. 

Tere Meil oli sama, nimed olid vahetuses. Lendasime Londonisse, kuid ei olnud midagi, Tallinnas juba märgati ning tehti vastav muudatus, et saaksime lennata. Tasuta. Kõik sõltub vist siis ametnikust.

Meie läksime kõige pealt Cancuni, korralik turistikas ja melu koht. Ilusad rannad muidugi ka. Soovitan kindlasti minna Isla Mujerese saarele, väga ilus koht. Saab minna otse Cancuni kesklinnast praamiga. Käisime ka kahel korral lausa.Tulum ja Playa del Carmen on veidi rahulikumad kohad, ka väga ilusad rannad valge liiva ja hele-hele sinise veega. Meie leidsime ühe kohaliku kes meid ringi tuuritas, ning viis erinevatesse kohtadesse. Kõiki nimeliselt ei tea kuid eriti jäi meelde Cenotes - Tulumi lähedal, väga vinge koht. Tasub minna. Lisan ka lingi, et saab täpsemalt uurida.https://cenotesmexico.org/gran-cenote/Rendiauto kohta niipalju, et kohalikud rääkisid, et väga turvaline kuskil maanteel ei ole ringi sõita, kuna seal see kartellide võimuvõitlus. Pigem püsida linnades ja ei tasu üksi ringi kuskil kolada. Palju pakutakse ka narkootikume, iga nurga peal lausa, Cancunis küll. Kohalik jälle teadis rääkida, et tehakse koostööd politseiga, et kui vastu võtad  tullakse niiöelda trahvima, ning viiakse pangaautomaadi juurde kus siis kenasti saad trahvi maksta - Äkki mingi külajutt, ei tea :)Muidu oli väga tore, ning ei jõua oodata millal saaks tagasi minna, soovitan kahe käega!

To: ImprovedPidasin silmas siiski seda, et järelteenindus ei ole abivalmis. Hotell oleks kindlasti samasugune olnud :) Kui hotellis on tegemist petistega siis vahet pole kes neid hotelle müüb, kuid siiski mingi abi peaks olema kui hiljem probleeme on. 

Tere Meil oli broneering Küprosel Amoma.com kaudu. Tegime vahetult enne lennule asumist ning Amoma hind oli väga hea. Kui jõudsime hotelli kohale saime suure pettumuse osaliseks. Linad olid räpased, karvad olid linade vahel, linad ise väga vanad ja määrdunud. Põrandad olid kohutavalt mustad, liivased, tolmurullidega. Käterätikutel olid ka karvad küljes ning TV oli katkise juhtmega, prügikastid välja viimata jne. Emaus mis seal toas oli, oli katkine ja ei töödanud. Katastroof. Koristajat me ei saanud ning hotellis oli ka suhtumine ükskõikne. Kuna jõudsime hotelli nii hilja siis pidime öö seal veetma kuid lahkusime hommikul kuigi meil oli broneering 3 päevaks. Palusime küll uut tuba, koristjat jm, kuid me ei saanud, ning lahkusime. Võtsime ühendust ka Amoma.com klienditeenindusega, rääkisime oma loo ning nad lubasid uurida. Nõudsime raha tagasi, et me ei ole sellist hotelli broneerinud. Kuid nad nii öelda menetlesid seda ning vastasid, et hotell keeldus ning nemad ei vastuta, ise olite kasutaja tingimustega nõus. Väga imelik suhtumine tegelikult, hotell võib siis olla milline tahes kuid raha võetakse aga teenust ei saa. Väga halb kogemus ning rohkem nendega ei broneeriks, sest jäime oma rahast lihtsalt ilma. Kirjutasime ka otse hotelli oma mure, kuid hotell vastas, et Amoma pole nendega kontakteerunud isegi, et ei tea siis. Aga oleme kogemuse võrra targemad, sest kaotasime raha ning midagi kuskilt nõuda ei saanudki.

Odessa on super, olime Langeron rannas eelmine aasta, lapsi oli just palju seal. Seal oli alad mis on valvatud ning kus tuleb maksta ning ka tasuta ala. Tasulisel alal on see eelis, et saab pesta, on toolid, voodid madratsitega. Vesi läheb suhteliselt kiiresti ikka sügavaks. Soovitaks igatahes, plaanime ka sellel suvel minna.

Mina just lasin eile ennast vaktsineerida A-hepatiidi vastu, kuna on ka aprillis minek.. Malaariat ei teinud, kuna reisinõustaja näitas mis piirkonnas see on kuid sinna me ei satu, nimelt läheme, Cancun, Tulum.. No A - hepatiiti on igal pool , nii, et reisi kuhu tahad ikka alati soovitatakse..

mina tulin just üleeile türgist,ning ilm oli supper, päeval on viludas 30 kraadi, päikese käes oli muidugi kohutav saun, päike kõrvetas hästi, ning saime väga pruuniks, olime kohapeal 12 päeva. Sky traveliga pole kunagi reisinud, olen käinud ikka ja jälle novatoursiga, ning olen väga rahule jäänud.