Viimased kommentaarid

..jäi varulahendusena, oleks Sharm El Sheikhi, 14p pikkusega ja 5xx-750EUR vahemikus, väidetavalt 5 tärni), et kui UAE osas tuba jagada ei õnnestu, siis kas üksi (või tuba jagades;) uuesti Egiptusesse. Hea oleks lähipäevil ära otsustada ;).
Päikest!

Tere.. Tundub, et plaan samuti Goa (päikese)reis ette võtta. Kas ainult lend+seljakott või pakettreis, ei ole selge veel aga pakettreisi koral 09-10.02.12 väljumine ilmselt teemaks ja kestus ~14 ööd. Suunaks pigem lõuna või kombineeritud põhi(7p)/lõuna(7p). Pakettreiside hinnad, tundub on (koos 2-3* majutusega) alates 7xx EUR + ühese toa lisatasu ~120-300 EUR (eeldusel, et toa/reisikaaslast ei leidu). Ainult lend võimaldaks ka ehk mõnevõrra pikemalt/erineval ajal kohapeal viibida (veebruari neljas nädal on soovitavalt plaanis rannaliival veeta igatahes, olgu siis Indias või mujal ~samal laiuskraadil), sh ka märtsi alguses veel (märtsi esimesel nädalal näiteks). Viimasel juhul ehk seljakott ja trekking/mõned kuni 4000m kõrgused teemaks ehk (vast kuni ühe nädala osas) ja seega koos liivaranna teemaga vaja ka (ilmselt rongiga+rolleriga) vahemaid läbida sisemaal.
Kui kellegile tundub, et haakub üks või teine variant enda soovide/plaanidega, andke kindlasti teada! Plaan nii 10p jooksul ära otsustada (või siis veebruari alguses tegeleda sellega uuesti/jätta viimasele hetkele üldse:). Rõõm oleks kuulda ka seonduvatest kogemustest ja soovitustest, tänud ette/parimat!

Olid ostetud eelmine aasta "round trip" piletid Tartu (vahemaandumisega Riias) - Milano (vahemaandumisega Riias) - Tartu.

Juhtus nii, et jäin lennujaama hiljaks ja jõudsin vist ca 35 min enne väljalendu. Registreerimisele/lennukile mind muidugi ei lastud enam ja nii mas siis vaatasin kuidas lennukile kraami tassiti ja lend väljus vähemalt 5 minutit enne väljakuulutatud aega - fun. Muidugi oma süü, kuid alles alustavate lendudega TAY juhtkonna poolt ei mingit mõistmist.. Olin küll ainuke reisija ja teatavasti lennukile pagasi kontrollist ehk 50m jalutamist aga no reeglid, OK.

Nii ma siis lasin ennast autoga Riiga viia, lend väljus 11.xx Milano'sse ja oleksin olnud kohal ka 2h+ enne lendu vajadusel, kuid enda väljaostetud kohale mul saada ei olnud võimalik, pakuti, et kui soovi, siis saab lennujaamatasud tagasi..

Ei jäänudki midagi muud üle, kui osta samale lennule lisapilet (seega minu nimel lennukis kaks kohta välja ostetud kokku) ja muidugi hingehinnaga (ei mingit soodustust - kirvega selga/täisrauaga).

Tagasi tulles üritasin ka klienditeenindusega suhelda, et osa rahast tagasi saada (e-mail vahendusel suhtlus, english) ja kuna kanti üle mingi müstiline alla 100EEK summa mille selgitust soovisin. Lisapileti eest pidin kaks kolmandikku kogu reisi summast maksma vist ca ja see 79.- (mälu järgi) summa tundus nagu eriti @#*&($

Eks ma üritan vältida edaspidi nende teenuste kasutamist (charter lennud Estonian Air pärast seda ainult!).

Mis puutub Airbaltic'u klienditeenindust siis jah, ka minu viimas(t)ele kirjadele lihtsalt ei vastatud. Tundub, et see on normiks sellistele firmadele (ka hiljutine kogemus OnOff kauplusega mis jättis 25. detsembri ostu kohale toimetamata kingisaajale - vabandasid vähemalt, kuigi copy/paste läks natuke metsa, et minu nime asemel oli ilmselt eelmine Lugupeetud petetud klient).

Hetkel kirjutades meenus veel, et paar aastat tagasi oli juhus, kus lohuti pagas ja reisikindlustust ei olnud. Samuti ei olnud loomulikult aasta pluss vanusele kohvri ostu kinnitust voimalik enam esitada. Lennu saabumisel ei olnud Airbaltic esindajat kohapeal ja oli ainult Estonian Air mingi tunnistus vmt ja selle alusel pidi hüvitatama hiljem Airbaltic poolt kahju. Ometi sai ka ekspertiis tehtud kohvrile ja neile skaneeritud dokumendid saadetud. Vastust lihtsalt ei järgnenud!

Samas vaatan praegu algava suve osa suhteliselt sama suunda, aga kahtlen, kas leian midagi mugavamat/soodsamat (viimane ei olegi nii tähtis, kui on varinat vahele jätta Airbaltic).

Muide need 737 Bowing'ud on ka ikka parajad rondid Estonian Air vorreldes, kui ainult sihtkohti oleks valida rohkem ja et hinnad ei oleks ütleme üle 10-25% kallimad valiks igal juhul oma!

Kui vähegi kannatab, katsun vältida selle firmaga lendamist ja soovitan seda ka teistele enda kogemuse näol. Seda enam, et nüüd pagas ka lisatasu eest..

Loodan, et kellegil on abi sellest infost,
Edu paramate otsuste/valikute tegemisel!