Viimased kommentaarid

Päike12. Sina tiirutasid Phu Quacil ringi. Milline rand sulle meeldis? Mõned kiidavad ja mõned laidavad Sao Beachi. Positiivseid hinnanguid on saanud Ong Lang rand ja tundub, et see on ka keskusele lähemal.

Olen natukene väljendanud ennast valesti. Lennupiletite leidmine ja lendamine HCMist Phu Quac saarele pole probleemiks. Pigem, et kas tasuks lennata või minna bussiga jne. Usun, et kuni umbes 30 aastased seljakotiga valivad kindlasti bussi ja rohkem seiklust. Üle selle vanuse - mugavuse

Appi, pool teksti läks kaduma. Kuna Mekongi tripi pakkujaid on hulgim, siis looda, et leiame selline, kus ei pea tagasi HCM minema ja mitte hullult bussidega jamama

Aitäh, Andresk. Mekongi trip pakub huvi. Lihtsalt omal käel selline bussidega tuuritamine koos kohvriga , ei tundu ahvatlen

Hei. Enamik Lõuna- Vietnami külastajaid on Ho Chi Min,ist rännanud Phu Quoc saarele. Kuidas? Bussiga-taksoga-lennukiga? Tundub, et kui korraldad omal käel Mekong trip, siis saab HCM,ist Ha Teri sadamasse ja sealt juba paadiga saarele. Kas kellelgi õnnestus reisibüroost võtta Mekongi trip HCMst sadamasse? Ja lugedes kommentaare Phu Quoc saare kohta, siis... eriti kohe ei tahaks minnagi :) Äkki keegi oskab soovitada mõnda muud saart?

Päike12. Googeldan-googeldan. Ära sa minu hakkama saamise pärast muretse. Lihtsalt üritasin kergemalt infot saada, et kas hakkan üldse Mui Nesse minema.

Andres, kas jäid oma Mekongi tripiga rahule? Mitme päevase lõpuks võtsid? Kelle kasuks lõpuks otsustasid? Kas sul trip algas ja lõppes Ho Chi Minis? Minu meeles läksid sa ka Phu Quoc saarele. Milline rand sulle meeldis?

Holgerson. Kaua rong sõidab HCMist Mui Nesse?

Tere. Kas kellelgi on kogemusi HaNoi´st Ho ChiMinh´i öörongi kasutamisega?

Meie ööbisime hotell "Ariston" Via Filippo Turati, 16, Esquilino Väga odav tookord polnud, aga valiku kasuks osutus rongijaama lähedus. Kuna läksime hommikuse Estonian Airiga koju, siis ei tahnud hakata seiklema hommikul mööda Roomat.Algul pelgasime, et kas rongijaama müra kuidagi hakkab segama, aga seda polnud vaja karta. Pigem ehmatas hotelli väline ilme. Piltidega ei anna võrrelda. Nagu suurlinnades ikka, fassaad on tahmane. Hotellil endal polnud viga midagi.

Käisime eelmisel suvel Barcelonas. Seltskond koosnes naistest ja kõikidel pead laiali. Lugesime ka eelnevalt Barcelona taskuvaraste kohta lugusi. Meil läks igati õnneks, vargad ei tülitanud. Aga naljaks lugu juhtus La Ramblal, kui hakkasime oma kohvritega hommikul metroosse minema. La Ramblal on sellised väikesed veekraanid (sellised nikerdustega, õige nimetus ei tule meelde) ja üks reisikaaslane jättis oma kohvri meist oma 3 meetrit eemale ja läks käsi pesema. Inimesi tänaval vähe ja kohveri turvalisus jälgitav. Järsku hakkas üks kohalik naisterahvas (tundus, et ruttas tööle) midagi meile kõva häälega seletama. Kuna meie nägudelt peegeldus täielik nõutus, siis seletas ta meile kätega, et kohvrit ei tohi üksi jätta. Meie seletasime vastu, et jälgime, aga tädi tegi meile selgeks, et võtaksime kohe päris endi juurde ja hoiaksime sangast kinni. See pani küll mõtlema, et mis seal tegelikult ikka võib toimuda :)

Käisin 3 aastat tagasi. Jõudsime grupiga hilja kohale ja hotellil polnud kõikidele vabu tube. Mõned paigutati linna serva ja paljud pandi mitmekesi kokku. Järgmiseks päevaks suudeti lahendada olukord, aga üks daam oli 3 päeva linna servas. Aga muidu hotell oli küll normaalne. Meie olime kõrval majas ja teisel korrusel. Väga hea toa saime. Meie grupist ühed olid samas majas ja esimesel korrusel, vastas müür. Kuna väljas oli tookord (sügisel) 36 kraadi, siis nende tuba oli väga palav. Türgi sauna kasutasime hoopis linna oma. Keegi grupist ostis ka tänavalt ja pettus. Viidi eramaja sauna - pisike ja pime. Midagi hullu ei juhtunud, aga vaimustuses polnud. Teistel vedas paremini. Endale tegelikult meeldis linnasaun. Suur, avar, pidi natukene ootama. Paketis oli ka masaaz, aga polnud suurem asi. Masöörid olid mehed ja käisid suitsetamas ja siis tulid masaazi tegema - polnud eriti meeldiv. lihtsalt teadmiseks:). Palju maksis ei mäleta (tänavalt pakuti odavamaid). Muidu söögid head ja oma rand on hotellil ka. Kuna rand on hästi kivine, siis välja tulekuga oli raskusi nendel, kelle polnud veejalatseid. Võta kaasa. Basseini ääres tuli juba enne hommikusööki lamamistoole reserveerida. Loodan, et oli abi.

Hotkalle, kaua kestis sõit Svolvaer- Skutvik liinil? Ja küsimus reinuvaderile, kuhu te praamiga Bodost sõitsite ja kaua kestis sõit?

Tahaksin minna Pere Lachaise kalmistule Ed. Wiiralti hauda vaatama. Kahjuks ei leia ma enam internetist ülesse, et millise värava juurde see jäi ja millise metrooga ja mis peatusesse peaksin minema. Äkki saad aidata?

Iga suurlinn tundub algul kergelt hirmutav. Ära üldse karda. Pariisis on metroo kõige parem transpordi vahend. Kerge liigelda ja ruttu saab selgeks. Metroo jaoks tasub osta 10 korra pilet (saad muretseda kohe lennujaamas). Lennujaamast Pariisi sõitmiseks tuleb osta sul rongipilet (enne ei saa väravatest läbi) ja kohe väravate juures on piletid müügil (osta kohe ka tagasisõiduks). Sama rongipiletit saad ka metroos kasutada edasisõiduks rongijaamast (oleneb kuhu liigud). Pilet hoia alles kuni tuled metroost välja.
Inglise keelt paljud prantslased oskavad, aga ei taha eriti rääkida. Samas minu prantsuse keel koosnes ainult tervitusest, tänamisest ja alati aidati. Ära karda midagi küsida. Citypassi kohta ei oska ma midagi öelda. Samas jääb arusaamatuks, et mida sa ise teha tahad koos lastega Pariisis, mingi põhjus oli ju Pariisi valimiseks. Kui tahad minna Disneylandi, siis raudselt mine. Kindlasti võib lastel lõbus olla. Lastele meeldikd ka Eiffeli torn. Kui lähed, siis mine kindlasti tippu. Tipust saad alles aru Pariisi suurusest. Pariis on nii erinev, et igaüks otsib ja leiab sealt erinevaid asju - kes kunsti, kes riideid, kes meelelahutust, kes lihtsalt naudib Pariisi elu.

Põhjust muretsemiseks pole. Ise sõitsin bussiga Cityterminali ja sealt bussiga Arlanda lennujaama. Bussipilet Cityterminali sõitmiseks sadamast tuleb eelnevalt osta, bussis ei müüda. Pileti saad laevalt muretseda. Bussipeatus on suht lähedal Silja terminalile. Lähed lihtsalt teiste sabas ja eksida pole võimalik (bussi peatuses üks vanapaar veel juhatas Cityterminali kõige lähedama peatuse kätte). Cityterminalist ostad pileti juba Arlanda lennujaama. Sõidad vahem kui 1 tund. Kokku terminalist lennujaama jõudmiseks kulub kuskil maksimaalselt 2,5 tundi. Arlanda lennujaamas on erinevad terminalid üksteisega kõrvuti. Iga terminali ees teeb sama buss peatuse. Seega vaata terminali numbrit, et liiga vara maha ei lähe.

Eelmisel suvel korraldasime Toskaana tripi. Ehk lendasime Milanosse, Milanost sõitsime rongiga Veneetsiasse, Veneetsiast rongiga Pisasse ja Pisast võtsime rendiauto ja tulime mööda Toskaanat sõites Rooma. Veneetsia meeldis väga. Pisa oleks isegi võinud vahele jätta. Firenze lähedalt läheb Strada in Chianti. Võrratu looklev mägitee tõusude ja laskumistega. Soovitan kindlasti. Samas on selles piirkonnas palju Agriturismoga tegelevaid kohti. Meil olid broneeritud ööbimised ette ainult linnades ja Toskaanas lootsime lihtsalt juhusele. Olime kokku 5 päeva ja ainult ühel õhtul võttis meil ööbimise otsimine kauem aega ehk neljas öömaja sobis. Seltskond koosnes 4 naisest ja mitte esimeses nooruses, sellest ka natukene "valiv" ööbimiste suhtes. Aga soovitan, et broneeri ööbimised ette ainult suurlinnades, ülejäänul lase lihtsalt juhtuda. Kui kuskil näed ilusat väikelinna, põika sisse. Näed kuskil turismitalusid, põika sisse ja küsi kohtade olemasolu. Muidugi hinnad ei pruugi nüüd kõige soodsamad olla, mõneskohas oli ööbimine 700.- kr. ühe kohta. Aga karta pole midagi. Selles ongi Toskaana võlu.

Lugesin äsja Priit Pulleritsu raamatut "Ameerika" kus juttu Los Angeles´ist. Autor ei soovita õhtul eriti liikuda kesklinnas, Hollywoodi blv. ja veel, põhjuseks prostitutsioon ja narkomaania. Samas lähen ainult paariks päevaks LA sse ja tahaksin vähemalt kella 22.00 ringi liikuda. Isegi kui päeval käin vaatamisväärsused läbi, siis õhtul sooviksin minna kuskile sööma ja niisama ringi liikuda. Siit ka küsimus, et kas nendes piirkondades pole mõtet hotelli võtta, sest õhtul ei tasu hotellist eriti nina välja pista?

Mina tegin päringu Google Map kaudu ja minule andis ta juhise sõita lennujaamast bussiga 110 ja siis ümberistusmise buss nr.107 le.

Askeldaja ja ML , tänud teile suured. Äkki oskate lennujaama tagasimineku kohta ka nõu anda. Kui mul lennuk väljub 12.00 Miamisse, seega peaksin olema kuskil 10 - 10.30 lennujaamas. Taksoga tuleksin hotellist kuskil 40 min, et kas siis on ummikud suured? Või mõistlikum on kasutada metrood või sama LIRR liini?

Kuna läheme kahekesi, siis shuttlei variant $40 on juba ligilähedane taksole. Tundub, et see LIRR on parem variant. Põhimõtteliselt saan ma samamoodi tagasi lennujaama ka? Kuna JFK lennujaamast sõidan edasi mõned päevad hiljem kella 12.00 ajal päeval, siis olen lugenud ummikutest ja ei tahaks hakata päris varavalges ka minema.

Tänan kaardi eest.Pilt natukene selgem nendest erinevate rongide tähistustest. Küsiksin juurde, et kuidas saab terminali juurest Air Traini peale? Kas on mingid viited mida peaksin jälgima või pole eksimist karta? Samas kaardilt vaatasin, et Air Train ei lähe Jamaica Center´ini välja vaid Sutphin Blvd, või on see "kribu kaardi" viga :)? Ja kui ma nüüd õigesti olen arusaanud, siis sõidan Air Trainiga Jamaika Centerisse, seal istun ümber metroo liinile E ja võin sõita Penn Stationini välja ja sealt jala hotelli või väljun E liinilt F liinile Kew Gardens või Jackson Heightsi peatustes ja sõidan 34 peatusesse. Küsimus Askeldajale, et kas mõtekas on E liinil sõita kuni Jackson Heightsi peatuseni ( et Kew Gardenist sõidab E kiiremini selle vahe kui F). Samas Kew Gardenis on ainult E ja F liinid ja segadust oleks vähem? Või tundub, et muretsen liialt üle:). Lihtsalt esimest korda ja hiline aeg.

Saabun 8 terminali õhtul kell 22.50. Mingite busside sõiduplaanis nägin, et viimane väljub linna 23.00. Kas Air Trainiga pole seda muret?