Viimased kommentaarid

Orlandos on vähemalt 5 outlet'i, igas 150 kuni 200 poodi. olen käinud ka mõlemas, kuid parim on Orlando. Seal on paremad hinnad, paremad kaubamärgid. Julgen kindlalt soovitada Orlandot!

Vihjeks veel see, et enne minekut rega end netis Premiumi kliendiks, siis saad keskuse infost tasuta kupongibrošüüri, millega saad päris palju lisaks sooduseid pea kõigis kauplustes (soodustused enamasti liituvad).

High Line on väga lahe. Eriti ajal, kui taimed on rohelised. Mõnus koht veeta päev, lihtsalt olla :)

Kuna ma just mõni päev tagasi ühele inimesele NYC kohta kirjutasin, siis kopeerin kirja ka sulle siia ;)

Kindlasti tasub New York'i puhul kaaluda perioodipassi (hinnas muuseumid, näitused, atraktsioonid jne), mis sisaldab nii transporti kui ka kiiremaid läbimisi järjekordades:

http://www.newyorkpass.com/En/?aid=16&gclid=CMmtooTinL0CFWvkwgodBK8Afg

Kindlasti soovitan eelistada "Top of the Rock"'i "Empire State Building Observation Deck"'le, sest esimesel puhul on ilusam vaade ja ei ole häirivaid trelle. Minna soovitan enne päikeseloojangut, sest siis näeb nii valget aega, päikese loojangut kui ka pimedat aega - väga ilus!

http://www.priceline.com/ (name your own price - hea koht kasutamaks seda NYC hotellide juures)

Broadway näidendite pileteid osta TKTS'st. Müügikohad asuvad (eelistada võiks nr 3, minna kohe hommikul kohale, siis ei ole järjekordasid):

  1. The Times Square Booth sells day-of-performance discount tickets. At Window #1 you may purchase full-price tickets to future performances for all shows and same-day full-price tickets to shows that aren't being discounted.
  2. The Downtown Brooklyn Booth sells tickets to evening performances on the day of the performance and matinee tickets the day before as well as tickets to Brooklyn performing arts events.
  3. The South Street Seaport Booth sells tickets to evening performances on the day of the performance and matinee tickets the day before.

Tasuta laev Staten Island'le (sõidab nt mööda vabaduse sambast, kohale on suhteliselt mõttetu minna):

http://www.nyc.gov/html/dot/html/ferrybus/staten-island-ferry.shtml

Head söögikohad (hoiatan, et NYC on suhteliselt kallis ja häid kohti, kus jaole saada, on vähe):

http://5napkinburger.com/ hea koht, kuid arvestama peab ca $25 inimese kohta.

http://www.roomservicerestaurant.com/ väga hea söögikoht, idamaise menüüga, kuid mis sobib ka pirtsakale sööjale. Hinnad on normaalsed, ka eestlasele :) Soovitan!

Päris Ok mehhiko söögikoht on Eesti Maja lähedal: http://www.calientecabco.com

Eesti Maja NYC's:http://www.estonianhousenewyork.com/

"xxx 26. veebr. 2014 10:06", ei saa ikka väga ühte patta panna teadlikult fabritseeritud politsei poolset pettust ja tõesti tehtud rikkumist, mille eest siis karistus määratakse. Kui ikka reegleid / seadust rikud, siis pead olema valmis ka tagajärgedeks. Selles ei saa süüdistada politseid. Aga Lätis on politsei-pettus küll üle mõistuse muutunud.

Tarmo tuli, räägib negatiivsusest, kuid pärast lahkumist on tõesti kommentaarid punased ehk hinnatud negatiivselt. Ei ole vist õige inimene rääkima negatiivsusest.

Rääkides aga Eesti reisikorraldajatest, siis olen 3x nende vahendusel reisil käinud, ülejäänud siis Belgia/Saksa või Inglise korraldajatega. Teenusel on vahe nagu ööl ja päeval. Eesti reisikorraldajad oskavad raha küsida, aga midagi kvaliteetset pakkuda - see kipub käima üle jõu. Negatiivseim kogemus ongi seotud just Goadventure'ga.

Kui ikka ei suudeta teenust, mille eest on makstud, osutada, on mul ka õigus neid materdada!

Aga ikkagi, kui olen reisikorraldajale öelnud, et ma ei soovi ei kloostrit ega püramiidi, tahan vaid päikest ja vett - ja sellest hoolimata öeldakse, et viisa on vajalik, siis ma ei tõmbaks paralleele sinu poolt öelduga. Korraldaja peaks selgitama, millal on viisat vaja, mitte müüma seda kui kohustuslikku lisa. Mida aga just GoAdventure tegigi...

Ok ok, ei ole vaja vaielda. Lihtsalt millest antud asi jooksma hakkas, oli see, et reisikorraldajale ioli öeldud, et soovitakse vaid rannas olla ja ei ole soovi isegi kohalikke ekskursioone ega muid tegevusi teha. Sellest sõltumata pandi arvele viisad ja korduval (3x) küsimisel viisa vajaduse kohta oma arvamust nad ei muutnud, seega arve sai tasutud. Lõpuks, kui juba sai neile öeldud, et antud piirkonnas ei ole vaja viisat, maksti raha tagasi 2 kuud hiljem. Kogu selgitav tekst aga korraldaja lehele sai ülesse pärast tarbijakaitse menetlust, aga ka siis eksitava lisalausega, mille eelmises kommentaaris ka välja tõin.

GoAdventure kodukalt:

Tasuta viisa on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa.

Tegelikult ei ole Siinai tempel ainult Sharmi linna jaoks. Siinail tehtavad ekskursioonid on lubatud!

Ja kogu see info, mis seal kodukal on, pandi pärast tarbijakaitse menetlust ülesse. Enne seda aga lisati viisad arvele koheselt ja päringu peale öeldi, et peab olema.

Naabrimees, kui klient küsib, kas ta vajab viisat ja talle kinnitatakse sõltumata tegelikusest, et ta vajab, siis on see petmine! Kui öeldaks, et ta ei vaja, kuid soovitatakse teha, siis jääb kliendi teha otsus. Ebatäiuslik oleks info edastamine siis, kui osaliselt antakse ja osaliseltjäetakse info edastamata. Aga vale info edastamine on petmine. Või siis on lihtsalt meie arusaam petmisest erinev.

Tšultanja, süübi palun uuesti teemasse. Teema ei ole, nagu võiks aru saada, kas viisat on vaja või mitte, vaid ühe suure reisikorraldaja poolt klientide petmine. Tõesti jätab külmaks, kas ta teenib sealt need 7 dollarit või mitte, aga kui klient küsib otse, kas ta ikka vajab seda viisat ja kui vastatakse, et kindlasti (eelnevalt on klient teavitanud, et ta kavatseb vaid olla kuurordi alal), siis see on otsene kliendi petmine ja seega taunitav ning seadusevastane!?

Tšultanja, kas www.trip.ee puhul ei ole mitte tegu reisifoorumiga, kus sellist infot võiks ja peakski jagama? Sinu kommentaar jätab imeliku mulje, sest marx123 poolt algatatud teema on vägagi päevakohane, aga sinu oma tundub kohati tsensuurina!

Tuuritama saab minna ka Siinai tasuta templiga, kuid ei tohi minne välja Siinai poolsaarelt. Minu arvamus oleks, et reisikorraldaja, müües reisi, peaks küsima reisijalt, kas soovib viisat või mitte. Ei saa pidada normaalseks, et nn viisa lihtsalt tekib su arvele. Ja normaalne ei ole ka see, kui reisikorraldaja annab valeinfot, et see tempel on kehtiv vaid Sharmi linnas ja hotelli territooriumil. Tuleks juhtida tähelepanu, et korraldaja teenib iga viisa pealt ca 7 dollarit - isegi siis, kui tegelikult reisija viisat ei vaja.

Pistaatsia, see vahe on ca 7 dollarit, sest euro ja dollari kurss on ca 1,3. Kuna viisa piiril maksab $15, aga GA müüb neid 17€, seega lihtsa matemaatikaga saadki vaheks: 17×1.3-15=$7,1.

Olen korra kunagi lennanud nii, et oli mr asemel mrs. Sai kontakteerutud lennufirmaga, kes siis vaid ütles, et sellest pole hullu, uusi pileteid ei tehta ja nad ise vajadusel suhtlevad sellel teemal, kui peaks probleeme olema. Nii ma siis lendasingi probleemitult ühe lennu mrs'na :)

Aga kas sa ei taha kaaluda hoopis osta üheotsa pilet Frankfurti, mille hind on ca 140€ ja sealt siis jätkata lendu ning tulles tagasi saada Amsterdamist tulla Eestisse???

Novatoursi puhul pani sel aastal imestama selline asi, et nad reklaamivad suure hoolega oma alesid reisidele. Et mingi kindel ale vastava kuu lõpuni (50%, 40% jne). Jah, nad teevad seda "alet", aga muidugi ei räägi nad kuskil seda, et hind võib üle öö muutuda ja päris oluliselt. Mul siis kogemus septembrist, kui püüdsin osta nende kaudu reisi Sharmi. Kui vaatasin paketti reedel, oli see ühe hinnaga, kui aga kohe järgneval esmaspäeval püüdsin seda bronnida, oli hind tõusnud ca 50 eur. Ja juba päev hiljem lisaks veel 25 eur. See ei ole normaalne ja lisaks nad seega valetavad reklaamides, et nende ale kehtib kuu lõpuni, sest kokkuvõttes ei ole mingit alet!

•Freedom Trail Boston Bus Tour ~149 USD?

Nii tuleks juba mõtekam osta endale pilet hommikuks NYC-Boston ja õhtuks tagasi. Kokku maksab $30, kui osta kaks üheotsa piletit. PP'ga aga ostes edasi-tagasi on hinnaks $28. Kohapeal aga on kõik suht-koht käe-jala juures, mistõttu $149 oled söönud-joonud ja oma aja peremees :)

http://www.peterpanbus.com http://www.fungwahbus.com http://www.luckystarbus.com/

Osades bussides on tasuta wifi, seega võimalus sõidu ajal surfata netis. Ühe otsa sõit kestab ca 3h 40 min.

Boston on ilus linna, Eesti mõistes nagu meil Tartu.

Kui tahad olla üksi ja tunda end muust eemal, siis parimad kohad, mida julgeksin soovitada on kindlasti Zanzibar või Bali. Mujal ma ei ole tundnud end nii nagu seal. Sa saadki keskenduda endale, keegi ei käi sulle midagi pähe määrimas, kliima aitab laadida "patareisid", loodus on fantastiline jne. Tulles tagasi oled 100% nagu uus inimene.

Kui soovid saada mitme sihtkohaga reisi, siis Kuoni on väga hea valik. Kõik on korraldatud nii, nagu sa oleks neile kõige oluliseim klient. Eesti omadega maksad end segaseks, ei ole vaeva väärt. Ainuke asi Kuoni puhul negatiivne - reisi algus Londonist. Ise kasutan neid ka tuleviks :)

Sa saad ju anda sularahalise tagatise hotellile, siis ei tohiks/peaks probleeme olema.

Lõunas on elu, kuid jah, kallimad hotellid. Põhjas aga siis vaikus ja odavamad hotellid, samuti peaks saama paremad hinnad läbi priceline.com. Buss ei ole kallis, kuid kui omast kogemusest rääkida, siis on need jube aeglased. Endal oleks kahju bussidele aega raisata.

Avien, juttu on sellest aastast. Ei mina ega Annu4 ei üldistanud.

Rääkisin kohalikega, jaanuar/veebruar pididki olema üldiselt juba suht-koht kuivad. Põhilised sajud on oktoober kuni detsember.

Annu4, ma ei tea, millisel Bali saarel sa käisid, kuid ise ma alles tulin sealt (jaanuar/veebruar) ja igapäevast vihma ma küll ei näinud. Kahest nädalast kolmel päeval sadas, esimesel korral max 20 min, teisel korral umbes kella kuuest õhtul 2 tundi ja ühel õhtul kella neljast kümneni. Kõik ülejäänud päevad olid täiesti kuivad!

Miami Beach on samuti ju 4'ks tsooniks PL'i kaudu jaotatud. Kui hakkad pakkuma, siis valid vastava tsooni. Hetkel tundub, uurides kodukatelt ja erinevatelt saitidelt, hotellid olevat täis müüdud. Hinnad on kõrged. Proovitud sai paar päeva, lõpuks kukkusid a la 2* hotellid ja needki ca $100 + maksud öö.