trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mul on üks reis täpselt tagasitulekuga 15 nov ja minek kaugemale 20 nov, nii et olen totaalselt õnnistatud. Hoian hinge kinni, et streiki ei tuleks:S.

Jah, ega Türki just sukeldumisreisile ei läheks ise ka:)

Nonii, reisilt tagasi. Dolphin divega ei käinudki sukeldumas, aga nende klubi jäi kohe Alanya keskusesse, nii et neid leida pole raske. Tundus, et nad tegid enda sukeldumised sealsamas ümber kaljude. Vähemalt koguaeg oli sealkandis paate näha kui rannas peesitasime. Ise võtsin sukeldumise Novatoursi kaudu ja tegemist oli sellise klubiga http://www.aquaage.com/. Sõitsime Alanyast päris kaugele. Kohaks oli vist Tekirova. Igatahes paat oli selline enam-vähem, divemasterid rääkisid erinevaid keeli ja olid toredad. Inimesed jagati enamasti neljastesse gruppidesse. Esimese sukeldumise tegin koos esmasukeldujatega, sest tahtsime koos pilte. Siis oli enamasti selline 20 minutine poseerimine, sest koguaeg pildistati ja filmiti. Ise ei näinudki kuigi palju. Teise korra käisin koos litsenseeritutega (ehk siis 1 inimene peale minu ja 2 divemasterit). Siis sukeldusime ikka nii kaua kuni õhku jätkus ja oli päris vinge. Muidugi punase merega veealust maailma võrrelda ei saa, aga huvitavat jagub vaatamist ka sealkandis. Mina jäin igatahes rahule.

No ei ole sellel lingil küll Alanyas sukeldumisest räägitud. Olen ise ka seda teemat otsinud. Olen homse lennuga sinna minemas ja otsisin ka sukeldumisklubisid. Kõige suurem ja tuntum, mis mul õnnestus leida tundub olevat dolphin dive http://www.dolphin-dive.com/. Veeloom kui sa lähiajal minemas ei ole, siis võin tagasitulles muljetada:)

ELi võib tuua 1l kanget üle 22% alkoholi maksuvabalt. Kõik, mis ületab selle koguse läheb maksustamisele käibemaksu ja ka aktsiisiga. Kui alkohol on suures pagasis ja see liigub otse Eestisse, st vahepeal uuesti check-ini ei toimu, siis toimub maksustamine Eestis. Kui vahepeal mujal pagasi kätte saad, siis seal. Seda pead sa ikka ise teadma, kas sul on piletid ühes komplektis või mitte. Kui ühes, siis peaksid pagasit uuesti nägema Eestis. Kui oled mõne otsa eraldi ostnud, siis ilmselt pead seal riigis pagasi välja võtma ja uuesti registreerima. Muidu on Eestis nii, et sul tuleb enne tollitsoonist väljumist, see on peale pagasi kättesaamist, valida punane koridor, kus saad kaupu deklareerida. Kui sisened rohelisse koridorri ja tolliametnik su kontrolli võtab ning deklareerimata kauba avastab, saad lisaks maksude maksmisele veel ka väärteomenetluse ja trahvi. Ma loodan, et märkasid ka seda punkti, et reisija pagasis imporditud kaup on maksudest vabastatud, kui isikliku kasutamise eesmärgiga kauba koguväärtus ühe isiku kohta ei ületa lennureisijate puhul 430 eurot. See tähendab, et kui oled ostnud endale asju, siis nende koguväärtus ei tohi ületada seda summat. Muidu pead ka teiste kaupade pealt makse maksma. Loodan, et sellest oli abi. Ilusat reisi!:)

Olin ka septembri alguses selles hotellis ja jäin igati rahule. Päris palju eestlaseid olid valinud just selle hotelli. Ilmselt tänu soodsale hinnale. Valmistasin ennast ette igasugusteks õudusteks, et tegemist on ikkagi Aafrikaga ja tärnid midagi muud kui Euroopas. Tavaliselt olen üsna kallites hotellides peatunud. Tegelikult üllatusin äärmiselt positiivselt. Tuba oli selline tagasihoidlik, aga väga puhas. Iga päev oli koristaja ilusad kaunistused teinud vooditele. Äärmiselt vinge konditsioneer oli toas. Telekas oli isegi olemas. Puldi eest pidi küll eraldi maksma, aga kellel seda ikka vaja oli. Vannituba oli ka jumalast ok. Ilmselt on seal vahepeal remonti tehtud, sest olen vannitubadest päris koledaid pilte näinud. Mitte millegi üle ei olnud nuriseda toa juures. Ei mingeid prussakaid jms millest varem on kirjutatud. Ainus nõrk koht on hommikusöök. Süüa suurt midagi pole. Aga pole hullu. Sellise kuumusega ei tahagi ju koguaeg õgida midagi. Peaasi et vett saab;). Hotellis on ka piljard, kus pundiga on väga mõnus õhtuti aega veeta. Hotelli töötajad on väga abivalmid ja toredad. Kui soovi saab isegi hotelli keldrikorrusel spa protseduure nautida. Need, kes käisid kiitsid väga. Mina küll julgen seda hotelli soovitada.