trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Jah, mullegi Punta Canast jäänud ilusad mälestused ja seal näiteks Riu hotellidest, mis teinetestele hästi lähedal ja kus võid nende hotellide (oli vist 4 Riu hotelli) teenuseid kasutada. Pretal õigus, et tunned end kui paradiisis:)

Nii Krabi (AoNangis) kui ka PhiPhil leiad päris palju erinevaid kayakkide rendivõimalusi. Ei pea ainult spets trippi võtma (kuigi seda tehes viiakse sind võib-olla teada-tuntud huvitavatesse kohtadesse) võid vabalt ka ise ringi aerutada. PhiPhil jõgesid nagu ei olnud, sõitsime saarega piirnevaid randu läbi (päevane rent 500tbh). Riiete ostmine: T-särke, shortse igale maitsele. Enamus poodlemisvõimalusi siiski tänavakaubanduses, mõni üksik teada-tuntud spordibrandi pood sekka.

Eks mõõnad olid mõlemal rannal, kuid Punkel sul õigus jah, et Phranangil on tänu nn sadamapiirkonnale suhteliselt sügavam ja võimalik ikka veel ennast sügava mõõna ajal ka kuidagi märjaks teha, samal ajal kui Nopphara rannas võid kasvõi lähedalolevatele saartele jalutada ja vesi üle põlve ei tõusegi:(

Samuti läheks esmalt Evergladesi. Sellist sood juba mujalt ei leia! KeyWestis on ju ka tore jalutada, Hemingway baaris väike pits võtta ja majamuuseumi külastada ning õhtul päikesloojangut purjekalt vaadata...Kuna Sul aga ainult 1 koht võimalik ette võtta, siis loodusearmastajana läheks ise Evergladesi.

Külasta kindlasti KL-is China Towni. Mõnus ja huvitav elamus. Samas ole ettevaatlik ja hoia igasugu isiklikel väärtasjadel hästi hoolikalt silma peal. Hästi palju ilusaid liblikaid lendas ringi kohalikus Liblikapargis, tasub vaatamist.

Kui juhtusid vaatama, siis Phra Nang´is on veel Latestay kaudu võimalik tuba saada sulle sobivatest päevadest 6-9.veeb. ja hind siiani 84$. Kohe kõrval on hotell AoNang Princeville, kus saad Deluxe toa 85$ ja sama tuba merevaatega 103$. Pole ise olnud, küll aga on lugeda positiivseid järelkajasid ka selle hotelli kohta. See hotell siis sellise hinnaga sinu kohaloleku ajaks www.agoda.com kaudu. (Superior tuba suisa 69$)

Kõik eelpool toodud kohad tasuvad proovimist! Kui Himos/Tahko käidud, siis ikka kaugemale. Ise alustasin samas järjekorras, tegemist leiad nii Yllasel, Levil, Ares kui Trysilis ja kui oled Alpidessse jõudnud, siis tõepoolest enam paremat vist ei leia:) Kuigi paariks päevaks Himosele läheks nädalavahetusel jälle...Samas järjekorras ka õhtune after ski, ainult majutus Skandianaavias parem, kui oled saunasõber:)

Phra Nang Inn`i, kohe teiselpool teed (piletikassast) nurga peal, vaata seda. Näiteks www.Latestays.com pakkus vahepeal 84$ hinnaks. Mina ka laisk ja tahaks õhtuti mudimist, seega valisingi osa öid Golden Beach Resorti, seal kohe needsamad varjualused päeval ja õhtul ventileeritud keldri korrus, kus masseeritud saab. Millal oled AoNangis?

Vaata näiteks kodukat: www.vogueresort.com. Olin seal eelmisel aastal ja lähen ka sellel. Väga norm koht, eriti kui valid "honeymoon" toa. Saad rõdult merevaate kaljuseinale ja lähedalasuvale Boda-Chicken saartele:) Hommikusöök rikkalik, tasuta rannarätikud, sellel aastal renoveeritud bassein, hea teenindusega kohalik spa. Ühesõnaga proovitud ja soovitan soojalt. Praegu pakuvad ka "hot deal´i" raames väga head hinda: deluxe tuba 88$ ja honeymoon´is 104$ öö. Deluxe´ga saada paraku aiavaate ja seda ei soovita (selle hinna saad www.agoda.com´i kasutades). Vogue kõrval avati sellel aastal uus hotell, sinna võid ka proovida: AoNang Cliff Beach Resort. Mõlemad Voguega asuvad McDonaldsi lähedal ja seega randa ca 5min jalutada. Vasakule kätt jääb veel mõnus hotell nimega Golden Beach Resort (www.goldenbeach-resort.com), see longtail boatide kassa juurest tsipa vasakule, mööda jalakäijate tänavat 150m, üle tee kohe rand. Oleme osa puhkusest ka seal. Valida peamaja ja bungalow vahel, seal paraku hind sutsu üle 100$.

Teletornist ja Petronase tornidest tasub ümbrust vaadata nii öösel kui ka päeval. Kõik oleneb ilmast, öine vaade muidugi tuledesära, päeval jääb linn teinekord sudu/udu sisse:( Linnaga tutvumiseks kõlbavad juba su enda poolt välja toodud võimalused: ise, giid, takso - valik sinu, oleneb su enda kodutööst. Giid oskab lihtsalt rohkem juurde rääkida. Langkawi-Penangi vahel oli toimiv laevaliiklus (kui mälu ei peta). Rahavahetuseks ikka dollar, eurid.

Hilton oleks muidugi veelgi parem valik, kuid Beau00 sooviks oli hotell asukohaga Patong beach´il. Hiltoni asukoht minu teada Karon beachil.

Hotell asub mäel, hea vaatega merele, vaikne ja rahulik kant puhkuseks. Patongi ööelule minekuks jala kulub 15-20min., tuki/taksoga 5-10min ja 150thb. Toad puhtad, hommikusöök priske ja maitsev:) Vaata näit. kuidas tundub selline hotell nagu: Avantika Boutique Hotel. Asub Patongi ööelule lähemal, samuti kohe rannas -10m hotelli basseinist (mis pole küll mitte suur). Hinnaklass enam-vähem sama Blue Mariniga.

Paar aastat tagasi oli mul kõrvalasuvas hotellis ehitustööd pooleli. Pisut ikka häiris, kui hommikul kell 7 hakkasid pisikesed taid usinalt kopsima-puurima-lihvima...

See, et enne hotellid kinni paned, on väga hea mõte:) Tegu siiski kõrghooajaga ja kui otsid tsipa paremat-puhtamat-mugavamat öömaja, siis nendega on kohapeal suhteliselt kitsas. Eriti siis, kui juhtud nn Hiina aastavahetuse paiku sealkandis viibima (kõik see ümbrus, Krabi-Phuket-PhiPhi). Ja hinnakauplemine on juba "letihinnast" alla ehk siis juba eelnevalt ise nägid, et pead 50% alla saama:)

Ja kui on ikka endiselt plaan PhiPhi saari külastada, siis võta sinna ka läbi neti enne hotell ära. Phuketil olles leiad ka, kuid ilmselt hinnad kõrgemad ja oled sundseisus - võta või jäta. Ise kogenud ja kindlasti leiad tegevust vähemalt 2-3 päevaks/ööks. Phuketil saada need päevad ju hotellitoa vabaks anda ja kohvri hoiule jätta. LateStays kaudu soovitan PhiPhi Island Cabana hotelli:)

Kodulehel tavaliselt jah hinnad tunduvalt kõrgemad. Vaata ka näiteks www.agoda.com´i kaudu - saab vist isegi sadakond THB odavamalt. Samuti kindel agentuur - muud midagi, kui et võtavad krediitkaardilt raha kohe maha:( LateStays´iga oli vist küll sama lugu...

Ööbisin eelmise aasta (2oo8) veebruaris Victoria jaama kõrval olevas hotellis The Crosvenor (just vahetati uue nime vastu, endine nimetus oli Thistle Victoria). Lähim hotell jaamale ehk siis jaamast väljudes ümber nurga ja tegelikult sama hoonetekompleks, kus Victoria jaam ise asub. Asukoht hea, tuba puhas ja maitsev hommikusöök päeva alustamiseks:)

Bronnisin eelmisel aastal Tais üheks ööks nende kaudu hotelli ja kõik töötas väga hästi. Saadeti e-mailile voucher, sellega hotelli ja oligi kõik.

Meie ostsime pileti Columbus Traveli kaudu: Tln.-Hel.-BKK-Krabi ja sama teed tagasi hinnaga 13500.- 1 inim. (Finnair+AirAsia)

Nii nagu inimesi, on ka arvamusi. Olles ise viibinud nii Langkawi´l, Phuketis, Pattayal, Karbis - läheks ikka tagasi Ao Nangi/Krabile. Tahad, teed hommikul-õhtul netis tööd, päevad veedad erinevatel saartel ja sukeldudes. Söök maitses samuti Tais paremini, kui Malaisias. Loomulikult on palju erinevaid võimalusi koos erinevate maitsetega:) Edu otsingutel!

Tere! Soovitan soojalt Krabi - Ao Nangi piirkonda. Ise sinna minemas juba 4 kord ja ikka tahaks tagasi:) Soovitud interneti püsiühendus olemas, rannad lähisaartel puhtad ja mitte ülerahvastatud. Meie ise sealkandis 17.02.-10.03.2009.a.

Kitty123, Sa ära muretse veel midagi. Kui saatsid ise passid postiga, siis arvestus lihtne: nädal passid siit sinna, nädal saatkonna siseselt, nädal tagasi. Seega, kui Sa pole passe saanud peale 16.detsembrit, siis uuri asja edasi:) Küll nad kohale jõuavad!

Andsin passid sisse 27.nov. ja 04.dets. olid postiga kodus. Seega täpselt nädal kogu protseduur. Kati, kuidas Krabis oli, ehk kirjutad otse: viispluss@hot.ee

AirAsia on kõige soodsam, kui ostad pileti juba varakult neti kaudu ette ära. Kohapealt BKKist saada kindlasti ka, erinevaid firmasid palju, kõigil müügipunktid riburadapidi reas ja vali vastavalt oma saabumisajale lähimat lendu pakkuv firma. Kõik vastavalt oma rahakoti suurusele ja kannatuse astmele, kaua tahad lennujaamas aega veeta. AirAsiat netist bronnides ja ostes pole probleeme olnud, trükid pileti välja ja kõik OK.