trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

10 a tagasi viibisin põgusalt Kulusukis ja ei mäleta muud midagi peale kruusakattega lennuvälja. Kunagi kirjutasin oma idarannikul käimisest pikemalt http://trip.ee/node/31862

Kui kodanikul on kahe lennu vahet ainult 65 min, siis pole ikka mõtet soovitada tal minna linna võileibu ja pagaritooteid sööma.

Kopenhaageni kesklinnas olid Nyhavnis samasugused kohad Hong Kong ja Herluf Trolle. Kaine peaga sinna ei läheks, aga hommikul kl 5 on täitsa OK.

Hea ülevaate kohalikest pagaritoodetest saab Kopenhaagenis Christianshavnis kanali ääres asuvast Lagkagehusetist (Tordimaja). Kesklinnast on sinna kiviga visata - parlamendihoone juurest otse üle silla ja mõnisada meetrit edasi minna. Tehakse lahti juba kl 6 hommikul.

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189541-d808469-Reviews-Lagkagehuset-Copenhagen_Zealand.html

Olen kasutanud meremehe teenistusraamatut reisimiseks ainult üks kord ja seda seoses päris passi ärakadumisega välismaal kümmekond aastat tagasi. Ainus, kellel küsimusi tekkis, oli Tallinna lennujaama piirivalvur, kuna teenistusraamatus ei olnud kehtivat munsterrolli. Tegelane üritas algul väita, et munsterrolli puudumisel ei ole tegemist kehtiva dokumendiga. Siiski õnnestus vormikandjat veenda, et teenistusraamat tõendab lisaks minu isikule ka minu kuulumist Eesti kodakondsusse ja seega on mul põhiseaduslik õigus alati Eestisse pööruda. Piirivalvur pilgutas küll hoolega silmi, kuid lubas mind siiski kodumaale.

Frilandsmuseet (vabaõhumuuseum) Kopenhaagenist põhja pool Lyngbys. http://www.nationalmuseet.dk/sw20384.asp

Ma olen 1990-ndate keskel vestelnud ühe Mensuri nimelise Makedoonia türklasega, kes kutsus end heameelega jugoslaavlaseks.

Ameeriklased reeglina eesti keelt ei oska ja seda foorumit ei loe, kuid oma rahvuse mahasalanud eestlasi leiab siit ehk ikka. Olid kadakasakslased ja pajuvenelased, aga kuidas isehakanud ameeriklaste kohta öelda?

Mõnes kohas võib laua taha istudes lisanduda mingi lauakasutusmaks või midagi sellist.

Kas keegi on ostnud GPS-i www.keko.ee e-poe kaudu? Kas tegemist on usaldusväärse ettevõttega?

Champs-Élysées'l asub üks mäkdoonalds, kus peaks ka tasuta wifi olema. Seal hea möllata.

Ise ma lõunapoolkerale minna ei kavatse, aga aru ma ei näe, miks soovitada Austraaliasse minekuks võttes kaasa eurosid või USA dollareid, selle asemel et kohe vahetada endale kohalikku raha? Lätti minnes ei hakka ju ennem kroone eurodeks vahetama.

Tivoli on kuulsam ja kallim. Bakken on avaram ja odavam; sissepääsu eest maksma ei pea. Bakkenit ümbritseb suur metsapark, kus jalutavad inimesi mittekartvad hirved. Hea koht pikniku pidamiseks. Teatud reservatsiooniga võib väita, et Tivolis käivad rohkem turistid ja Bakkenil enamaltjaolt kohalikud. Mulle isiklikult meeldis Bakken rohkem.

Võtad rullikeeratud (õhust tühjakspressitud) madratsi kotist välja ja rullid lahti. Keerad õhuventiili mutika lahti ja madrats täitub ajapikku iseeneslikult õhuga. Võib ka ise juurde puhuda. Kui madrats on piisavalt "täis", keerad korgi peale tagasi ja ongi kasutamiseks valmis.

Mul on isetäituv Husky madrats. Mai alguses, kui ööd veel üsna jahedad olid, kannatas selle peal telgis magada küll. Mugavuse koha pealt ei mäleta, et miski oleks seganud. Mina olen rahul.

Ma käisin paar aastat tagasi Easyjetiga Napolis. London-Stanstedis, kust Napoli lennuk väljus, tuli öö veeta, see oli reisi juures kõige ebameeldivam. Tagasitulek kulges sujuvamalt.

Olen kunagi tarvitanud kõigutamisvastaseid tablette vastavalt ettekirjutusele umbes 2 päeva järjest ja pärast seda pea enam eriti värske ei olnud. Aga mine tea ehk on välja mõeldud ka ilma kõrvalmõjudeta pillid. Kasutusjuhendil peaks see kirjas olema.

Tabletid sobivad ka pikematel viibimistel kui 12 tundi, aga probleem on selles, et nende kõrvalmõjuks on üha süvenev loidus ja väsimus. Kui eesootav meresõit leiab aset rahulikuma ilmaga, siis pole mõtet tablette võtma hakatagi. Üsna sageli organism lihtsalt harjub ajapikku vaikse kõikumisega ära. Kui aga tablette siiski võtta, siis tuleb sellega algust teha juba aegsasti enne kõikuvale pinnale astumist. Täpsemad juhised on tabletikarbis olemas. Päris tormi puhul pole aga kasu ei tablettidest ega ussi- või püssirohust. Siis tuleb kõik välja.

Ma lähen roheliste rattaretkele ja harjutan sel moel, et sõidan iga päev rattaga.

Ma ei ole mägedes käinud, aga Vesuuvi tippu ronisin küll. Kõrgust üle merepinna 1281 m.

Raekoja platsilt Tivoli poole jääb tänav, mille nimi peaks olema Vesterbrogade vms. Selle äärde, paremale poole tänavat, mitte kaugel Raekoja platsist ja enne Scala keskust jääb kolmest kõrtsust koosnev "kompleks". Tänavalt vaadates on kõik eri nimede ja välimusega, kuid keldrikorruse kaudu on nad omavahel ühenduses. Endale meeldis sealt kõige rohkem koht, kus asub oma pruulikoda. Õlu on küll törts kallis, aga see-eest hea. Tavalise carlsbergi-tuborgi taolisele lagale (minu hinnangul) ei soovita end pühendada. Pigem proovige kohalike väiketootjat toodangut. Christiania on üsna vaadatav, aga pärast narkoäri keelustamist siiski võrdlemisi kahvatuks jäänud. Kui aega rohkem, siis on mõtet Helsingöri sõita ja seal veeta päevake koos lõunasöögi ja hea kesvamärjaga. Aga sellist igamehe reisi ei annagi soovitada. Parem selgitage enne isekeskis välja, mida ja kui palju te tahate saada.

Lisan veel, et omaette vaatamisväärsus on terve Vesterbrogade, mis algab nagu mainitud Raekoja platsilt ja lõpeb kes teab kus. Möödub kohalikust "Balti jaamast", selle äärde jääb linnamuuseum, arvutul hulgal poekesi, kõike. Algab ta euroopaliku suurtänavana ja viimases otsas asuvad juba halal lihunike poekesed. Igatahes kõndige läbi, kui on huvi näha üht huvitavat osa sealsest linnakeskkonnast.

Vulkaani otsa rühkimisel nähtud vaev ei olnud minu arvates sealt tipust avanenud vaadet väärt. Pompeij oli parem, aga siiski mitte nii imposantne, kui kujutasin endale ette enne selle külastamist.