trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tulime Sansibarile nädal tagasi, seltskonnas oli 1 PCR testiga ja 3 läbipõdemise tõendiga. Läbipõdemise tõendi võtsime inglise keeles perearstilt, sobis väga hästi.

Rahaks sobib siin nii kohalik kui dollar, oleme väiksemad asjad kohalikus maksnud, suuremad summad dollaris. Kivilinnas on rahavahetuspunktid, seal vahetasime eurod kohalikeks. Automaadist pole veel raha pidanud võtma ja kaardiga maksmist oleme vältinud.

Autoga Kanaaridele? Sa midagi sassi ei aja?

Tere.

Täpsustad ehk keda kaaslaseks otsid ja millisesse maailma otsa plaanid minna? Kas seiklus on hotell-rand-turuputka-söögikoht või mägedes-varemetes ronimine, kärestikest kajakiga sõitmine ja laguunides lohetamine?

Endal on idee minna veebruari alguses ja ära olla kuu-poolteist. Rannapuhkusest hoian eemale ja eelistan aktiivsemaid tegevusi.

Täiesti toimiv lahendus, täitsin E-viiisa taotluse eile õhtul ja täna sain viisa kätte. Maksis 25 .96 USD.

Kõrghooajal peaks enamus hotelle millel hinna-kvaliteedi suhe soodne on täis olema. Vaata bookinghouse kaudu, paljud hotellid pakuvad seal hindu millest kohapeal küsides ei maksa unistadagi. Kui tahad pikaajalist siis on mõistlikum kohapealt vaadata.

Oleme mõne nädala Phuketil olnud ja tundub, et lõuna pool ainsad kohad kus lapsevankriga jalutada saab on Patongi ja Karoni rand... Ise kanname 4 kuulist last sülekotis, sest vankriga pole lihtsalt võimalik kusagil liigelda - kohati olematud kõnniteed, kui kõnnitee on olemas siis on ta kitsas ja äärekivid ülemõistuse kõrged. Meil on väike kergkäru olemas aga käime sellega ainult turutiirul ja sellegi 400 meetri jooksul peab oma tubli 100 meetrit käru koos lapsega tassima. Põhja pool on saarel vähem liiklust ja saab ennast koos vankriga muretult väiksemale autoteele mahutada. Kohalikud lapsevankreid ei kasuta, mõned turistid on liikunud lapsekärudega aga üldine stiil on laps kotis.

Tulime oktoobris ja oleme Phuketil kuni kevadeni. Kindlasti on neid eestlasi palju kes palmirannas kaelani vees ligunedes aastavahetust vastu võtavad.

Otsustasime ikkagi viisade kasuks ja praeguseks on asi niikaugel, et saime täna kahekordse sisenemisega kuuekuulise viisa kätte ja 10 oktoobril minek :) Enda esimese postituse vastuseks, et saatkond tahab saada väljaostetud pileteid. Küsisime Stockholmist enne meiliga üle, et Aasia riikides tahame ainult rongi-bussiga sõita ja neid pileteid nii pikalt ette ei müüda ning mida tegema peame. Tuli vastus, et vajame ettenäitamiseks vaid lennupileteid Taisse ja tagasi. Hiljem muidugi keegi seda ei mäletanud ja viisa.ee tüdrukutel oli natukene vaidlemist. Kui vahepealse väljasõidu pileteid pole, siis kindlasti peaks enne saatkonda kirjutama ja üle küsima, mida vaja (kõigi reisijate kohta). Üldiselt jäi mulje, et Helsingi saatkonnas on inimestel igav, uurivad põhjalikult kõik üle ja nokivad palju jaksavad, aga Stockholmis käib rohkem konveiermeetodil ja viisad antakse kergemini kätte.

Tänud neile kes sõna võtsid. Hakkame nüüd asju pakkima, elamine vaja üürnike jaoks tühjaks vedada ja hambaharjad seljakotti mahutada :) Lennutrajektoor on enam-vähem sama, mis Boratil Ameerikasse minnes, aga vähemalt sooja talve nimel pole see kõige suurem kannatus.

Ainus peaks olema Nõmme mägi, Jäneda vist ei toimi hetkel.

Oletasin igasuguseid variante aga lonelyplaneti peale ei tulnud. Ise valin sihtkoha Dr.Dolitle moodi ja raamatutest uurin atlaseid, alati abiks kohalike soovitused.

Trondheimi piirkond ja paarsada km põhja poole minek. Selge siis, talvekad enne sõitu alla, tänud info eest.