Viimased kommentaarid

Kui veel midagi ilusat näidata tahate, siis viige oma külalised Lahemaale. Sobiva öömaja ja imeilusa looduse, meremuuseumi jms leiab Käsmust (ca 75 km). Nt www.rannamannid.ee. Olen seal ise ka ööbinud, väga soovitan.

Olime sealkandis just 2 nädalat. Oliivipuud, viinamarjaaiad, ilus meri ja liivarannad, koopad, trullid jne, peaks olema põnevat nii lastele kui suurtele. Ja "päris" Itaalia - suurepärane toit, vein (jäätis ja koogikesed!). Kogu nn. saapakonts on ilusa liivase rannikuga. Meie elasime 4 ööd Lecce armsas vanalinnas otse iidse amfiteatri varemete kõrval nn korterhotellis Casa del Merchanti (köök ja kõik vajalik) 70 Eur ööpäev h/s-ga (vabalt mahub 2 suurt ja 2 last). Alberobello, Locorotondo, Otranto, Gallipoli, Manduria, jm väiksed armsad linnakesed. Eemale tasub hoida Tarantost, see on suur, tööstuslik ja kole (OK, vanalinn on ka muidugi). Kui vähegi aega, minge linnakesse Matera, see küll jääb veidi põhjapoole. Kui endal ja lastel vähegi seiklemis ja ronimiskihku, siis sealses vanalinnas Sasso ja ümberkaudsetes kanjonites ja linnakestes jätkub turnimist, uurimist ja seiklemist mitmeks päevaks... Ajalugu, loodust, arhitektuuri - kõike kuhjaga. Kui veel edasi sõita Sitsiilia poole, siis on Calabrias mere ääres imearmas linnake Tropea (ja sealne ümbruskond) suurepärase liivarannaga.

Mina just soovitan reisida (autoga) Lõuna-Itaaliasse - näeb ka "päris" elu, mitte vaid turistidele mõeldud näitust. Kiirteede eest ei tulnud allpool Salernot üldse maksta, mida Põhja-poole, seda kallim ja tihedam maksukogumine. Autoga saab kõikjale ligi - isegi kõige kistamatesse vanalinna tänavatesse. Manööverdamisel tuleb muidugi osav olla... Liiklus on Lõuna-Itaalias tegelikult palju mõistlikum, kui Tallinnas. Foore küll kõikjal pole ja parema-käe reegel ei loe, küll aga sõitjad arvestavad üksteisega ja tasapisi saavad kõik just sinna, kuhu tahavad. Tuleb vaid tähelepanelik ja inimsõbralik olla. Mägistel teedel ja kitsatel tänavatel tulevad muidugi head närvid kasuks. Parkimisega on kõikides linnades kitsas ja kohati ka tasuline, aga lausa hätta ei jäänud me kordagi.