Viimased kommentaarid

Praegu ongi juba hilja, kõik on juba võetud, v.a. mõned kallimad hotellitoad. Sellepärast sealt väljapoole otsisingi.

Kas ka rahvusparkide, nt. Yellowstone ja GC, läheduses on mõeldav kohapeal tee ääres motelli leidmine? Nt. Gardineris ei leia ka praegu augustiks soodsamat hotelli, kui 116 eur/öö. Ei ole just odavam, kui rahvuspargis sees. Marsruut ongi suures plaanis Yellowstone--Grand Canyon--Las Vegas.

Loe reisiblogisid, saad häid soovitusi nii vaatamisväärsuste valiku kui praktilise külje pealt. Näiteks: http://maailmonmeiekodu.blogspot.com/2012/04/12-aprill-madriid-lima.html Peruu on mõnus. Head reisi!

Oleneb ravimitest. Kui psühhotroopseid või narkootilisi ei võta, siis võid 10 erinevat ravimit kaasa võtta (originaalpakendites). http://ravimiamet.ee/ravimitega-reisimine-0?group=7

Tänan vastajaid, ostsin ebookers.com kaudu 11.-27. aprill, otselend Air Europaga, 714 EURi!

Taotlus koos passidega tähitud kirjaga Helsingisse India saatkonda ja arve koos passide tagastamiseks mõeldud postikuludega maksad netipangas (trükid maksekorralduse välja ja see ka ümbrikusse). Ei pea üldsegi sularaha ümbrikusse panema. Lihtne ja passid nii 10-14 päeva pärast koos viisaga tagasi.

On Sul äkki linki öömaja kohta?

Variant ka Airbalticuga Riia-München, hind olenevalt kuupäevadest septembris alates 169 EURi inimene.

Minu arust on olustikku küll väga hästi tabatud ja kommentaarid oleks liigsed!

Mõistlik on ikka broneerida, muidu võib sattuda mitmetunnisesse järjekorda. Telefoni teel broneerimise eest võetakse 4 EURi inimese kohta, online broneerides oli minu mäletamist mööda isegi kallim. Lastele ja üle 65-aastastele tasuta, aga broneerimistasu tuleb ikka maksta.

Nii 2008 kui 2009 registreeriti Terviseametis 4 Indiast hangitud A-hepatiidijuhtu, 2008 a. 2 kõhutüüfust. A-hepatiidi vaktsiini 2 doosiga (aastase vahega) saad eluaegse immuunsuse. Autot ja maja kindlustad, miks siis enda tervist mitte?

Lihtsalt soovituseks, äkki kellelgi kulub ära. Sinna piletit ette broneerimata minnes saab mitu head tundi järjekorras veeta. Ette broneerimiseks kasutasime meie (suvel 2009) telefoni, mis tõstis piletite hinda nelja peale kokku 16 euro võrra. Online broneerides tulnuks maksta lisaks koguni 46 eurot!!! Pilet ise maksis tegelikult täiskasvanule 10 eurot ja Euroopa Liidu lastele on galerii külastamine üldse tasuta.

Lastele meeldib kindlasti Hochensalzburg ehk kindlus, kuhu saab üles sõita ka funikulööriga. Mirabelli lossi lilleaias jalutada. Salzburgi lähedal on soolakaevandus, see on ka vahva, saab tagumiku peal mööda shahte alla sõita. Vaata siit veel: http://trip.ee/node/53396

Kui viitsid lugeda, siis olen oma eelmise kevade Mehhiko reisist põhjalikult kirjutanud oma blogis, näiteks kokkuvõtte leiad siit: http://maailmonmeiekodu.blogspot.com/2009/04/kokkuvote.html Ja Rännumehel on tore reisikiri (vist 2008.a.), millest oma reisi planeerimisel kõvasti abi sain. Nii Playa del Carmen kui Cancun on siiski turistikuurortid, mistõttu mereäärsed kvartalid ongi kallid ja igavalt ameerika-pärased. Süüa tasub tõesti paar tänavavahet rannast eemal, kus käivad rohkem kohalikud, nt. La Guacamaya´s, mis ka LPs olemas. Meie autot ei rentinud, kuna bussitransport on väga tihe, mugav ja odav. Samuti taksod, v.a. muidugi turistilinnades nagu P. del Carmen ja Cancun. Minu jaoks olid reisi kõrghetked pigem Palenque ja San Cristobal, aga rannapuhkuse nautijatele kindlasti on Playa ok. Raha kulutamine on suhteline mõiste, kulub ikka nii palju, kui kulutad. Üldiselt on Mehhiko muidugi odav maa.

Igaks juhuks hoiatan, et kui sul on äraantavat pagasit, tuleb kohale minna ikkagi piisavalt vara, sest pagasi äraandmine käib check-iniga samast järjekorrast (vähemalt eelmisel suvel Riias küll). Omad vitsad oleks peaaegu peksnud, kui suvel online check-ini ära teinuna arvasin, et ega nüüd ei pea eriti vara lennujaama minema :) Head reisi!

Vaata ka Malevi kodulehelt, Sofiasse algusega Helsingist alates 99 EURi.

Sofiasse Lufthansaga 14.-27.05 ca 4400 inimene edasi-tagasi, ümberistumine Münchenis. Bookinghouse.ee võib leida ka soodsamaid hindu, hetkel näiteks 12. või 16. -27. mai 3032, kahe ümberistumisega, aga ikka edasi-tagasi. Üheotsapilet on kallim. Ise vaatan praegu pileteid juuli teiseks pooleks (15.-25.07), kui keegi leiab soodsama, oleksin ka väga tänulik! Milanosse olen soodsalt saanud Airbalticuga Riiast. Milano-Tallinn 1 ots 28.05 1981 EEKi, ka bookinghouse lehelt.

Kas keegi oskab öelda, millisest firmast Belgradi lennujaamas autot rentides tohib sellega ka teistesse riikidesse minna, nt. Montenegrosse? Tänud!

Noh, näiteks arstide väljarännule pole vist vaja põhjuseid kaugelt otsida. Eestlane on kõva töötegija ja samas mahus välismaal töötades on palgavahe siinsega mitmekordne. Lisaks ebakindlus tervishoiusüsteemi tuleviku suhtes, mõnitav suhtumine siinse meedia poolt, halbade uudiste esiplaanile toomine, mis lihtsalt tuju ära võtavad.

Rannas tõesti söögivalikut eriti pole, aga peatänaval täiesti ok. Sõime sellises kohas nag El Captain, kus täiesti oli värskeid mereande ja väga ok hinna eest. Omanik oli hollandlanna, kes oli kohalikuga abiellunud. Ja öömajasid on odavamaid, aga muidugi mitte ranna ääres. Tulum on tõesti väga kaunis ja rahulik koht, kahjuks ei oska Belizega võrrelda, kuna sinna ei sattunud.