Viimased kommentaarid

Mida te ironiseerite? Inimene lihtsalt küsis! Kas ei või enam küsida või? Kui vastust ei tea, siis olge lihtsalt vait, mitte ärge hakake mõnitama.

Maltalt Tallinnasse tulles igatahes ööbimist ei saanud. Valisin varasema lennu (Maltalt on päevas 2 lendu). Mõlema variandi puhul oli vahe Tallinna lennuga 10+ tundi. Broneerimisel oli voodi märk mõlema variandi juures. 


Ehk siis oskab mõni teine minust tähelepanelikum olla :)

Lennud on ühel piletil, kui sa saad need korraga osta (maksad korraga). Kui korraga osta pole võimalik, siis ei saa neid mingi nipiga ühele piletile.

Azair vahendab minu teada ainult odavlennufirmade pileteid ja neid pole nii ehk naa võimalik ühele piletile saada.

Olen alles ademoxi blogi alguses, aga juba tunnen, et see on asi, mis tuleb otsast lõpuni korralikult läbi lugeda.

Ülihästi kirjutatud! Tõsine nauding. Ovatsioonid, kummardused ja respekt!

Aitäh, kerru, just nii saigi lõpuks tehtud. Võtsin nädalase paketireisi, kuid saarele jään kaheks nädalaks (Novatoursil polnud probleemi pakkuda tagasilennuks hilisem aeg) ja teise nädala hotelli panin omal käel kinni.

Vaatasin asja nii üht- kui teistpidi ja ei õnnestunud iseseisvalt konkureerivat varianti leida. Odavaim lend oli 300 eur stardiga Riiast, kuid ebamugav, tagasilennul ööbimine Stanstedis... ja üldse - Tallinnast startida ikka palju mugavam. Ka eraldi vaid tšarterlennule pileti ostmine on kallis - odavamate pakettidega samas hinnaklassis või kallimgi :)

Head reisisellid

Plaan Zakynthosele minna järgmise aasta septembri alguses. Kas on keegi seal ka omal käel käinud ehk et mitte paketireisil? Vaatasin praegu lende (jah, tean, et natuke vast vara) ja otse Zakynthosele läheks tänase seisuga Tallinnast 1500 eurot, mis on veidike ulmeline summa :) Teab keegi, kui vaevaline on sinna Ateenast minna? Kui kellelgi juhtub sinna jõudmise kohta mõni näpunäide olema, oleksin väga tänulik.

Ostsin lennud Supersaveri kaudu eelmisel novembril (reis ise oli 2016 veebruaris) ja ei valinud kusagilt pagasit juurde, piletite hinnaklass oli madalaim. Hiljem uurides selgus, et piletil pagasit 2x20kg per kärss. Sattusin ka pabinasse, et ise ju pagasi eest maksnud pole, kas mingi viga sisse juhtunud. Uurisin livechatis ja kinnitati, et tõesti pagas hinnas. Lennujaamas check-ini tehes samuti näitas, et pagas hinnas ja saimegi tasuta suured kohvrid ära anda. Sõbranna läks Dubaisse sama aasta märtsis, aga oli piletid mujalt ostnud. Äraantavat pagasit juurde ei ostnud ja ei ilmunud see ka kogemata kusagilt juurde, aga see oli selge juba bronnikinnituselt. Nii et kui kinnitusel on pagas, siis tõesti ongi :) Head reisi.

Mul oli aprillis täpselt sama asi. Ryanit ilmselgelt ei huvita, kuhu sa lendad või millal. Kui reisikindlustus on tehtud enne Ryanairi teadet, et lennuajad on muutunud, tasub nende poole pöörduda ja ilmselt on lootust kompensatsiooni saada.

Mina ostsin Düsseldorffi uue lennupileti (AirBaltic, Tallinnast läbi Riia), makstes selle eest u 80 eur. Ööbisin Düsseldorfis ja lendasin sealt järgmisel päeval muudetud lennuga Maltale. Õnneks sain reisil käidud, aga kogu see värk Düsseldorfiga oli täielik pornorgraafia. Rongi hommikul Weezesse lihtsalt ei väljunud. Ei ühtegi põhjendust, ei ühtegi aletrnatiivset varianti, mitte midagi. Pilet oli ostetud, inimesed ootasid perroonil nagu klounid. Tänu abivalmile kohalikule saime U-Bahniga Weezele lähemale sõita ja sealt taksoga otse lennujaama (90 euri). Ilma selle abita oleksin lennult kindlalt maha jäänud. Soovitan rongi asemel valida buss (miski peaks raudteejaama lähedusest väljuma), aga isegi seda eelistades ei ole sa ebameeldivuste eest kaitstud - minu töökaaslane valis selle marsruudi ning buss hilines üle poole tunni, nii et ta jõudis lennujaama ülimalt napilt.

Lubasin endale, et läbi Weeze ma elus ühtegi Ryanairi lendu enam ei plaani. Ryanairi osas üldiselt ei hakka veel midagi lubama, aga tõsist närvivapustust põhjustas see konkreetne trip küll.

Ma arutasin hiljuti sama asja tuttavaga, kes töötab reisibüroos. Tema ütles nii, et kui lennud on ühe pileti peal, loeb see minimaalne aeg, mis on lennujaama poolt kehtestatud ja sel juhul tasub lennu hilinemise korral lisanduvad kulud sihtpunkti jõudmiseks lennufirma, mis hilinemise põhjustas. Nagu siit juba läbi käes - ühele piletile ei saakski osta lende, millel see miinimumnõue täitmata. Kui aga on kahtlus, tasub guugeldada või kuskilt reisibüroost küsida, nendel on õige info ühe kliki kaugusel.

Kui lennud on eraldi piletil, kehtib kindlustuskaitse juhul, kui vastatakse kindlustuse poolt kehtestatud miinimumnõudele. Seltsidel võivad minimaalsed lendudevahelised miinimumajad erineda.

Toon konkreetse näite: Bergamo lennujaamas on ühel piletil olevate lendude vahel miinimumaeg ümberistumiseks 30 minutit. Kui lennud on eraldi ostetud, nõuab näiteks Seesam, et lendude vahel oleks 3 tundi.

Selleks, et olla kindel, kas sinu kindlustus on nimetatud miinimumajaga päri, peaksid küsimusega pöörduma otse kindlustusse. Esmapilgul tundub, et 4 tundi on igal juhul piisav aeg.

Ei ole arvanudki, et Eesti on maailmanaba. Olen siin Tripis Dubai kohta varasemaid teemasid lugenud ja on jäänud (järelikult ekslik) mulje, et toit on siin odavam või sama kallis kui Eestis. Aga alati tore lugeda vastuseid stiilis, "sööma läksid sinna vä" ja "mis maailmanaba see Eesti su arust on" - siuke "mõnus" Eesti iroonitsemine, laske edasi, mehed.

Tere. Kasutan teemat, et vähemalt ühe küsimusega pisut täpsemaks minna. Kes Dubais enne käinud, mis värk nende toidupoodidega on? Kas kõik toidukauplused ongi nii kirvehindadega? Juust, vorstiviilud, rääkimata tööstuskaupadest on Eesti hindadest palju kallimad, et mitte öelda mitmekordsed (a la singiviilud, juustuviilud 15-19 AED). Kas olen sattunud valedesse poodidesse ja on olemas ka normaalsete hindadega toitu või nii ongi?

Kas keegi Vantaa lennujaamas riidehoidu on märganud? Veebisait annab pagasihoiu küll, aga hind on 5 euri (24h) ja see tundub väga krõbe, arvestades et mul oleks vaja ca kaheks nädalaks. Tänud ette :)

Mul oli ka juba kõhe, et mis toimub - viisakinnitust ei tule ega tule. Lõpuks on see siiski käes. Kopsupilt saadeti ära 6. märtsil ja täna, 23. märtsil, jõudiski lõpuks vastus. Nii et pole mõtet muretseda, vastus tuleb, aga lihtsalt aega läheb :) Külma kõhtu kõigile teistele värisejatele!