Viimased kommentaarid

Käisin juulis La Stradaga Riminis ja kindlasti ei soovita osta kolmetärni paketti (ise tegin seda). Põhjuseid lausa mitu: pakutav toit ei olnud kindlasti oma hinda väärt (meie hotellis oli neli käiku, esimeseks oli salat, teine oli pasta, kolmandaks tükike liha ning siis veel magustoit. Kõhu sai iseenesest täis, kuid oli aru saada, et kasutatud on kõige odavamaid toiduaineid ning üldse kiskus kuidagi üksluiseks. Rimini on võrreldes ülejäänud Itaaliaga ikka väga odav linn ja seetõttu soovitan soojalt ise välja sööma minna. Teine põhjus, miks mitte osta kolmetärni paketti on see, et õhtusöök paneb su oma ikkesse - hilineda ei tohi, siis ei saa süüa, aga kui on näiteks soov minna omal käel ringi seiklema, siis pead arvestama, et kindlasti olla tagasi õigeks ajaks. Lisaks nii, et kui on Rooma ja Firenzed ekskursioonil osaleda soov, siis läheb selle päeva õhtusöök järgmise päeva lõunaks, mis paneb su veel rohkem ikkesse ja rikub päeva täitsa ära, sest poole päevaga ei jõua kuigi palju ringi vaadata ja ilm pole ka alati just rannaks sobilik.

Meie reisi ajal olid kahetärnihotellis täpselt samad mugavused, mis kolmes tärnis.

Kalatapja! Kuldkala vajab vähemalt 50 liitrit vett!

soovitan pöörduda Jõgeva TIP (turismiinfopunkt). Suur 3 Jõgeva (Maavalitsuse hoone). Sealt kaasa hea kaardi. Avatud E-R 10-17 L,P - 10-16 Kindlasti leiad abi!

Bensiini peale läks kokku 7200 EEK, just nii nagu plaanisime (autoks ford mondeo sedaan, keskmine kulu 7,8 koos reisipagasi ja kaaslastega).

Majutuse peale läks kokku umbes 1500 EEK/kahe inimese peale (kaks hotellis ööbimist Poolas ning ülejäänud telkimisplatsidel).

Noo ja muidugi muu ninn-nänn. Osa toitu olime kaasa võtnud, samuti kohvi ja muid kuumi jooke. Seekord üldse toitusime enamsti kas oma söögist, tanklates pakutavast või mäkis. Kohalikke restorane ei külastanud palju (eelarvekriis).

Kõige odavam majutus (telkimine) oli meil Tsehhis.

Kui huvi, siis saab siit veel infot - http://losskat.blogspot.com/

Nüüd siis, pärast reisi vastan ise - kaasas oli eurosid (väiksed kupüürid) ning zlotte. Peaaegu igas linnas sai kas eurosid vahetada või pangaautomaadist sula võtta. Panga väljavõte ei näita vahendustasusid. Kui arvestan kursiga, siis nagu polekski vahendustasu maha võetud. Aga igast automaadist ei saanud raha (Swedbank kaardiga).

See on tõsi, et Poolas on keeruline kaardiga maksta - nii kauplustes kui teeäärsetes söögi- või majutuskohtades. Isegi suuremates kauplustes paljudes kas ei saa maksta kaardiga või saab maksta alates 20 zlotist.

Mujal ei olnud kaardimakseprobleeme, kui siis ainult väiksemates külapoodides.

Teistele soovituseks: tasub kindlasti ka kunasid kaasa võtta, eriti, kui plaanis enamik reisist Horvaatias kohapeal veeta. (kaardiga ei saa maksta paljudes zimmerites, kämpingutes, rannas, turul)