Viimased kommentaarid

Jaanuari lõpuks juba plaanitud Egiptus, suveks mõlgub mõttes Taani ringreis koos lapselastega ja sügiseks, oktoobrisse-novembrisse, kiikan AÜ pakkumisi :)

Meie oleme minemas lapselastega 10.märtsil Sindbad Club Aquasse. Kaasas siis kaks tüdrukukest 8a ja 9a. Lastel on oma suhteliselt noorest vanusest hoolimata juba üksjagu reisikogemusi, nii et kindlasti ei hakka neil ka omakeskis igav, aga ainult vanaema-vanaisa (peale viiekümnesed, aga väga seiklushimulised) kindlasti ei paku nii palju pinget kui omasugused kaaslased :)

Meie läheme taas kord varajase tellija soodustusega. Siiani ei ole pidanud kordagi pettuma, nüüd saab vist juba viies kord.

Selle õige Pasha kohta on ka meie perel vaid kiidusõnad. Meie suhtlesime juba eelnevalt, mõni nädal enne reisi, läbi FB ja broneerisime hammami kohe järgmiseks päevaks peale kohale jõudmist. Kuna Pashal endal ei olnud võimalik siis meie juurde tulla, viis auto meid peale sauna tema juurde. Kes teavad, siis "illos poiss" kiitis meie "armas tudruk"uid ja igal juhul ostsime kõik oma tripid just Pasha Alanya´lt. Käisime siis džiibisafaril ja merel ja Koprülü kanjonis raftimas.

Kas 8.oktoobril ka keegi Lüükia ringreisile minemas?

Meil lennupiletid ja majutus järgmiseks suveks, juulikuuks, juba olemas. Neljale alla 1200€ :D

Teemaalgatajale :) Plaan minna juuli lõpus Pliska hotelli (HB toitlustusega) seitsmeste tüdrukute paariga, kel reisikogemust üksjagu. Oskate nimetada sobilikke tegevusi/ekskursioone, mida sellises vanuses lastega ette võtta, et ei oleks lausa rannapuhkus? Igaks juhuks lisan, et Türgis raftimine ei olnud nendele noortele daamidele mingi probleem :) Pigem kulukski ära veidi ekstreemi. Lugesin, et on sukeldumisatraktsioon, aga selleks meie neiud vist aasta liiga noored veel. Kõik, mida kõrva taha panna, oleks väga teretulnud.

Meie saime päeva merel super Eesti oma poistega, kelle peakontor on (vist)Domina Coral Bay nimelises kompleksis. Mina olen suhteliselt kartlik vee suhtes, eriti kui on lainetus ja pea peab vette minema :D Poistega merel olles snorkeldasin nagu oleksin seda eluaeg teinud. Järgmine kord tahaksin väga ka sukeldumise ära proovida. Kellel FB konto, saab poiste tegemiste kohta rohkem infot, kui toksida otsingusse Sinaistar. Soovitan soojalt nii noortele kui ka mitte enam esimeses nooruses, kuid seiklushimulistele inimestele.

Ma pean ennast ikka päris normaalseks inimeseks ja oma meest ka. Meie oleme oma kolm viimast reisi teinud GoAdventurega ja mitte ühelgi korral ei ole leidnud põhjust reisibüroo poolt pakutavaga vinguda. Nagu just eelkõneleja ütles, olen ka mina ikka enne püüdnud kodutöö ära teha ja reisibüroo vahendab meile ainult lendu ja majutust. Egiptuse viisaga oleme ka meie "tillika" saanud ja just seetõttu, et ei ole osanud kohe õigest kohast viisamarki võtta ja pärast pole viitsinud uuesti sappa minna. Seekord tegime nii, nagu targemad siinsamas foorumis olid rääkinud, ja saime viisa kiiresti ja 15$-ga. Ja paraku juhtub igasugust...Meie eelmine tagasilend Egiptusest hilines vist 5-6 tundi. Väidetavalt unustas kohalik lennufirma teavitada, aga kuna oleme käinud Egiptuse revolutsiooni ajal ning kahel sellele järgneval aastal just revolutsioni aastapäeva paiku, siis ei julge ka nende viibimiste pärast reisibüroole näpuga näidata. Ise ju valisime reisiaja, keegi ei sundinud...

Jõudsime just eile tagasi. Oli erakordne nädal, sest nii palju vihma ja tuult ei ole me kunagi varem Egiptuses näinud. Laupäeval küll hakkas jälle tuuleke leebuma ja päikegi oli terve päeva väljas, aga see mõnu jõudis meie jaoks kahjuks hilinenult. Aga seda rohkem liikusime ringi. Soovitud Kairo jäi ära, sest kohalikud ei soovitanud seekord seda teekonda ette võtta. Eelkõige siis küll ära uhutud teede pärast. Nägime selliseid teid ise Siinail ringi liikudes. Meie ära tulekuks oli küll ka olukord juba piisavalt ärev, et mitte Suessi kaudu Kairosse üritada.

Meie käisime möödunud aasta augustis ja tegutsesime kogu nädala kahe lennujaama ja hotellitransfeeri vahel omapäi. Pashaga suhtlesin juba eelnevalt läbi FB - kui huvi, siis toksi sisse Pasha Alanya ja saada talle sõnum. Meie leppisime kohe kohalejõudmise järgseks päevaks kokku hammami. Peale seda viis autojuht meid Pashaga kohtuma, kus ta rääkis veel tripivõimalustest ja näitas pilte lisaks. Meie puhkasime hotellis ühe täispäeva, ülejäänud aja jagasime puhkuse ja trippide vahel. Džiibisafari oli hea ja päev merel samuti - puhkus ja päevitamine korraga. Kõige tipp oli muidugi rafting - külma vett ja adrenaliini kärestikujõel :) Kaubandusest ei oska väga rääkida,sest piirdusime omakandi tänavakaubandusega. Ei olnud küll ka Alanya linnas vaid mõniteist kilomeetrit eemal. Mõnusat puhkust igal juhul!

Meie tulime nimetet hotellist vähem kui nädal tagasi, ehk siis olime seal 14.-21.08 ja jäime küll rahule. Meie peretoal polnud viga midagi, toitude üle ka nuriseda ei saanud ja hakkama saime mina inglise ja mees vene keelega. Jah, hotellis on suuremjagu venelasi, aga kes varem ka reisinud, siis ei tohiks ühtki üllatust eest leida. Animaatorid olid vahvad ja oli lastega seal tegelemas hetkel koguni üks Eesti tüdruk. Tubade koristamise üle ka ei vingu, iga päev tõmmati lapiga, voodipesu vahetust selle väikese asja jooksul ei eeldanudki ja ei olnud erilist vajadust selleks. Puhtad rätikud saime, soe vesi oli kogu aeg olemas ja vetsupaberipuudust kah ei olnud. Reisid võtsime juba täie teadlikkusega kohalikelt. Otsisime üles Pasha Alanya ja saime suurepärased retked suurepärase hinnaga. Kahjuks sai nädal liiga ruttu otsa :S Panin pilte ka :D

Neile, kes siin räpasusest rääkisid: Meie oleme käinud nüüd kahel aastal järjest jaanuarikuus Hurghadas. Eelmisel aastal sattusime just revolutsiooni alguse ja hoovõtu ajal Hurghadas olema, sel aastal "pantvangidraamade" ajal. Mis puutub Hurghada peatänavasse, siis selle aastase ajavahemikuga oli koristatud seal umbes SeaGulli hotelli vastas olev maa-ala, kus eelmisel aastal oli põhimõtteliselt prügimägi ja haises tugevalt uriini järele, siis nüüd oli seal puhas ja korras maa, vist isegi osaliselt tehtud asfalteeritud parklaks. Tänava üldmulje jäi palju puhtam ja oli ka värvilisem kui aasta tagasi. Küllap ka seal asjad vähehaaval paremuse poole lähevad :D Kuigi jah, minu ema ise ei ole kunagi Egiptuses käinud, aga minu pilte vaadates ja juttu kõrvale kuulates vangutab ta ikka pead ja ei saa aru, mida ma sealt "räpahunnikute" vahelt ometi leian :)

Sõitsime 21. jaanuaril Hurghadast Luxorisse - ei mingeid probleeme. Kruiisitasime Niilusel 21.-25.jaanuarini Luxorist Aswanini - ei mingeid probleeme. Käisime Aswanist Abu-Simbelis 24.jaanuaril - ei mingeid probleeme, kui poole öö pealt ärkamine välja arvata (aga see oli ju meie valik :D ). Tulime Aswanist bussiga tagasi Hurghadasse - kuskil Qena kandis olla keegi tulistanud kohalikku politseinikku ja päris palju rahvast oli tee peal. Bussijuht juba arvas, et peaks ringi sõitma, aga kohalikud korraldasid kohe läbi rahvahulkade bussidele läbipääsu. Ma pean ennast iseenesest alalhoidlikuks inimeseks ja kuigi teadsin ka, et busse oli inimestega tee peal kinni peetud, ei tekkinud mul hetkekski hirmu. Ja ma tean, mis on hirm - hirm oma elu pärast. Elasin selle läbi justnimelt Egiptuses, aga hoopis merel, kui hullu tuulega kogenematult snorgeldama läksin. Olime ka eelmisel aastal Egiptuses kui revolutsioon algas. Hurghadas siis. Vaid ühel õhtul soovitasid kohalikud meil end kiiresti tänavakohvikust hotelli territooriumile suunata ja sel õhtul tänavatelt eemal hoida. See, mida tagasi tulles televiisorist nägime, ei olnud just päris see, mida ise koha peal kogesime. Ikka on ju inimesi, kes asjadest räägivad suremalt kui need tegelikult on. Aga eks igaüks teeb ju oma otsused ise. Meie vaatame olukorda aasta pärast ja kui tundub OK, siis oleme aga jälle minejad :D

Pidime olema Beirutis Hurghadas, aga saime hoopis Roma hotelli. Kuna see tuli üllatusena, ei osanud end eelnevalt häälestada, aga mulje jäi suht positiivne. Esiteks selle pärast, et olime juba tuttavas kohas :D Hotell asub üsna Sakkala keskuses ja randa tuleb mina hotellist üle tee. Rand selline väiksemapoolne ja sel ainsal päeval, kui meie kruiisilt tulime ja hotellis olime, oli seal suhteliselt vähe rahvast. Hotelli sisehoovis oli bassein, aga lamamistoole seal vähemalt praegu ei olnud. Üldmulje jäi, et inimesi oli igal pool vähe, ka tänavatel hõredamalt, kui aasta tagasi. Hotell hoolimata oma retseptsiooni särast üldmuljelt natuke luitunud. Siiski nurisemiseks põhjust ei leidnud, sest meie kasutasime tuba tõesti vaid magamiseks. Samuti ei ole midagi ette heita söökidele (meie valik HB)

Tulime 27.jaanuaril. Teadjad räägivad, et on üle kahekümne aasta jälle üks külmemaid talvi. Meil õnnestus päeval saada ka 26 soojakraadi, aga kõikidel päevadel tõusis mingi aeg tuuleke, mõnel päeval tugevam, mõnel nõrgem. Hommikuti-õhtuti tuult ei olnud, aga ilma fliisita ka väga mõnus ei tundunud. Vesi meres oli soe ja päikest saime ka võtta.

Kas mööda Niilust on keegi üsna viimasel ajal kruiisitanud? Kuidas seal ilmaga? Täna jooksis läbi uudis, et Alexandrias olla lund sadanud... Luxor ja Aswan on küll palju "allpool", aga ikkagi oleks hea teada, milleks ennast ette valmistada. Reedel minek :D Ja kui on hiljuti kruiisilt tulnuid, siis võiks visata pilku ka teemasse "Niiluse kruiis", mul seal ka mõned küsimused :)

Meie olime eelmisel aastal jaanuaris Hurghadas, päevad olid ikka väga soojad. Mina olen muidu suur külmavares, aga isegi üritusel: "Päev merel" hommikul merele minnes ei olnud külm. Küll aga soovitan midagi sooja kaasa võtta, kui plaanite minna üritusele: "Safari", sest meie giid ütles väga toredasti: talv on talv isegi Egiptuses. Õhtul läks kõrbes ikka päris külmaks. Ja jakk/fliis õhtuks kulub ka muidu päris hästi ära, sest päeval küpsenud keha võib õhtul küll võdinaid tekitama hakata. Reisidokumendid värskelt käes ja jälle jaanuaris minek - seekord Hurghadast Luxorisse ja sealt alla Assuanini ja Abu Simbelini välja ja jälle tagasi. Teadjad oskasid öelda, et seal all on ka jaanuaris ikka väga soe meie inimese jaoks :)

Viimastel aegadel käinud, kirjutage natuke ekskursioonidest - kas võtsite ekskursioonid oma reiskorraldajatelt või ostsite kohalikelt? Kas ekskursioonid on kiiresti-kiiresti läbi jooksmised või on ikka aega rahulikult ringi vaadata? Ja siis veel - kas õhtul/öösel laev seisab peatuspaigas/sadamas või liigub edasi? Luxoris olen käinud päevasel ajal, nüüd sooviks valgusshowle minna - on see mõeldav?

Aitäh, Kik. Ootan rõõmuga, et mitte öelda igatsusega juba, et saaks minna. Eks räägin omast kogemusest siis, kui tagasi olen :)

Meil ka uus reis broneeritud GoAdventurest. Siiani ei ole olnud ühtki põhjust rahulolematuseks. Lõpliku hinnangu saab siiski anda reisilt naastes :D

Meie olime jaanuaris Minamarkis ja väga rahul. Teiste kohta ei oska kommenteerida, aga Minamarki kohta leiad eraldi teema siin

Eks see lennuaeg mõjutab jah, ja kohal olemine läheb selle võrra mõned tunnid vähamaks. Aga põhimõtteliselt ongi ju nii, et kui sinna lend on laupäeval, siis tagasi laupäeval (meil oli eelmisel reisil), kui sinna reedel, siis koju tagasi reedel (uuel reisil peaks nii olema). Mulle meeldiks kah, kui lennuk läheks suht vara ja tagasi suht hilja :D

Meil jaanuarikuusse sihiks võetud Niiluse kruiis. Broneering tehtud just nimelt varajase tellija soodusega ja hinnagarantiiga. Tegin enne ka natuke võrdlevat uuringut ja tundus, et Goadventurel praegu kõige soodsamad pakkumised. Eelmisel aastal valisin samuti varajase tellija (ja siis oli ka kiire tellija) sooduse ja jäime reisuga väga rahule, kuigi olime Egiptis just sellel ajal kui olukord hakkas eriti pingeliseks muutuma (jaanuari lõpupoole). Meie Hurghadas viibimise ajal oli kasvavat pinget tunda õhus, kuid niisuguseid olukordi, nagu üks tädike Reporterile antud intervjuus rääkis, küll ei olnud. Olime tädikesega nimelt ühel ajal samas kohas ja sellepärast julgen öelda, et kõike ei pea uskuma, mida räägitakse. Siis veel niipalju, et kogu hooaja vältel jälgisin, aga soodsamaid pakkumisi ei märganudki. Viimase hetke pakkumiste hindu aga ei või iial ette teada.