Viimased kommentaarid

Aitäh kõigile vastajatele! sain tõesti palju kasulikku infot, kuidas toimida. 

Kui jätta pilet väga viimasele minutile, kas pole ohtu, et hind väga kõrge või pole üldse kohti? 

Merlyn81, kuskohast sa neid Portugali uudiseid jälgid?

Oleneb millisest Indoneesia paigast on jutt. Balil võib tõesti Euroga hea olla arveldada, aga mitte nii turististunud kohtades on igaljuhul ruupia kõige mõistlikum. Dollar ka ok. Nt Raja Ampatis ei saanud dollaritega mitte midagi osta, ega ei saanud neid ka vahetada. Rääkimata eurodest.

Indoneesia ja Paapua. Kuu aja pikkune seljakotireis paikades kuhu turist naljalt ei satu.

http://liinaindoneesia.blogspot.com/

Lõuna - Prantsusmaa, Korsika ja Shveits. Kuuajane autoringreis.

http://liinaprantsusmaa.blogspot.com/

Suurepärane! Väga hea info! Tõesti suured, suured tänud!

Hei!

Olen minemas juuni keskel kolmeks nädalaks autoga Lõuna Prantsusmaale, sh Korsikale. Oleksin väga huvitatud mõnest ixxx soovitusest: kohalikud vaatamisväärsused, võimalikud 1-päevased jalgsimatkad looduskaunitesse ilusate vaadetega kohtadesse, ilusaimad rannad. Võibolla mõni tore veekeskus (kui neid on), või mingi looduslik vaatamisväärsus. Või mingi rattamatka jaoks sobilik koht? Kas soovitad sukeldumist ja paadimatka ka? On seal üldse mõtet sukelduda, snorgeldada, st koralle ja kalu on? Oleme väga vee lembelised ja kalasöödikud. :) Ööbimine planeeritud telgiga või kämpades ja nende kohta hetkel info piisav ja head söögikohad leiab ka LP- st- aga kui on mingi meeldejäävalt mõnus koht millegi poolest, siis ka võiks ikka soovitada.

To Arne

Aitäh info eest, mul mees just mõtleb ka lisaks lahtistele sandaalidele ka kinnised osta. Tõenäoliselt pole vaja siis. Aga loomulikult ma tean et see on Indoneesia, lihtsalt Indoneesia rubriigis mis on Aasia all Paapuast eriti ei räägita, aga siin all sain selle kohta palju rohkem infot, seepärats postitasin selle ka siia.

Suured tänud Carolina ja Valdek! Väga vajalik info, nüüd kergem otsustada! (Valdek, sinu blogi mul juba "favorits"´i all olemas - tänuväärne kirjutis! :) Valdek kas teie reisiseltskond muidu tarbis malaaria tablette või ei Paapuas olles?

On norm hind küll. Ise ma sain kohapealt 8 dollariga - taxo minibussi peale. Aga see oli väga täis, mingi 20 inimest pressiti peale. :)

Kas keegi teab kas pärast 31.märst 2011 on visa on arrivali hind sama mis kunagi ammu, 1000bahti?

Siin , ca 100 kommentaari tagapool keegi teadis rääkida(küll 2009 aasta kohta), et kui Helsingist taodelda viis nö viisamaksust vabal perioodil, siis ei pea maksma ka siis, kui reisimise aeg on hiljem. Mul reis 22.aprill 2011. Kas keegi oskab kommneteerida? Üldiselt tundub loogiline ju....et kui taotlen enne 31.märtsi siis saan tasuta.

Keegi eespool nimetas et saatis passikoopiad ja passi ei saatnudki, kuhu see viisa siis talle pandi? :)Pass ju tuleks saata.

No 14/11/2009 - 22:31 oli öeldud mis huvitab ja mis mitte. Ja mul sama plaan ja seisan sama valiku ees nagu teemalagataja aasta tagasi, tahtsingi teada et mida ta siis lõpuks valis. Kui on selline küsimus siis ei pea tervet oma reisi siia kirja panema, vaid paari lausega mõne selle inimese jaoks eriti hea elamuse pakkunud koha, mida kindlasti soovitab ja lühidalt miks vms...Kellel sellisest küsimustest närvid läbi lähvad ei pea ju vastama, ja kommentaare a la "otsi ise netist" ei aita küll kedagi.

Teate ma tean isegi et googlist ja tripist saab infot otsida ja kandikul ei anta mitte midagi, ikka ise tuleb uurida! Ning olen Indoneesia kohta tripist kõik 3 korda läbi lugenud, lisaks oli mul ka Helle-Mai lehekülg ammu arvutisse salvestatud ja olin seda juba ennegi uurinud+paljud teised eestikeelsed ja ingliskeelsed blogid ja LP. Ma ei saa aru mis hirm ja häda siin foorumis pidevalt käib, et pidevalt kui kellegi arvamust või kogemusi küsida siis mingi kolmas vend või mode hüppab turja ja pahandab et "otsi ise terve nett on infot täis". Milleks see foorum üldse tehtud on, kui ei või teise inimese arvamust küsida, mis temameelest oli vaatamisväärne?

To sws

Kas oled tagasi? Endal samad plaanid ja samad huvid, äkki ütles mis kohad need on mida kaindlasti tasub külastada :p

Tere! Plaanin minna 2011 aprill-mai. Aga mis te arvate kas on mõtekas jääda ootama mõne kampaania pakkumist, sest tavaliselt jaanuaris-märtsis on alati tulnud. Või on mõtekas kohe praegu ülalpool mainitud piletid ära osta, sest äkki ei tulegi soodukaid ja siis teised variandid ka juba kallid. Mida varem osta seda odavam? (Põhiline on muidugi hind, aga päris 50h pikkust reisi ka ei tahaks odavuse pärast teha :P). Kas on kellelgi kogemusi, on mõtet soodukaid ootama jääda (nt Tal-Singapur või Tal-kuala lumpur)

To Rännumees, ütlesid et muutsite marsruuti kohapeal. Kas kasutasite ka siselende ja kas siselendudele saab minna lihtsalt kohale lennujaama, et ei pea omama eelnevalt pileteid? Nt Laoses oli nii.