weltmann

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
3 meeldimist
3 postitust / 6 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Slovakkia sobib selliseks kiireks säästutripiks. Käisin eelmine aasta ning lähen ka see aasta selliselt, et olen 3 päeva mäel. Eelarve ca 250 euri + söök/jook. Selles suhtes tore, et ilmselt läheks nädalavahetus Kuutsemäel sama palju maksma.
Lumega seal nagu probleeme ei ole ning kõik on väga moodne aga kõige suurem pahandus on udu/pilvisus. Seda seal jagub ning seetõttu oli eelmine aasta ka hulk radu kinni. Hetkel webcame vaadates tundub jälle väga udune see pilt seal olevat.
Aga no odav on seal lisaks majutusele ka söök/jook - mäletan, et eelmine aasta sai mäel klaasi õlut (400ml) kätte 1 euroga, no tule taevas appi.

Kaks aastat tagasi sai korra naisega kahekesi käidud. Siis sai aga kiirelt kohapeale mindud. Seekord on plaan minna väheke suurema seltskonnaga ning rahulikult (3nda augusti varahommikul start ning Horvaatiasse apartmenti jõudmine 6ndal augustil ehk 3 ööd-päeva aeg sinna sõita). Tahame rahulikku roadtripi ja näha-katsuda ka muud Euroopat...

Küsimus ongi selline, et mida huvitavat vaatamist-tegemist jääb marsuudile Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Austria-Sloveenia (mööda põhilisi suuremaid maanteid nagu siin eelpool kirjeldatud on)? Mõtlesime käia läbi näiteks Auswitzist ja Wielizcka soolakaevandustest. Kas marsuudile (~100 kilti võib ka kõrvale kalduda) jääb mõnd must-see kohta?

Istume praegu Spliti lähedal ilusas väikeses kämpas. Hind on soodne (kaubeldes saime 2 inimest+ auto+ telk umbes 15 euri) rand ja kohvikud on max 10 meetri kaugusel. Suured kämpad on minu jaoks täielik pettumus. 30 euri eest mustlaslaagris olla on ikka väga jama. Mina ei saa aru mille järgi neid tärne nendele laagritele jagatakse...Muidugi ega Istrias väikesi laagreid ei näinud väga ning need väikesed ja mõnusad on rohkem Dalmaatsia ranniku ääres.
Esimene öö Horvaatias oli tohutu äikesetorm. Meie elasime suhteliselt õnnelikult selle üle, vaid pool telki lendas minema :). Aga hommikul ringi vaadates oli nii mõnelegi telgile puu kaela sadanud. Äikest ja tormi oleme 7 päeva jooksul näinud 4-l ööl. Ilm on öösiti suht niru aga päeva jooksul selgineb ja saab ringi vaadata küll. Sooja on hoolimata tormist 25-28 kraadi ja vesi on soe.
Horvaatia ise koos loodusega on super. Lausa fantastiline. Vaatamata suht kehvale ilmale on siiski tegu parima reisiga mis seni tehtud.
Aga mina enda jaoks sean järgmiseks korraks siiski sihiks väikesed kämpad. Suuri kämpasid (mis on ka ASCI lehel märgitud) mina enam ei külasta. Kohalike tädide ja onudega on asju palju parem ajada. Hetkel istume tädi Maria kämpas, joome veini, vaatame Aadria merd ja istume wifis. Ideaalne.

Notariaalset volikirja on ju vaja ikka ainult siis kui mind ei ole kantud tehnilisse passi kasutajana? Minu nimi on passis ilusti kirjas, nii et ma ei usu, et mul enam mingit volitust vaja on.

Swedbanki klienditeenindajad võivad ju mitte aktsepteerida aga minul on leping milles on selge sõnaga öeldud, et kindlustus kehtib terves Euroopas. Euroopa Liidust kui kriteeriumist pole sõnagi. Ma ei kavatse selles suhtes mingit lisakindlustust enam tegema hakata.
Rohelise kaardi tellin ära ja usun, et siis on minuga korras.

Kas ma aga raatsin seda üle 70 eurost notariaalset kinnitust teisele juhile teha on aga teine küsimus. Ju siis sõidan ise rohkem lihtsalt.

Ma ise ei kardagi, et keegi kaskokindlustuse kohta küsima hakkab tee peal. Aga kui midagi Horvaatias juhtub, siis tuleb vist ette võtta kohtutee, sest Swedbank arvab, et Horvaatia ei ole Euroopa.

Tegelikult ei tohiks praeguste Eesti seaduste järgi liisinguautoga sõita keegi muu kui tehnilisse passi kantud kasutaja. Sääduse järgi ei mängi ka rolli kas autos istub ametlik kasutaja või mitte. Usun, et see võib umbes samamoodi olla ka mujal Euroopas. Lihtsalt tekitas huvi, et kui pingsalt politsei seda järgib ning kas tee servas küsitakse peale lubade ka passi näha.

Tervisekindlustuse teen kindlasti :)
Ja suur tänu ka selle rohelise kaardi info eest!

Tervist.

Oskab ehk keegi selgitada mismoodi see kämpingute asi Horvaatias toimub? Pole kunagi kämpinguid kasutanud ei Eestis ega kuskil mujal.

Leidsin sellise lehe http://www.camping.hr.
Sellelt vaadates tundub kõik kuidagi jube odav, nagu osades kohtades oleks 1 inimene 1 öö alates 6 €.Mitmes kohas 8 € öö jne. Kas see hind tähendab ühte voodikohta üheks ööks suvalises mitmekohases kämpingus koos võõraste inimestega? Kuhu saab nendes kohtades auto jätta? Kas on lootust üldse nendesse kämpingutesse saada ilma ette bronnimata?

Selle neti lehekülje põhjal jääb mulje, et kõik on jube odav (a´la 10 € inimene koos pesemisvõimaluse jne) ja, et kämpinguid ja kohti on palju.
Kas see ka tegelikult nii on?

Plaan on startida 16. juuli hommikul ning tagasi Eestisse saabuda hiljemalt 31. juuli. Rahakott võimaldab ühe öö majutuseks maksimaalselt 20€. Midagi broneerida ei taha, sest kindlat ajagraafikut ei taha teha.

Kui keegi viitsib oma kogemustest rääkida, siis oleks väga hea.