weltmann

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

8 meeldimist
11 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Teemaks küll Itaalia (Sitsiilias olen 3 korda käind) aga ise läheks talvituma pigem Küprosele.

Talvel soojem, inglise keelne keskkond sisuliselt, rohelisem loodus. Eelmine veebruar olime kuu aega seal ja väga meeldis. Lapsed said rannas mängida ja mägedes sai matkamas käidud. Ka hinnatase oli ma ütleks isegi soodsam kui Eestis. Autorent kuuks ajaks oli 100€ näiteks.

Enda jaoks oli see argument et nädalas 2 otselendu ja isegi selle kuu aja jooksul said mõned sugulased külas käidud.

Kuigi jah vaatamisväärsuste mõttes Sitsiilia mitmekesisem.

Aga kui covidi jama läbi peaks saama ja lennuühendus püsima jääb siis täitsa plaan Küprosele kliimapõgenikuks kolida kuna saab vajadusel (tööasjus) ka lihtsasti Eesti vahet pendeldada.

Käisin 13-15 juuni elus esimest korda Hiiumaal. Ma arvan, et märksõnaks oleks "rahulik". Maanteed praktiliselt tühjad, külavahed tühjad. Eks ilmselt polnud veel hooaeg alanud aga tõesti üli vaikne oli kõik. Kui otsid rahu ja vaikust, siis nii vaikset kohta ma polegi varem külastanud :)

Ööbisime Kalanas (Jesper Parve majake mis oli väga hea kogemus) ja ainus miinus oli see, et väljas süüa ei saanud mitte kuskil. Põhimõtteliselt enne Kärdlat me ei leidnud ka suurema otsimise peale ühtegi kohta (va Kõpu tuletorni kohvik aga ka seal ainult suhteliselt piiratud valikuga hommikusöök). Ilmselt suvehooaja käima minemisel juba oleks kuskil ka süüa saanud aga juuni keskel veel mitte.

Kui tahad rahu ja vaikust, siis ilmselt paremat kohta Eestis pole.

Lennates jah. Norwegian näitab lende järgmine nädal.

Saatkonna tekst - Kui juba Riiga saab, siis kindlasti saab ka edasi. Saatkond hoiab lool silma peal ja kui on abi vaja, siis kaasame ka Riias asuvad kolleegid. Koju peab saama :).

Isaac seda ka mina mõtlesin. Aga saatkond ütles et küll nad midagi välja mõtlevad koos lätlastega

Infoks. Kes veel siin ja pole kindel et Ryanairiga ära saab siis Airbaltic kogub hetkel infot inimeste kohta kes siin on ja kavandab reisi Riiga. Aeg ja summa on veel lahtine aga option ikkagi. 

Eesti saatkond ütles et see ka eestlastele mõeldud

https://www.airbaltic.com/repatriation

Küpros läheb lukku alates 15 märts

Eile tuli sõber külla ja lennujaamas oli rahulik. Termokaamera ainult nurgas ja muud midagi. Aga kuulsin kuskilt et president pidi täna veel mingi avalduse tegema...

Ja lisaks oli uudistes et hotellide liit soovitab hotellidel uksed sulgeda. Aga noh ei usu et seda järgima hakatakse. 

Igaljuhul homme peaks täpsem info seoses lendude ja piiridega olema ilmselt

PS! in-cyprus.com portaalist saab värsket inffi

EasyPy mina olen juba 3 nädalat Küprosel. Olukord rahulik ja eile saabus meile külaline Eestist ja piiril ei tehtud midagi (termokaamera ainult üles pandud). Muidugi mis lähipäevad toovad seda ei tea.

Lennupiletid koos kahe äraantava pagasiga 400 eurot Ryanairist (kuna mõlemad lapsed üle 2a siis täishind ka neil). Auto saaks ka 150ga aga võtan jällegi natuke kallima automaatkastiga ja see on kuu aega 300 euri. Ööbimine siis 1500. Kokku 2200 euri. Ööbimise pealt priiskan, sest nii mõnigi sõber/sugulane tuleb külla ja seetõttu 2 lisa magamistuba ning suur aed.

Muidugi lisaks söök jne aga kuna me lähme sinna nö ikka elama mitte reisima, siis seda teeb enamuse aja ise ja sama kulu oleks ka kodus see kuu aega elades.

Me võtsime suure ja uhke villa (4 magamistuba) ja kuu maksumus 1500€. Ma neid ei tahtnud mis on nendes nö uusarendustes kuid seal oleks veel odavamalt saanud. Koos lennu ja autoga tuleb see kuu aega ca 2200€

Plaan paigas. Algsest mõttest minna kahekesi kasvas välja 10 inimesega reis 12-16 veebruar Wizzairiga Kutaisisse (5-6h tundi sõitu siis lisaks mäele...). Aega küll vähe aga kauem ei saa - mäel olekuks jääb 2 täispäeva ning üks päev Tbilisis.

Lend, hotell (koos hommiku ja õhtusöögiga), transfeer Gudaurisse, mäepiletid ja varustuse rent, linnaekskursioon viimasel päeval Tbilisis ning tagasi lennujaama kõik kokku hetkel läheks maksma 370 euri nägu. 

Polegi nii väikeste numbritega reisi varem planeerinud. Mitu korda arvutasin üle, et kas tõesti nii saab. Hetkel tundub et jah...

Lugesin selle kohta nüüd. Saan aru, et see nr 7 on see mille alusel enamus käib - ostad turult leiba ja elad airbnb kaudu kellegi korteris ja tingimus täidetud. Samuti leidsin ametliku listi, et millistes hotellides ei tohi peatuda ning millistes poodides/restoranides justnagu käia ei tohiks.

Slovakkia sobib selliseks kiireks säästutripiks. Käisin eelmine aasta ning lähen ka see aasta selliselt, et olen 3 päeva mäel. Eelarve ca 250 euri + söök/jook. Selles suhtes tore, et ilmselt läheks nädalavahetus Kuutsemäel sama palju maksma. Lumega seal nagu probleeme ei ole ning kõik on väga moodne aga kõige suurem pahandus on udu/pilvisus. Seda seal jagub ning seetõttu oli eelmine aasta ka hulk radu kinni. Hetkel webcame vaadates tundub jälle väga udune see pilt seal olevat. Aga no odav on seal lisaks majutusele ka söök/jook - mäletan, et eelmine aasta sai mäel klaasi õlut (400ml) kätte 1 euroga, no tule taevas appi.

Kaks aastat tagasi sai korra naisega kahekesi käidud. Siis sai aga kiirelt kohapeale mindud. Seekord on plaan minna väheke suurema seltskonnaga ning rahulikult (3nda augusti varahommikul start ning Horvaatiasse apartmenti jõudmine 6ndal augustil ehk 3 ööd-päeva aeg sinna sõita). Tahame rahulikku roadtripi ja näha-katsuda ka muud Euroopat...

Küsimus ongi selline, et mida huvitavat vaatamist-tegemist jääb marsuudile Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Austria-Sloveenia (mööda põhilisi suuremaid maanteid nagu siin eelpool kirjeldatud on)? Mõtlesime käia läbi näiteks Auswitzist ja Wielizcka soolakaevandustest. Kas marsuudile (~100 kilti võib ka kõrvale kalduda) jääb mõnd must-see kohta?

Istume praegu Spliti lähedal ilusas väikeses kämpas. Hind on soodne (kaubeldes saime 2 inimest+ auto+ telk umbes 15 euri) rand ja kohvikud on max 10 meetri kaugusel. Suured kämpad on minu jaoks täielik pettumus. 30 euri eest mustlaslaagris olla on ikka väga jama. Mina ei saa aru mille järgi neid tärne nendele laagritele jagatakse...Muidugi ega Istrias väikesi laagreid ei näinud väga ning need väikesed ja mõnusad on rohkem Dalmaatsia ranniku ääres. Esimene öö Horvaatias oli tohutu äikesetorm. Meie elasime suhteliselt õnnelikult selle üle, vaid pool telki lendas minema :). Aga hommikul ringi vaadates oli nii mõnelegi telgile puu kaela sadanud. Äikest ja tormi oleme 7 päeva jooksul näinud 4-l ööl. Ilm on öösiti suht niru aga päeva jooksul selgineb ja saab ringi vaadata küll. Sooja on hoolimata tormist 25-28 kraadi ja vesi on soe. Horvaatia ise koos loodusega on super. Lausa fantastiline. Vaatamata suht kehvale ilmale on siiski tegu parima reisiga mis seni tehtud. Aga mina enda jaoks sean järgmiseks korraks siiski sihiks väikesed kämpad. Suuri kämpasid (mis on ka ASCI lehel märgitud) mina enam ei külasta. Kohalike tädide ja onudega on asju palju parem ajada. Hetkel istume tädi Maria kämpas, joome veini, vaatame Aadria merd ja istume wifis. Ideaalne.

Notariaalset volikirja on ju vaja ikka ainult siis kui mind ei ole kantud tehnilisse passi kasutajana? Minu nimi on passis ilusti kirjas, nii et ma ei usu, et mul enam mingit volitust vaja on.

Swedbanki klienditeenindajad võivad ju mitte aktsepteerida aga minul on leping milles on selge sõnaga öeldud, et kindlustus kehtib terves Euroopas. Euroopa Liidust kui kriteeriumist pole sõnagi. Ma ei kavatse selles suhtes mingit lisakindlustust enam tegema hakata. Rohelise kaardi tellin ära ja usun, et siis on minuga korras.

Kas ma aga raatsin seda üle 70 eurost notariaalset kinnitust teisele juhile teha on aga teine küsimus. Ju siis sõidan ise rohkem lihtsalt.

Ma ise ei kardagi, et keegi kaskokindlustuse kohta küsima hakkab tee peal. Aga kui midagi Horvaatias juhtub, siis tuleb vist ette võtta kohtutee, sest Swedbank arvab, et Horvaatia ei ole Euroopa.

Tegelikult ei tohiks praeguste Eesti seaduste järgi liisinguautoga sõita keegi muu kui tehnilisse passi kantud kasutaja. Sääduse järgi ei mängi ka rolli kas autos istub ametlik kasutaja või mitte. Usun, et see võib umbes samamoodi olla ka mujal Euroopas. Lihtsalt tekitas huvi, et kui pingsalt politsei seda järgib ning kas tee servas küsitakse peale lubade ka passi näha.

Tervisekindlustuse teen kindlasti :) Ja suur tänu ka selle rohelise kaardi info eest!

Tervist.

Oskab ehk keegi selgitada mismoodi see kämpingute asi Horvaatias toimub? Pole kunagi kämpinguid kasutanud ei Eestis ega kuskil mujal.

Leidsin sellise lehe http://www.camping.hr. Sellelt vaadates tundub kõik kuidagi jube odav, nagu osades kohtades oleks 1 inimene 1 öö alates 6 €.Mitmes kohas 8 € öö jne. Kas see hind tähendab ühte voodikohta üheks ööks suvalises mitmekohases kämpingus koos võõraste inimestega? Kuhu saab nendes kohtades auto jätta? Kas on lootust üldse nendesse kämpingutesse saada ilma ette bronnimata?

Selle neti lehekülje põhjal jääb mulje, et kõik on jube odav (a´la 10 € inimene koos pesemisvõimaluse jne) ja, et kämpinguid ja kohti on palju. Kas see ka tegelikult nii on?

Plaan on startida 16. juuli hommikul ning tagasi Eestisse saabuda hiljemalt 31. juuli. Rahakott võimaldab ühe öö majutuseks maksimaalselt 20€. Midagi broneerida ei taha, sest kindlat ajagraafikut ei taha teha.

Kui keegi viitsib oma kogemustest rääkida, siis oleks väga hea.