skater

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

4 meeldimist
2 postitust
16 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Lisaks pole paljudel elementaarset oskust teemadele pealkiru kirjutada. See häirib ennast palju rohkem. 

Pean vabandama - valesti kirjutasin ja eksisin ka teega ilmselt. Google mapsi järgi siiski vaid Lodz-Varssavi vist siis. Ei meenu täpselt kus sõitsin. Kuna seekord oli Poola vaid transiit siis pmst Waze juhatas ja ei põõrand tähelepanu kus ja mis teel ma täpselt olen. Siin näha kuidas ekpress lõpeb ja algab kiirtee. Nõks enne seda ka tolliputkad mis veel ei tööta 2019 seisuga ja saab niisama teele. Meenub, et miskit sellisest mitte töötavast tollist oleks läbi sõitnud küll enne seda. 


https://www.google.com/maps/@51.6397478,19.5658313,3a,40.5y,119.76h,90.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1stZCIcxfe0uLOZq_ETL24eQ!2e0!7i16384!8i8192   

Igastahes- waze järgi 140 oli mingil ajal lubatud aga maksnud pole kuskil selle eest.  

See alati kiiremale teed ei toimi väga tihti. Magatakse kiiremates ridades ja lapatakse kalendrit mõõdasõidul kui selga uhad ka legaalse kiirusega. Endal just kogemus Itaaliast. Saksas ja poolas on asi parem mu subjektiivsel hinnangul. Sõidetakse, mitte ei tegeleta  muude asjadega roolis. Samas kahju sellest, et 2+2 kiirteel suht gaas-pidur sõit tihti sellest. Mõnusast püsikaga maksimum kiirusega kulgemisest võib vaid unistada. Ka veoautod väga ei häbene mõõduda nii, et 30 autot taga rivis ootavad. 

Lisaks. Sai just sõidetud ka 140kmh teed ilma maksuta (äkki oli Wrocław -> Varssavi). Ei ole kõik kiirteed maksuga seal (veel). 


Autoga reisi mõte tekib pikemal ja aeglasemal reisil. Ehk tegelikult peaks olema algses posituses kirjas kaua reis kestab sest ilma selle infot ei saa pakkuda mitte mingit vettpidavat varianti. Kui lähete kuuks ajaks tundub ok hispaania autoga minna. Usun. et mida väiksem % on transiiti sihtriiki päevadest seda mõtekamaks asi muutub. Seda saab muidugi häkkida sellega, et teed teekonna sinna ka reisi osaks. 


Tulin vaid selleks, et õelda, et teemal võiks pealkiri olla mitte mingi suvaline sõna. Muidu poleks klikand end siia kui oleks pealkirjas küsimus olnud. Igastahes siin ma olen ja vastasin. 

Kevadel tehtud 7400km+ trip läbi Itaalia kahekesi Volvo S60 D5(-07) diisel sedaaniga. Küttekulu meeldivalt madal ning 2 kohvri ja olmepudiga polnud probleemi ka mahutavuses. Teeks vabalt uuesti. 

Tallinn - Lodz on väga mõistlik ja kondid küll kangeks veel ei lähe. Aga eks olene ilmselt vanusest, inimesest, puhkepausidest ning autost. Ühest vastust on ilmselt raske leida. 


Alles sai käidud välismaal autoga esimest korda pikemalt ja esimese päeva transiitsõit oli Tallinn-Lodz. Endal oli täpselt samad mured, et palju jõuab ja mis linna hotell bronnida. Kell 7.00 mustamäelt minema ja hotelli check-innis olime kella 21:30 (kohalik aeg) ajal. Tallinn-Läti piir piir sõitis naine ja ülejäänud ise. Aga me tegime ka pause päris palju lühemaid 10 min sirutamiseks/tankimiseks kui ka 30 minti söömiseks jne. 

Järgmise päeva 1tkm kiirteid sõitsin ka ise ja ei tundnud väsimust vms. Kiirteed vähemalt hoiavad ärksamana ja tegevuses. Läbi balti-poola 2 realisel loksumine on parajalt igav. 

Mudamutt, kas saad lähemalt rääkida mis "kõrvadest" jutt seoses pakiraamidega. Mõtlen, et kui pakiraami ostan mida ma vaatama pean visuaalselt. Kas sellel näiteks on olemas- http://www.citybike.ee/?page=2001&lang=1&id=157&cat=4771&selected=4761&mode=&brand= Eeldan, et on kuna spetsiaalselt mainitud, et saab rattakotte kinnitada. See näiteks odavam, aga ei oska vaadata nagu selle pilguga http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=69

Kas tavalisega ei saa üldse või on lihtsalt keerulisem vms?

Kuna spetsjomm tahaks rongi proovida siis...

Vaatan, et Tartust Valgasse jõuaks edel.ee andmetel hommikuse rongiga 11:34 ning läti http://sirius.ldz.lv/ anmetel läheb neil Valgast 11:44 rong Riiga. Kas see on taotuslikult nii, et 10 minti vahet- ehk mõeldud ümber istumiseks?

Või siiski ei ole ja ei jõuaks? Kas rongid peatuvad nüüd samas jaamas saan aru? Ja kas läti rongis saab maksta mis rahas? Ja ainult sulas?

Äkki keegi teab kommenteerida seda liikumis skeemi. Ei viitsi veel kirjavahetust kohe käima panna siriuse ja edela pihta.

Aga samas vaatame teise nurga alt ka. See on vaid täielik juhuslikus, et sündisid just eestisse. See ei peaks põhjus olema ainult eestis oma elu elada. Tänu tänapäeva transpordile võib ju põhimõtteliselt ööpäevaga täiesti suvalisse kohta maamunal jõuda. Otseselt ehk pole inimesele omane, aga vaadates üldse viimaste sajandite arengut- mis meile üldse omane on?

Muidugi ise olen ka selle poolt, et paljud ei viitsi ega taha vaeva näha. Usun, et põhimõtteliselt annab peaaaegu kõigil elualadel ka eestis edukalt ära elada. Vaeva on vaid vaja näha. Aga see kõik on juba omaette ja sügavam teema.

Ise pole veel kuskil elanud seega ei oska pakkuda kuhu kolida võiks. Tingimusi peale "eesti laadsuse" pole antud, seega ega muud kohta oskagi pakkuda eriti kui mõnda euroopa riiki- siis hea lihtne veel tagasi põõrduda :D

Otsin tuba/korterit Lõuna Hispaanias 2-3 kuuks

Igaksjuhuks postitan ka siia- mine tea äkki kellegil just vabaneb sel ajal midagi.

Igastahes mõte liikuda jaanuari lõpuks Lõuna-Hispaaniasse esialgu 2–3 kuuks. Kuhu täpsemalt ei teagi veel. Mõttes Malaga, Marbella või Murcia kanti. Ka muud kohad võivad sobida. Nõudmised on suht madalda- peaasi, et töölaud ja voodi olemas põhimõtteliselt. Internet kah.

Ise olen M25. Kui küsimusi siis hea meelega vastan.

Üks küsimus- sõidavad eurolinesi bussid ikka läbi Kaunase? Selles mõttes, et euroopast ei lahku vahepeal. Seal see Kaliningrad vahepeal ju kui otse minna vms.

Ok tänud sellegi info eest. Tundub loogiline jah, et riigiti/firmati erinev. Pass vist ei tähenda muud kui tavaline Eurolines'i reis tegelikult eeldan? Lihtsalt ei pea maksma iga tripi eest eraldi.

Olen korra sõitnud Riiast Eestisse. Siis vist ostsin 3h umbes ainult pileti ette otse kassast. Rohkem sellist bussireisi kogemust pole.

Kõige naljakam on see, et igalpool on internestis samu küsimusi inimestel ja vastuseid mitte kuskil- nagu polekski keegi Eurolines'i passiga sõitnud :)