liisakr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Piletid olid ammu juba veebruaris ostetud. Esialgne minek pidi olema 22.07 ja 21 mai anti teada, et see lend on tühistatud, ehk siis 2 kuud ette, ilmselt kohe kui nad tegid otsuse oma suvegraafikut hõrendada ühele lennule nädalas.

Meie kolmapäevane lend tühistati, pakuti võimalust lennuaega muuta, mida osa seltskonnast ka tegi - pikendasime reisi nädalaks.

need kellele ei sobinud - nende piletite raha tagastust alles ootame (voucherid on pakutud juba 2x ja voucheri pakkumus kehtib kuni nad sulle reaalselt raha kannavad )

1. Talvel Singapur/Langkawi/Koh Lipe, suvel Menorca, sügisel Naxos-Santorini 

Iga reis oli meeldejääv, ent Kreeka külalislahkus Naxose saarel eriti ehe. 

2. Mõttes ringlevad Portugal, Gruusia, pikemaks autoreisiks USA/ Austraalia 

3. Nii Aasia TK veahinna pilet,  kui Aegeani Kreeka saarte sooduspakkumine olid leitud just tripist. Häid pakkumisi ootaks saartele Okeaanias/Indoneesias  (nt Vanuatu, Fiji, Raja Ampat)

Olen aktiivne foorumikülastaja ja enne reisi siit kogemusi otsides, ent neid mitte nii väga leides jagaks muljeid nädalasest puhkusest sel Baleaari saarel.
Mõlgutanud pikalt mõtteid Mallorca külastamisest, sai otsustatud Menorca kasuks tänu AB hooajalisele lennule ja sobivamatele lennukuupäevadele.   Jäime valikuga igati rahule, saar on mõnusalt väike, ühest otsast teise rendiautoga 50 minutit. Saarel on kaks linna Mahon (pealinn, kus asub ka lennujaam) ning läänepoolses otsas Ciutadella, mõlemad ilusad ja ajaloolise hõnguga mereäärsed sadamalinnad. Mahoniga tutvusime  saabudes ja lühiajaliselt, Ciutadellas võtsime ette päris mitu jalutuskäiku / õhtusööki. 
Menorca võlu minu jaoks oli saare rahulik olemus, tegemist tõelise puhkamise kohaga. Vaiksed elamurajoonid mis täis pikitud valgete seinte ja punaste katustega villasid, värvilised õied silmailu pakkumas. Mõnus õhtune sumin turmiskeskustes ja linnades.  Kohad kus märkad enim inimesi on rannad. "Paksult rahvast täis" on vaid lihtsamini ligipääsetavad  liivararannad aga ka paegusel tipphooajal oli võimalik leida omaette olemise kohti saare põhjarannikul. Piltpostkaardilikud valge liiva ja sinise veega rannad jäävad aga lõunasse.

Ise peatusime Ciutadella lähedal Cala Blancas, lähedal oli ka suurem turismikeskus & rand Cala'n' Bosch, kus veetsimegi  paar rannapäeva, hüppasime "kaljudelt vette", nautisime lihtsalt ujumist ja vedelemist ja sõime lõunat sadamakai äärsetes restoranides. 

Kes minemas neil soovitaksin võtta ette mõni veega seotud aktiviteet. Me käisime paadituuril https://www.menorcaenbarco.com/, kus näidati ära kõik kaunimad rannasopid alates Son Saurast lõpetades Escorxada'ga, tegime seda reisi teisel päeval, seega andis see hea ülevaate kohtadest kuhu tahaksime hiljem päevaks tagasi minna.  Kolmetunnise meresõidu vältel tegime 2 pikemat  ujumise/snorgeldamise peatust, seltskonnal õnnestus näha isegi raisid. Merisiiliku ja merekurgi  tõi kapten põhjast ise üles ja lasi huvilistel katsuda, kes mereelukatega vähem kursis, neil kindlasti huvitav :). Palju kasutati saarel võimalust rentida ilma skipperita väike paat ja sellega lahesoppe avastada, litsentsi/luba  nende rentimiseks vaja ei läinud. Kui poleks giidiga tuuri juba läbinud, oleks ehk proovinud.

Kohad mida võiks kindlasti külastada:

Cova den Xoroi - "cave bar" koopaõõnsusse tehtud baar imeliste merevaadetega, nautisime seal pärastlõunast värskendavat kokteili. Sisse saab pileti alusel, mille väärtuses siis endale meelepärase joogi võib tellida. Õhtul muutub koht klubiks. 

Cala Macarella & Cala Macarellata - googeldatud pildid anavad paremini olemuse edasi kui minu kirjeldus. Käisime päeva esimeses pooles ja saime nautida võrdlemisi tühje randu. Kahe ranna vahel on veidi pingutust nõuded mööda kalju äärt looklev matkarada. Macarelletas ujuda küll  ei saanud, kuna palju meduuse oli ranna madalas vees. (Korra õnnestus reisi jooksul kaaslasel ka kõrvetada saada aga veetlpääste poolt peale valatud äädikalahus leevendas kiirelt).
Cala Truqueta - saare üks ilusamaid randu, nägime vaid paadituuri jooksul seda  nii u 150 - 200 meetri kauguselt merelt, ei õnnestunud kordagi sinna puhkuse ajal löögile saada. Parkimine on reguleeritud ja parklas loetud arv kohti, kui ülivara hommikul või õhtul hilja ei lähe, siis lootust ei ole. Parkla elektrooniline silt jääb õnneks maantee äärde seega ei pea kusagile kaugele sõitma et pettunult tagasi tulla. Meie jälgisime silti alati kui möödusime, polnud vaba kohta ei õhtul pool 6, ega hommikul kell 9. Kell 7 vast oleks saanud , aga uni oli magusam :) 
Meile lähedal asus selline kena majakas nagu Cap Dartrux - üks ilusamaid päikeseloojangu vaatamise kohti + kena kohvik istumiseks ja lihtsalt olemise nautimiseks .
Fornells pisike "kaluriküla" ; Cap de Cavalleria, majakas; Monte Toro - saare kõrgeim tipp, tasub sõitmist, saab ülevalt päris hea vaate, mõned käänakud on aga kogenud autojuhtidele ei midagi keerulist. 

Ciutadella - kindlasti väärt külastamist
Cala Galdana - läksime siit paadituurile ja oli veidi aega tutvuda.  Jäi mulje et kui oleks soov suuremat sorti keskuse järele, kus suur valik poode, restorane, rannategevusi ja ilus suur  liivarand , tundus väga mõistlik koht kuhu ennast "paika sättida". Ise eelistasin Ciutadella lähedust seetõttu sai valitud Cala Blanca, mis on sellega võrreldes palju pisem koht.

Nii ilusat ja selget vett kui oli Menorcal, olen küll elus vähe näinud, nähtavus oli tõesti kristallselge, meetrite ja meetrite kaupa :) 

 2 nädalase reisi puhul ilmselt ise sealtkandist Lipele minekut ette ei võtaks. Kunagi sai oldud Ao Nangis, sealt tehtud päevatripp PhiPhile ja mindud edasi Lantale. 2015 a oli see  väga mõnus ja chill saar kaunite randadega, mulle kui esmakordsele Tai külastajale hea rahulik rolleriga avastamiseks, väljalend oli tookord Phuketilt, aga ühe ööga aeg seal linnas ka piirdus.  Erinevaid päevatrippe ja laevareise iseenesest nautisin, toimusid need väga erinevate alustega, nt Ao Nang Lanta oli  vana “kalapaat” aga Lanta vahepeatusga PhiPhil ja sealt edasi Phuketile tõeliselt suure uue laevaga, palju ruumi erinevatel tekkidel päikesevõtuks ja ei loksutanud üldse. Praegu olen Lipel mis vaatamata paljudele turistidele on siiski mõnus väike saar omamoodi vibeiga, tulime  Langkawi kaudu ja tundub ka väga mõistlik. Bangkokki lennates ma ilmselt nii kaugele seigelda ei viitsiks.

Päevatrippidest oli Ao Nangist mõnus rentida oma longtail et minna täpselt siis ja sinna kuhu Soov, Lanta saarel
olles jäi parima mälestusena meelde päevatrip Koh Roki saarele, väga kaunis ja hea snorgeldamise, saarel endal nägime monitor lizardeid. 

"Lennujaamast öeldu" all mõtlesin siis Turkishi infotTallina lennujaamas kuhu helistasin. 

Kellel kogemust nende nö veahinnaga piletite upgrade'mise osas? Turkishi kodukal ei saa midagi, lennujaamast öeldi, et nemad hinnareegleid ei näe ja suunasid vahendaja juurde kellelt ostetud sai. Mytrip hinnareeglites upgradei kohta mingit infot ei anna.


Saatsin neile ka päringu aga ehk oskab keegi vaarsemate kgemuste põhjal jagada, et kas on üldse lootust nt lennujaamas saada economyst businessi muudatust teha? 

Kadestamisväärsed seiklejad siin tripis koos!


Ise sattusin jaanipäevapaiku Itaaliasse - Milano, Toskaana, Liguuria rannik. Sügisel kaks nädalavahetuse reisi Londonisse ja Pariisi. Hetkel on kuu aja pärast ees ootamas lend Singapuri, ühtlasi veedan aega Malaisia ja Tai saartel. Pilet Singapuri sai skooritud just tänu tripile, Turkishi veahinnaga.

Uue aasta mõtted mõlguvad Mallorca, Kreeka saarte, Gruusia ja Islandi juures, kui nendest kusagile jõuaks oleks rõõmustav :) . Ootan häid lennupakkumisi Lõuna-Ameerikasse.


Kas 440dollarit kahele ikka palju? Idee oleks lennata SIN - HCMC ja DA Nang - SIN, kuupäevade osas suurt paindlikkust pole, 6 veebruar maandume Singapuris ja 19 öösel lendame sealt tagasi, mingi aja võiks ka minnes/tulles Singapuris veeta kui lendude hinda see suuresti mõjutaks. 


Vietnamisse oli plaanis lennata HCMC-sse kus peatuda 2-3 ööd ning enamus aega Hoi Anis puhata, võiks ka vastupidi lennud paigutada, aga suurt vahet hinnas ükski kombineerimine ei anna tundub.. Kas tasuks veel peale passida hindadele või on suures pildis asi nii nagu hetkel paistab?

Tervisekindlustus on teine lugu ja loomulikult olemas. Pagasi pärast tavaliselt ei muretsegi, sest seal vaid riided, seetõttu olen reisitõrkest aeg ajalt loobunud, aga kuna nüüd on päev hiljem veel edasilend siis lootsingi saada antud lennufirma kohta kogemusi/kommentaare. Oleks pidanud täpsustama et küsimus on reisitõrkes, aga tänud vastajatele sellegipoolest!

Küsimus siis selline et kas 40 inglise naela on praegusel ajal Kairo bussireisi eest hea hind või mitte? Ei leidnud väga uuemat infot aga sellist hinda pakuvad umbes esimesed 6-7 kohalikku bürood millede kodulehti uurisin, ehk oskab keegi hiljuti käinu kommenteerida :) (Goadventure pakub 69 euriga ning nendega võrreldes midagi ikka võidaks küll).

Soojad soovitused on väga teretulnud ja saavad järgi proovitud :)

Ilm ongi tegelikult väike murekoht aga samas sai jaanuar valitud just seetõttu et ainus aeg mil kõigile minejatele sobis. Kunagi oktoobris käies oli küll tõesti koguaeg kuum (päeval 35-38 terve nädal), aga samas kui miinus 20sest Eestist isegi pluss 20sesse Egiptusesse saaks siis sellest ka abi :) Olen uurinud tripadvisorist päris palju ja täitsa teadlik et hotell asub Naamast kaugel, ent väga kiidetakse snorgeldamisvõimalusi samas rannas, esimesel korral oli hotell küll keskuses aga bussiga sõitsime iga päev kusagile igavasse lahesoppi kus sai küll otse vette jalutada aga rand oli inetu mis inetu - vähe ruumi, piiratud kõrvalolevast rannast traataiaga ja väga kitsas, vaadata miskit nagu ei olnud seal vees.

Aga muidu teemasse küsimus veel selline et kas seal siis miski hotelli tasuta buss viib ka keskusesse? Muidu kõndimise vastu suurele maanteele pole otseselt midagi et sealt siis taksot püüda, kui neid ainult leiduks? :)

Kas keegi veepargi hindadest oskab midagi rääkida? Mõtlen just juhul kui tulen ise mujalt hotellist, ei peatu samas :)

Tere! Jaanuari keskpaigas minek sellisesse hotelli nagu Xperience Sea Breeze, kas kellegil on kogemusi, on keegi minemas või juba käinud seal? Huvitaks igasugune info hotelli kohta :). Tripadvisoris küll päris heade hinnangutega koht aga eestikeelsetest foorumitest paraku ei leia midagi, GoAdventure'ist öeldi et pakuvad alles esimest korda seda hotelli, aga ehk on keegi mõne reisikorraldajaga ikka varem sinna sattunud?
Jään huviga ootama :)