Viimased kommentaarid

Kord arvasin ka, et väldin kiirteid. Vältisingi kuni hetkeni, kus mingi tavaline tee oli kinni ja siis olidki hambad. GPS tiirutas ringi ratast ja ainult käskis sõita seda teed mis oli kinni. Kuna maad ja kohalikke radu ei tundnud, siis kulus palju aega et sealt välja rabeleda. Peale seda ma ei viitsi (vähemalt nendes loetletud riikides) kiirteed vältida. Maksud ca 10 eur nädal aega ja murest prii. Kiire, mugav sõit. Ööbimne- 2005 aasta ainuke kord kus telkidega läksime Horvaatiasse välja.  Paras peavalu tegelikult. Telk püsti, madratsid täis, siis tuleb vihma - telk laseb läbi, hommikul paki asjad kokku. Võibolla mõne euro saime odavamalt, kui oleks bookingu kaudu öömaja võtnud.  Telkimisel lisanduvad tavaliselt järgmised maksud: auto+ telk+inimesed+elekter+pesemine. Pesemise puhul võid avastada, et pesuruumi võimekus ei ole nii suur, et kõik sooja vett võiksid saada jne. Aga kui on telkimine elustiil, siis minugi poolest. Kogu see krempel võtab kõvasti autos ruumi veel ka.  Kesk Rumeenias võiksite kindlasti seda teed sõita: https://www.google.com/maps/place/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C8%99an,+Rumeenia/@45.4318409,24.6119973,14.25z/data=!4m5!3m4!1s0x474cddaa384c96af:0x50517e7abd608737!8m2!3d45.453372!4d24.6250337   Väga-väga ilus, vähemalt mulle oli.

eelistan alati autot lennukile, kui vähegi kannatab.  Tee endale kõige pealt selgeks kui pikk sul tripp on. Kui 7p siis pole mõtet Hispaaniasse autoga minna, küll aga kuni ca 2000 km kaugusele.   Universaali mugav magamisase - no pärsielt ei oska soovitada, kas koti pead panema pea alla või  kõhu peala. Proovi koduhoovis järgi.  Ca 2000 km raadiuses saad norm öömaja booking.com kaudu alates ca 10 eur öö/nägu. Magad linade vahel, dush jne. Miks peaks niiväga tahtma autos magada?!  Autofond? - mida iganes sa selle all ka mõtled -alati võta rohkem :-) Teemaksud - sõber Googel tavaliselt ikka aitab.  GPS - räägin Elisa eest. Hetkel päeva pilet 2.50 = 500MB.  Waze,ga sõites on sellest piisav.

Oma eelmise aasta kogemusest võin öelda, et piiril võid veeta 1,5..4 tundi. Enne piirile minekut kergenda ennast kindlasti. Tsoonis oli see tegevus  võimatu (vb on midagi muutunud).  Lvivini tee hea ja tsipa pele Lvivi ka, edasi varu aega ja kannatust.  Juhuks, kui veel ei teadnud, siis Ukrainas üsna tihti varastatkse välismaa autodel numbrimärke (kohalikud andisd teada Lvivis ja Odessas, et see on selline väike "äri" ) , "viisakalt " jäetakse akna vahele tel number, et saaksid tagasi osta. Kõrvalises kohas ja öösel keera parem ise numbrid ära.  Mõned (kes pidevalt käivad) võtavad koheselt duplikaadi kaasa. Lvivis külasta "peki restot".

Tere,

arvatavasti on võimalusi väga palju. kliima kohta vt http://www.weatherbase.com/. eelarvest sõltuvalt saad sihtkoha valida. Ema vanus ja üldine füüsis - selle järgi saad sihtkohas võimalusi valida. Kindlasti kasuta ka tripi otsingut (lehe ülemises osas, see luubiga nupp) ja kirjuta sinna otsingusõna, näiteks "oktoober" , saad üsna mitu vastust.

Ilja, kasuta tripi otsingut. Mitte kohe kuidagi ei viitsi Sinu eest tööd ära teha.

bonneke,

palun kasuta tripi otsingut. kirjuta sinna Batuumi ja vastuseid tuleb mitu lehekülge. Head lugemist.

Hea Aliisuh,

point miks ma sulle kirjutasin, seisnes selles, et terve tripp on täis küsimusi "kuhu minna mais, juunis, perega, kahekesi, klassiga jne" Panin trip otsingusse "kuhu minna mai". Mitu lehekülge erinevaid asju tuli. Olen ka pereinimene ( lastega) ja suudan alati ise välja mõelda (siinjuures näen vaeva ja surfan trip.ee's). Loen foorumeid, otsin mujalt lisa. On juhuseid kus otsisin andmeid ühe riigi kohta, kuid siis leidsin midagi põnevat teisest riigist. Minu meelest on suht tobe küsida kuhu minna ja siis kui pakkumisi tuleb, hakata selgitama, et see ikka ei sobi, see on kallis, see on kauge, seal pole turvaline jne. See viimane lause ei käi küll Sinu kohta, kuid olen lugenud sellesarnaseid postitusi. Mõte selles, et püüa endas selgusele saada, kuhu tahad minna ja siis hakka täpsemalt uurima. Tahad mere äärde - vaata mis riikidega meri piirneb. Tahad head hotelli, ava booking.com - saad 10 eur - 4000 eur öö hinnaks. Ikka soovin jõudu ja jaksu. Head kodutöö tegemist :-)

Hea Aliisuh,

palun tee ikka ise oma kodutöö ära. Internetis on palju lehekülgi, kus on maailma ilmad erinevatel kuudel. Lennukaugus määra ise, võta mingi lennukompanii kodukas või mingi üldlennu aegade kodukas ja hakka sisse tampima alguspunkte ja sihtpunke. Siis saad teada ka omale sobiva lennuaja. Ööbimiskohad: ava booking.com ja hakka aga otsima. Kui leiad sobiva riigi, siis kindlasti leiad ka selle riigi turismiinfo lehekülje. Vaata ja tutvu ning otsusta.

Jõudu ja jaksu.

Tere,

5 aasta tagune kogemus. Suuremates linnades saab kaardiga maksta, pean silmas suuremaid poode. Külades - maksin krõbisevaga (ei mäleta kas ei saanud kaardiga või lihtsalt oli krõbisevat). Mäletan, et benukaga oli probleeme. Oli õhtu ja kütus oli suht otsakorral, tahtsin tankida ja krõbisevat polnud. Pidin ikka pikalt otsima kus saaksin kaardiga maksta, leidsin, aga see oli ka viimane võimalus :-). Seega soovitan, sula varu kaasa (lihtsam viis võta USD või EUR, kohapeal vaheta). Võimalusel kasuta kaardimakset. Meil osad võtsid automaadist kaardiga sula välja, kuid see peaks vist olema mingite tasude eest. Eestist võta minimaalselt kaasa. Igaks petteks väiksemaid kupüüre politseilegi (võivad ka USD ja EUR olla), juhuks kui autoga sõidate ja annate põhjust peatamiseks. Meie vahetasime raha Balti linnas.