trip-krainetrip-ukraine-dark

cea200

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

8 meeldimist
3 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Miks PEAB läbi USA minema kindlasti?

Mul ka ühine poliis kaaslasega PZU (SEB kaardiga), edastasin neile alloleva juhendi (https://www.visitcostarica.com/en/costa-rica/planning-your-trip/entry-requirements) ja nad saatsid mulle vastavad inglikeelsed nimelised sertifikaadid, koos covidi jutuga..

----

Ask your insurance company for a certificate/letter in English or Spanish stating the following:
1. Name of the person traveling.
2. Validity of the effective policy during the Costa Rica visit (travel dates).
3. Guarantee of coverage for medical expenses in case of COVID 19 in Costa Rica, for at least $50,000
4. Minimum coverage of $2,000 for lodging expenses for quarantine or trip interruption for this same amount.

Meie lasime Guatemala paberid Tulumi kontorisse saata (vormistamine võtab paar päeva). Vahepealse aja saab Tulumi ümbruse cenotede vaatamiseks kasutada.

Playa Carmeni jätaks ise ära. 

Soovitada võiks veel Bacalari, paarkümmend km enne Belize.

Käidud ja kogemused rendiauto ja firma suhtes positiivsed, sõitsime umbes nii  Cancun - Holbox - Belize - Placencia - Antiqua - Lake Atitlan ja tagasitulles Tikalist ka läbi. Kokku 3500km. Dokumendid oli kõik korrektselt tehtud firma poolt ja selles osas probleeme ei olnud. Guatemala kindlustust lõpuks ei teinudki kuna oli jõuluperiood ja ainuke kontakt kes meil oli, vastas meilile alles siis kui hakkasime juba tagasi sõitma.

Kui auto võtta siis arvestada, et Cancuni lennujaamas on lennujaama lisatatasu, mis meie puhul oleks olnud üe 100USD (vist oli 10% summast), kui võtta linnast siis seda tasu pole. Tagasi võib viia lennujaama, see ei mõjuta.

Malaaria tablette pole viimastel 10a reisidel võtnud ei aasias, aafrikas ega ka nüüd, kohapeal ka ei jäänud sellist muljet et oleks probleem sellega. Minu jaoks on kõrvalnähud olnud ebameeldivamad kui risk, aga eks seda peab igaüks ise hindama.

Kasutan https://seatosummitusa.com/products/aeros-traveller-pillow-new kuna oluline kriteerium oli suurus(väiksus) kokkupanduna. 

Internetist ostmisel hindade võrdlemisel olen tavaliselt kasutanud hindade võrdluseks idealo.de-d

 https://www.idealo.de/preisvergleich/Typ/9327868096985.html

Meil plaanis dets teises pooles samad riigid, auto praeguse seisuga siit bronnitud https://www.america-carrental.com/, teisi pole leidnud kes lubaks riigist välja.

Kindlasti ei ole olemas universaalset lahendust, mis kõigile sobiks - sõltub muuhulgas ju ka füüsilisest vormist, kui palju on jala liikumist, ratastega kohver ei ole hea mõte kui on näiteks on vaja liikuda mittekõvakattega teedel, kohalikku transporti kasutades ei pruugi ka kohver alati kõige mugavam olla. Kas on soov pagasiga lennujaamades tegeleda ja selle eest maksta jne.  

Meie eelistus on alati carry-on mõõdus seljakott ja vajadusel saab osta lõpus kohvri või saata asju postiga koju.

Hetkel jah tundubki see kõige mõistlikum variant, eks vaatab mis rendifirma ise veel kohapeal räägib auto kättesaamisel.

https://www.america-carrental.com/en/car-rental/our-vehicles.html

Mehhikos on kindlustus olemas ja: 

_ Crossing to Belize America Car Rental provides all the necessary documents so you can drive the vehicle in Belize without any charge, the client needs to ask for the document when the leasing contract is made and it will be provided at the same time.  Insurance included in the rental are only valid in Mexico, the client must acquire an insurance that the government of Belize asks for, this insurance must be acquired at the border to be able to drive without any problems._

Esimene tingimus rendifirma valikul on, et saaks ka Belize'i ja Guatemalasse sõita. Teisi firmasi pole veel leidnud kes seda pakuks. Nüüd üritakski mingi mõistliku kindlustuse lisaks tekitada. Belize kindlustuse saab piirilt, Guatemala on lahtine.

Tingimused lubavad - Belize on tasuta ja Guatemala permit 180 USD. Belizest saab kindlustuse piirilt aga Guatemalas pole sellist asja. Näiteks siin üks reisikiri https://chasingswallows.com/2018/10/22/drive-through-mexico-belize-guatemala/

Autorendifirmade puhul on vist üldse raske leida mõnda, kelle puhul ei ole mixed review-sid. Meil on plaan aasta lõpus Cancunist auto võtta kuuks ajaks ja käia ka Guatemalas ja Belizes.  Praegu tundub, et võtab vist https://americacarrental.com.mx/en, neil on täiskindlustus hinna sees (ei ole ohtu, et tekib vaidlus mujal ostetud kindlustuse kehtivuse osas, summa kokku tuleb enamvähem sama, kui vaadata agregaatorite saite) ja teised ei luba Belize ja Guatemalasse (+180USD lisatasu) sõita.Siin on kirjeldatud pikemalt sarnast reisikogemust https://chasingswallows.com/2018/10/22/drive-through-mexico-belize-guatemala/

Rahalistest võimalustest sõltub loomulikult - kui on piisavalt ressurssi et võimalikud juhtumid ise kinni maksta, siis pole kindlustust vaja.Mina soovitan ka PZU-d, viimastel kuudel 2 juhtumit ja superteenindus (reisi ärajäämine ja teine case Eestis autoga seotud). Kõik sai meili teel kiiresti ja mugavalt lahendatud.

sry, ma mõtlesin jah konkreetselt õlu (gaseeritud jookide) säilitamiseks mõeldud termost - päeva õhtul saad kohas kus see oleks muidu võimatu nautida külma õlut (ja mina õlut kõrrega ei joo).

Vahe on selles termosega, et gaas ei lähe välja, isegi kui päev otsa matkad sellega.

Jah, see on küll õige, et kui on rohkem kui kaks inimest kes üksteist hästi tunnevad, siis see plaan, et plaani ei ole, ei tööta. Ehk siis tegelikult on suur õnn kui sul on kaaslane kes jagab sinuga sarnaseid huve.Ja kui on rohkem reisikaaslasi, siis see eeldab plaanita reisimise puhul, et tegemist on ikkagi iseseisvate inimestega, kes ei oota et keegi neile asju ära korraldaks, vaid kui tahavad näiteks randa, shoppama, siis suudavadki sellega ise hakkama saada.

Ilma plaanita on parim, eelistame alati sellist varianti. Viimati olid piletid Nairobisse ja tagasi, kolm nädalat ilma mingi plaanita. Kokkuvõttes oli väga meeleolukas kulgemine Keenia - Uganda - Rwanda - Tansaania - Zanzibar-Keenia. Meil küll oli suht palju lendamist, minnes oligi mõte, et vaatame kohapeal kuhu pileteid on. Ma ilmselt ka rohkem seda tüüpi, et meeldib pigem edasi liikuda, kui kauem ühe koha peal olla. Selle aasta dets lõpp/jaanuar on plaanis ca. kuu aega alguse ja lõpuga Cancunis (kuna sinna ilmselt kõige lihtsam lennata euroopast), rentida auto ja veeta see aeg Mehhiko, Guatemala, Belize ringi sõites. Praeguse seisuga konkreetsemat plaani ei planeerigi teha.

Beer growler, väga hea asi on.Mul on muidu üks selline https://www.hydroflask.com/32-oz-growler/color,pacific,a,92,o,58 kasutamata üle kui huvi on, tellisin kogemata kaks. Hind 45€.

Huvitav kuulda. Oleks pidanud ikka Aasia kasuks otsustama :-) Head kojujõudmist T&M.

Meie kasutasime paar nädalat tagasi Korful auto rentimiseks kohalikku https://corfuexplorecarhire.com, asub lennujaama kõrval, tasumine sulas kohapeal. Mina soovitaks kohe terveks perioodiks auto ära võtta, kuna saarel avastamist piisavalt. Kindlasti soovitaks Palaiokastritsat, super loodus ja rannad, meie rentisime kaatri 6h 100€, paljudesse randadesse pääsebki ainult meritsi. Kaatrilube pole vaja.

Lisan ka oma kogemuse Bergamo Budgetiga. Võtsin auto Autoeurope kaudu, koos kõigi kindlustustega mis pakuti. Paraku olin ise rumal ja ei lugenud lepingut auto kättesaamisel, mille tulemusena müüdi mulle sama kindlustus (ilma küsimata, lihtsalt märgiti lepingule) mis mul juba oli Budgeti poolt uuesti. Kusjuures summa mis lisandus, oli 2/3 kogu renditasust. Ehk siis soovitan lepingule allakirjutamisel jälgida, et mingeid optional lisasid ei ole sinna lisatud.