trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Äkki Lõuna-Hispaaniasse? Malaga, Marbella, Ronda, Tarifa, Sevilla ja Gibraltar. Ilm hea ja hinnad võrdlemisi odavad. Tarifa kandis hakkavad juba praegu karavanid vaikselt kogunema. :

Süleymaniye mošee (tasuta)Galata tornist imelise 360 kraadise vaate nautiminmeOrtaköy mošeeGrand basaaris ringi uudistamineSpice basaaris erinevate vürtside ja kohalikke maiustustega tutvumineTopkapi mošeeHagia SophiaSultanahmet’i mošee (tasuta)Maa-alused tsisternid (Basilica Cistern)Dolmabahçe Palee 

Tai, Filipiinid, Vientam, Horvaatia, Monaco, Nizza, Hispaania erinevad sihtkohad, Taani, Türgi, Tenerife ja Fuerteventura. https://kadrijohanna.com/category/reisimine/

Mina kasutasin nii Tenerifel kui ka Fuerteventural AutoReisen'it ja ei jõua neid ära kiita. Mõlemal korral on kogemus olnud suurepärane. Auto kätte saamise ja tagastamise peale on mõlemal korral maksimaalselt 10 minutit kulunud. Kõik on lihtne ja mugav olnud, ei mingit kurja onu poolt autole tiiru peale tegemist ja kriimude otsimist. 

Meie Manilas ei käinud, aga Palawani saarel olime üsna pikalt El Nidos ning hiljem peatusime ka Puerto Princesas. Olen oma blogis päris mitu postitust selle reisi kohta kirjutanud (mida teha erinevates sihtkohtades, palju asjad maksid, kus ööbisime jne). Jätan siia lingi ja loodan, et on abiks :) https://kadrijohanna.com/category/reisimine/filipiinid/ 

Lisaks eelnevalt nimetatutele julgen soovitada ka äppi Hotel Tonight. Minu arust parim valik viimasel minutil palju soodsamalt hotellitoa broneerimiseks. Reisi eelarvel silma peal hoidmiseks (eriti pikemate reiside puhul aasias) kasutan juba mõnda aega Trail Wallet äppi. 

Telkimise kohta kahjuks ei oska kaasa rääkida, aga soovitaksin hoopis auto rentida ja soovi korral seal ööbida. Niimoodi on võimalik lihtsa vaevaga iga päev saarel uus koht matkamiseks välja valida, päev otsa matkata ja õhtuks tagasi auto juurde suunduda. Autorent on kohapeal väga soodne ja kütus samuti pigem odav. Julgen soovitada firmat AutoReisen. Kirjutasin enda autorendi kogemuse kohta siin: https://kadrijohanna.com/kust-tenerifel-autot-rentida/

Olin 2016. aastal kuu aega Filipiinidel ja panin reisikava ja muudatuste soovitused blogisse kirja. (https://goo.gl/nN9YY7)  Lisaks olen kirjutanud näiteks ka kulutustest jne. Loodan, et on abiks. 

Mina usun, et neli päeva on täitsa piisav aeg linnaga põgusaks tutvumiseks. Kui arvestada kaks päeva vaatamisväärsuste, parkide ja muuseumitega tutvumiseks,  päev  veel näiteks loomaaia või lõbustuspargi peale ja võib-olla on soov ühel päeval ka natukene šopata. Mulle meeldisid nii loomaaed kui ka lõbustuspark. Loomaaias on näiteks palju erinevaid showsid (delfiinid, linnud jne). Kindlasti tasub õhtuti ka erinevatel toiduturgudel ringi käia, flamenko showd vaatama minna jne. Olen enda blogisse mõned Madridi tutvustavad postitused ka teinud. Seal on vaatamisväärsuste info, erinevate toiduturgude tutvustused, ööklubide loend jne. Loodetavasti on abiks - https://kadrijohanna.wordpress.com/category/madrid/

Meie viiene seltskond on boholil 23-26dets, aastavahetusel el nidos

Kui palju peaks kahepeale kuuks ajaks filipiinidel arvestama kui lennukipiletid (ka siselennud) välja jätta? Läheme jõulude ja aastavahetuse ajaks (16.dets -15.jan) ning mingit luksust taga ei aja. Plaan järgmine: manila-palawan-bohol-cebu-manila Äkki oskab keegi ka siselendude teemal aidata. Mis ajal oleks kõige mõistlikum neid osta?

Tere! Ostsime Tallinn-HongKong-Tallinn piletid 15.12.2015-14.01.2016 Tahame HongKongist edasi Filipiinidele minna. Hetkel leidsin meile sobiva lennu HongKongist Manilasse 194 euroga. Mis te arvate? Lisaks veel selline küsimus, et mis ajal peaks siselende otsima hakkama?

Julgen samuti supersaver'it soovitada. Kõik toimis

Meil oli pikk lend... Helsingi - Milano - Hongkong - Bangkok Bangkok-Hongkong-Frankfurt - Helsingi

Meie oma viiese seltskonnaga jõudsime 14.detsemberil Bangkokki ja läksime kohe ööbussiga Chumptonisse ning sealt edasi katamaraaniga Koh Taole. Koh Taolt suundusime Koh Samuile (seal peautsime ka jõulude ajal) ja aastavahetuseks lendasime tagasi Bangkokki. Katamaraanide pileteid pole mõtet internetist ette osta, kohapealt saab kindlasti odavamalt :) Meie broneerisime ööbimised ette, sest kartsime, et äkki pole jõulude ja aastavahetuse ajal mingit erilist valikut, aga tegelikult pole midagi karta.

Koh Taol ööbisime Ananda Villas ning Koh Samuil The Cottage Samuis. Bangkokki võtsime korteri airbnb kaudu. Koh Tao ja Bangkoki ööbimised oli super, aga Koh Samui oma oleks võinud natukene "elule" lähemal olla.

Meie ostsime lennukipiletid 2014 juunis vertaa.fi kaudu natuke vähem kui 500 euro eest.

Ostsime eile Helsingi - Bangkok - Helsingi 519 eurot (skyscanner.fi). Minek 14. detsember ja tagasi 3. jaanuar

Panin praegu 5.jaanuar - 26. jaanuar (skyscanner.fi) ja näitab 512 euri. Kui endal pole soome pangakaarti, siis lisandub lõpus umbes 22 euri.

Skyscannerist leidsin sellised pakkumised: Helsinki Vantaa (HEL) to Bangkok (BKK) Thu 11 Dec - Thu 1 Jan (587 eurot)

Helsinki Vantaa (HEL) to Bangkok (BKK) Sat 13 Dec - Thu 8 Jan (591 eurot)

Äkki on kellelegi midagi veel soodsamat silma hakanud?

Tahaks jõulud ja aastavahetus kohapeal olla. Minna saaks alates 12 detsember ja tagasi tahaks olla hiljemalt 8 jaanuar (paremini sobiks 2-4).

Ega lootust alla 500 euro jõulude ja aastavahetuse ajaks pileteid saada vist pole? Olen lugenud küll kuidas varasematel aastatel inimesed super hindadega kohale lennanud, aga praegu küll kusagilt nii häid pakkumisi vist oodata pole...

Tere kõigile

Plaan neljakesi detsembri keskel Taisse minna ja jaanuari alguses tagasi tulla. Parim pakkumise mille leidsin on 16.12-06.01 Helsingi-Bangkok ja 684 eurot (bookinghouse). Kas kellelegi on midagi soodsamat silma hakanud?