Viimased kommentaarid

Tegin just eta.gov.lk lehel Sri Lanka 30 päevase turistika ja charged amount 0 USD. Tundub, et on endiselt tasuta.

Lisan oma eelmisele  kommentaarile ka piltidega Peloponnesuse blogipostituse: https://reisidjaseiklused.blogspot.com/2020/01/

Railay rand on tõesti üks mõnusamaid, kus Tais käinud olen. Ise trippisin paatidega saarte vahelt ja peamiselt ööbisin Ao Nangis- kuna resortis oli mõnus bassein olemas, siis see Ao Nangi rand erilist frustratsiooni ei tekitanud.  Ja vastuseks eelmisele, kui palju Krabi lennujaamast Takso Ao Nangi on? Kahekesi lennujaama eest takso on 600THB- neil oli seal mingi fikseeritud hinnakiri ees, aga kui shuttle vani kasutada, mis sinu (ja  veel 10 inimest) hotelli juurde ära viib, siis 150THB nägu. Maandudes olime nii unised, et kauplemisega kemplema ei jaksanud hakata- ilmselt midagi ikka saaks. Aga võrreldes 3 aasta taguse kogemusega laseb sul müüja enda juurest siiski enamus kordadest pigem minema kõndida ja jätab müügi tegemata, kui üle 50 bahti kauplema hakkad. Aga tuleb järgmine turist ja ostab selle asja täishinnaga ära.

Rentisin eelmisel suvel Peloponnesose poolsaarele ringi peale tegemiseks auto. Tegemist oli täiesti spontaanse tripiga, seega panen siia  logistilises järjekorras kirja kohad, mis kõige paremini siiani meeles on. 


Alguspunktiks Patras, sealt päevareis Ateenasse ning tagasitulles  oli esimene peatus Archea Olimpia, tasub kindlasti vaatamas käia, kus esimesed olümpiamängud aset leidsid!  Seejärel tooksin välja Voidokilia beachi, väga laheda kujuga rand, eriti vinge veel siis, kui droon üles lennutada. Muidu niisama jalutamiseks ja uudistamiseks ka ilus, kõrgel mäe otsas oli veel mingi koopa laadne asi ja kindlus ka, kuid ise sinna enne pimedat ei jõudnud.

Ööbimine Methoni linnakeses, sealt edasi Kalamata ja Oitylo- viimases oli ilus kivine rand mõnusalt suurte lainetega. Ööbimine Githios, järjekordne ilus mereäärne linnake mõnusate kohvikute ja butiikidega. Githiost natuke põhjapoole sõites jääb teepeale "Dimitrios" Shipwrek,  kus tasub peatuda küll.
 
Sealt rannikutpidi edasi Viklafia-sse, kust praamiga Elfonsiose saarele, siinkohal tasub ka kohe ära mainida, et Elafonsiose saar oli oma imeilusa rannaga kõige suuremaks üllatajaks! Võib "Simos Beachi" googeldada, aga tegelikkuses kõvasti ilusam. Hiljem läbi Sparta ja Tripoli Patrasesse tagasi. 

Kes Patrase lähedal peatub, siis sellel soovitan ka Rion-Antirion Bridge ületada. Ja seda mitte ainult sellepärast, et tegemist ühe maailma pikima  (ligi 3km) kaabelsillaga, vaid sellepärast, et teisepool Patrast, Nafpaktose ümbuses avaneb väga-väga palju ilusaid vaateid. 

Soovituseks ehk niipalju, et rendikat võttes valida ökonoomne auto, kuna kütusehinnad olid vähemalt eelmise suvel päris kõrged. Samuti tuleb arvestada teemaksudega. Ise teeks sellise roadtripi igakell uuesti ja kel vähelgi meeldib autoga ringi sõita ja uusi kohti avastada, siis soovitan sarnase  seikluse ette võtta küll!