Viimased kommentaarid

Kasutan Luminor Gold kaarti. Enne reisi lasin panga halduril teha lisakaardi naise nimele, et kindlustuskate suurem oleks. Peale reisi sulgesin kaardi.

Probleeme polnud ka Senegalist Gambiasse sisenedes. Senegal nõudis vaktsineerimistunnistust kollapalaviku vastu.

Gambia nüüd viisvaba Eesti kodanikele. Kehtib nii tšarterlendude, kui ka liinilendude puhul.

https://pasteboard.co/IRa8EVg.jpg

Saatkonnas ei pea. Jordaania viisa saab Ammani lennujaamast 40 Jod. Eilat- Aqaba vahel on eriviisareziim. Saab tasuta edasi tagasi kui oled vähemalt kolm ööd Jordaanias ja külastad Petrat.

Allenby Bridge piiripunktist Jordaaniast väljudes oli maalt lahkumismaks 10JD ka peale kolme riigis oldud ööd. Lisaks bussipilet 7JD, mis viib üle eikellegimaa kahe piiripunkti vahel. Selle piiripunkti omapäraks on, et saad samast kohast tagasi riiki siseneda eelneva ühekordse viisaga, sest Jordaania ei võta seal piiriületust riigist lahkumisena, vaid käsitleb seda kui okupeeritud piirkonna külastamist. Samas Iisrael võtab Allenby Bridge piiril lahkumismaksu rohkem, kui teistes piiripunktides 175NIS vs 105NIS Wadi Arabast väljumisel. Wadi Arabast uuesti Jordaaniasse sisenemisel probleeme polnud. Kui piiril küsitakse, tasub öelda no visa ja suunatakse vastavasse tuppa edasi. Eelnevalt omandatud Jordaania passi pole vaja mainida, sest see ei kehti enam teiskordsel riiki sisenemisel kuid toimib jätkuvalt vaatamisväärsuste juures priipääsmena. Ammani lennujaamas, peale nelja ööd riigis viibimist, lahkudes lisatasusi maksma ei pidanud, 10JD vist lennukipileti sisse arvatud. 

Kindly note that starting 1st of January 2016, entry visas will no longer be issued at the Wadi Araba Border Crossing. The only exceptions are Israeli tour groups and others carrying proper entry documentation entering Jordan for tourism purposes.http://international.visitjordan.com/GeneralInformation/GettingAround/Bordercrossings.aspxMul läheb tõlkes kaduma midagi ja ei saa täpselt aru kas ma saan sealt Jordaaniasse siseneda teist korda (esimene sisenemine Amman) ilma viisata. Ning, kui saan, siis kas pean lennujaamas riigist lahkudes maksma 40 JOD.Pean kõik sellised kulud neljaga korrutama ja oleks hea enne reisi teada, kas ja kui palju.

Tänud vastuste eest. Kokkuvõte:1- Jordaania viisa Ammani lennujaamast maksumus (Eesti pass)     40 JOD     Lennujaamast saab ühekordse sisenemisega viisat taotleda       ainult.2- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     40 JOD3- kas on olemas Jordaaniast väljumise tasu     on, sõltuvalt viibitud ööde arvust. 1 öö 40 JOD, 2 ööd 20               JOD, 3 ööd 10 JOD4- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     sama suur5- kas on olemas Iisraelist väljumise tasu     30 EUR6- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     30 EUR7- kas tuleb teist korda Jordaaniasse sisenemisel (Wadi Araba) uuesti viisa osta ja mis see maksab     vist ei tule osta. Selles piiripunktis on eriviisareziim. Edasi tagasi tasuta, kui oled riigis 2-3 ööd ja külastad Petrat. Riigist väljumisel teisest piiripunktist nt Amman võib olla on vaja midagi maksta.

Käisin juulis ning tühistati mõlemal suunal etteteatamata Ukraine Airlinesi lennud Kiiev-Teheran-Kiiev. Asenduslend toimus järgmine päev samal ajal. Borispolis majutati hotelli firma kulul, Teheranis pidi ise ööbimikoha leidma, mille maksumus hüvitati hiljem tseki alusel. Ei viitsinud enam linna minna ning võtsin toa lennujaama viietärnihotellis.

Viisa maksis IKA lennujaamas kohapeal tehes 75 eurot kolmeks kuuks. Lühemat/odavamat varianti ei pakutud. Kohustuslik oli kindlustuse olemasolu. Seda sai teha ka kohapeal. Foto viisa jaoks kopeeriti passipildist.

Religiooni kohta ei küsitud. Kohustuslik oli kindlustuse olemasolu. Seda sai teha ka kohapeal. Viisa maksis 75 eurot kolmeks kuuks. Lühemat/odavamat varianti ei pakutud. Kuna lennuk saabus Teherani hommikul kell viis ja ma ei tahtnud kohapeal toa leidmisele aega kulutada, siis kasutasin esimese hotelli broneerimiseks lehte:

hostelsiniran.com

Mehr hotell, 50 dollarit kahene tuba. Mitte kõige hubasem, aga üheks ööks hea küll. Maksin krediitkaardiga ning kõik toimis. Saab tellida ka auto vastu endale:

www.irantts.com

Teherani kesklinnas on mitmeid hotelle Imam Khomeini väljakust kiviviske kaugusel Saadi tänaval. Kahene tuba alates 50 eurost. Väljaku põhjapoolsest osast algab Ferdowsi avenüü, mille lõpus on mitmeid võimalusi valuutavahetuseks. Kurss oli 38000 riaali euro eest. Kui ma õieti mäletan, siis lennujaamas oli isegi veel parem kurss.

Teherani lõuna-bussijaamast sõitsin ööbussiga Shirazi (14 eurot 900km), kuhu olin broneerinud toa Taha hostelisse (40 eurot kahene tuba). Krediitkaardiga maksin 10%, ülejäänud raha kohapeal sulas:

www.hostelscentral.com

Hosteli manager soovitas ja aitas broneerida toa minu järgmisesse sihtpunkti Esfahani. Maksin sulas ja tema tegi pangaülekande ning broneeris. 35 eurot kahene tuba. See süsteem toimis ilusti. Hotell oli korralik ja väga hea asukohaga.

Suur tänu kogu info eest. Paljut sellest polnud varem kusagil mujal netis näinud või osanud otsida. Kasutan neid teadmisi juba juulis. Aitähh!

Hiljuti Iraani reisinutele küsimus. Kas Iraani viisat saab osta Teherani lennujaamas või tuleb sellega juba Eestis tegeleda? Reisiinfo käsiraamatu TIM info kohaselt nagu saaks Eesti kodanikud lennujaamast viisa 30-60 euri eest aga kuidas on tegelikult? Tänan, Joe

http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm