Viimased kommentaarid

Mitu aastat tagasi käidud vastupidises suunas ning kui ei eksi, siis matsruut oli Bangkok-Koh Samui-Ao nang-Singapur-HCMC-Phu Quoc-HCMC-Kuala Lumpur. Muidugi päevade arve oli tunduvalt suurem.

Kui on soovi puhata ikkagi Phi-Phi Donil, siis soovitan vaadata saare põhjapoole, näiteks hotellid Holiday Inn Resort, P.P. Erawan Palms Resort, Phi Phi Natural Resort jne. Need hotellid on ligipääsetavad laevaga ning on melust ja suuremast rahvamassist eemal.

Kõige kiirem variant on kasutada Bangkok Airway'si. Kui seda varianti ei taha kasutada, siis soovitan osta AirAsia või Nok Air kodulehelt lend + buss + praam lahendust, mis on sisuliselt samas hinnas, mis buss + praam, aga ajaliselt kiirem.

Ei ole tasuta. Tasuta on ainult kott mõõtudega 40 x 20 x 25 cm. Sinu poolt mainitud kohver on lisatasu eest. Ostes saad valida, kas annad selle ära või võtad lennukile kaasa. Kui ostad lisapagasi, siis saad ka lennule kaasa võtta kotti suurusega 40 x 20 x 25 cm.

Nõustun esimese kommentaariga. Ette ei pea ostma, kohti jagub kõigile. Kui majutus Phi-Phil on ette broneeritud ja tasuta tühistamise võimaluseta, siis võib pileti eelnevalt ära osta. Kogemus näitab, et kohal olles on hind üldjuhul parem, kui internetist ostes, kuna internetis müüvad pileteid tavaliselt vahendajad (phuketferry, directferries jne). Pööra tähelepanu ka oma hotellile, kas sinna pääseb Ton Sai sadamast või pead sealt veel võtma laeva, et jõuda Laem Tong Beachile?

Mis puudutab erinevaid (paadi)trippe, siis mina soovitan kasutada Klook.com rakendust. Olen seda alati kasutanud ning teenus on suurepärane. Hinnad on isegi odavamad, kui tänavalt ostes. Lisaks peale igat reisi teenid ka boonuspunkte, mida hiljem saad kasutada. Rakenduses näed ära ka soovitud ekskursiooni kirjelduse, ajakava, inimesti hinnanguid ka kommentaare.

Soovitan Aasias kasutada klook.com rakendust. Olen paljud transfeerid ja ekskursioonid sealt otsnud. Näiteks HKT - Patong jagatud mikrobussis maksab ca 9 ja privaatses autos ca 17 eurot suund.

Soovitan Singapuris kasutada MRT-d ja LRT-d. Ummikutes ei pea ootama ja saab igale poole ligi. Nagu juba eelnevalt mainiti, siis passid on suhteliselt kallid, kui sa just ei veeda kogu aega ühistranspordis. Lennujaamast kesklinna maksab pilet ca 1,6 SGD. Esimesel ostul saad automaadist kaardi, kuhu saad vastavalt vajadusele raha ja pileteid laadida.

HCMC töötab ilusti ka GrabTaxi ja Uber.  Kasutasime HCMC liikumiseks nii ühistransporti kui ka Vinasun taksot. Sõidujagamise ja ühisranspordi plussika on see, et seal on marsruut ette antud. Takso puhul võib sõidutada sind "väikse" ringiga, pead ise jälgima, et liiguksid õiges suunas (näitsk Maps vms).


Phu Quocile lendasime HCMC-st lennukiga VietJetAir-ga. Soovitan pigem Vietnam Airlines. Viimasel on hinnas ka pagas. VietJetil pagas lisamaksumusega. Phu Quocil soovitan küsida hotellist asjaliku taksojuhti, kes kindla summa eest on nõus sind sõiduatama kõikidesse vaatamisväärsustesse ja ootama ning vajadusel ka juurde rääkima. Phu Quocil oli see huvitab asjaolu, et kohalikud rääkisid paremini vene kui inglise keelt.

Eelmise aasta detsembris ostsime 3 päeva enne Singapur-HCMC piletid hinnaga 100 € (2 inimest kokku). Lendasime Scoot'iga ja hinnas oli ka äraantav pagas.

Ise külastasin Koh Samuid eelmise aasta novembri lõpus, millest 1/4 sadas vihma, 1/4 oli päike ja 2/4 oli pilves. Ilmad ise olid väga soojad.

Selleks, et jõuda kohaliku lendude terminali/lennujaama, pead rahvusvahelisest terminalist väljuma ja kõndima paarsada meetrit. 

Ei ole üldse hindel, kas sind ka HCMC lennule lastakse, kui sul ei ole viisat või approval letter'it, kuna seda tahetakse näha juba väljuva riigi check in lauas. Ka HCMC passikontrollis vaatavad, et sul oleks viisa.

Approval letteri saad osta internetist, mille hind on ca 6$ vormistatakse 2 tööpäevaga ära ning viisa ise maksab lennujaamas 25$. Kui lendude vahel on väga vähe aega, siis saad veel 15$ eest osta n.ö. fast tracki, kus sul on inimene vastas ning viisa vormistatakse sisuliselt järjekorrata. 
Ajaliselt kulus meil kõik kokku, et jõuda rahvusvahelisest kohaliku lendude terminali 1-1,5 tundi.


Peatusin märtsi lõpus Falesia ranna lähedal (ca 1 km) asuvas hotellis nimega Alpinus.  Toad on suured ja kööginurgaga. Samuti on hotellil kaks basseini. Toitlustamiseks oli valitud hommiku- ja õhtusöök. Õhtusöögi võis vahetada ka lõuna vastu, kuid siis pidi toidu tellima a la carte menüüst. Hommikusöök on väga hea ja rikkalik. Õhtusöögi kõrvale pakutakse ka õlut ja veini. Õhtusöök oli samuti väga hea, magustoidu valik on väga suur ja võimalus paar kilo juurde saada täitsa olemas.

Autosõidu kaugusele jäid kõik suuremad vaatamisväärused. Kui oled spordisõber, siis on hotellist ca 1 km kaugusel ka krossirajaga staadion.

Käinud Singapurist Vietnami. Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida soovitan teha saabumisel riiki lennujaamas, kuna tuleb tunduvalt odavam. Enne pead muidugi Singapuri lennujaamas näitama, et sul on kinnituskiri (approval letter), et võid riiki siseneda. Kinnituskirja võimalust pakuvad paljud interneti lehed. HCMC on võimalik lennata näiteks Phu Quac saarele.

Tere,


Endal oli sama kogemus nagu jaanapr-l. Kirjutasin tickets.ee-l ja sain nendelt järgmise vastuse:

Thank you for contacting our Customer Care Service.

As we can see you used a metasearch engine Momondo.ee. On that webpage, the price was mentioned with a discount that our agency can provide. As we can see, you selected a type Mastercard Debit that did not have that rebate. According to the information from the technical support, the lowest price was for Visa credit. It is not an extra fee for the transaction, it is a discount that you can get from our agency.

Mina soovitaksin vaadata hotelli Long Beachil "üleva pool". Allpool on rohkem prahti ja saare suurim linn Duong Dong jääb päris kaugele. Duong Dongi night market on hea turistikas, kust leiab kõike - sööki, jooki, riideid jne. Soovitan külastada ka üle jõe olevat turgu, kus käivad kohalikud.
Long Beachil olevatest hotellides soovitan Bauhinia Resort'i. Kui peatud nende juures üle 2 või 3 öö, siis lennujaamatransfeer on tasuta. Rand on umbes 5 ja night market 15 min jalutuskäigu kaugusel. Hotellitöötajad on väga sõbralikud ja abivalmid.

Kui oled lennukist välja astunud, siis võid arvestada 40 minutiga. Kui pead veel pagasit ootama, siis arvesta, et tund aega võib minna pagasi kättesaamisega, vähemalt viimasel korral ootasime lindi juures umbes 45 minutit - 1 tund. Pileti võid osta rongile minnes, regionaal pileti maksumus on 5 eurot ning kehtib 1,5 tundi peale ostmist. Rongis enam pileteid ei müüda.

Suvel lendasin Nordicaga Amsterdam-Tallinn. Enne lennukisse sisenemist võeti samuti käsipagas ära ning öeldi, et saab Tallinnas lennuki juurest tagasi. Ryan Airil tundub olevat nüüd sama süsteem.

Ostsin nende kaudu Qatar Airways lennupiletid Helsingi-Bangkok ja Kuala Lumpur-Helsingi. Kõik sõjus, arvelt võeti täpselt nii palju, kui olime Tickets.ee "kokku leppinud". Pangakontolt vaadates selgus, et raha oli arvelt võtnud Qatar ise ning kinnitus nende kodulehel oli ka kohe olemas.