Viimased kommentaarid

Soovitaks ka kohalikku sim-kaarti ja ise kasutasin samuti Beeline operaatorit. Saad omale äpi alla tõmmata ja läbi selle raha juurde kanda. Enam-vähem tsiviliseeritud piirkondades liikudes töötab hästi.

Kes lennanud ja seletanud Aerofloti töötajatega - kui palju nad inglise keelt mõistavad? Kui mul peaks midagi valesti minema siis mingit reisisõnavara ma vene keeles küll ei tea...

Läbi Bangkoki saab soodsalt Aerofloti, Norwegiani või Finnairiga. Kui vaatate siin lehel postitatud odavate piletite pakkumisi võib mingil kindlal kuupäeval väga hea hinna leida.Teine võimalus nt AirAsiaga vahemaandumine kusagil Aasias.

@poegkarukas see hind oli üks ots või edasi tagasi? ise vaatan jaanuariks ja praegu väga talutavat hinda ei näe

@poegkarunt Finnairiga kaks otsa ca 500 eur, kodulehelt ei leia alla 800 euri@ninatarkkas oskad nimetada mõne usaldusväärse vahendaja?

Ise käisin 2016 juuli-august. Üldiselt oli Gautengis oluliselt külmem kui arvasin, eriti öösel (temperatuur langes u nulli ja majades pole soojustust). Päeval väga hea meelega lühikesi riideid ei kandnud, päikese käes kiskus palavaks küll ja pidi jaki ära võtma aga kuna see juhus enamasti ainult keskpäeval oli teksatagi vms alati kaasas. Miskipärast mäletan, et varbad külmetasid tihti. Ja õhu kuivusega on nii, et mul esimestel päevadel oli isegi ebameeldiv hingata, nina limaskest oli väga kuiv ja veritses. Mpumalangas nt oli pisut soojem kui Gautengis, seega arvatavasti kehtib sama ka KwaZuluNatali kohta.

Kõige levinum jah on Flixbus, aga kõige odavam firma RegioJet (neil on rongid ka), samuti peaks seal kandis sõitma Eurolines. Poola piirialadel leiab tõesti võibolla ka Polskibusiga midagi ja Prantsusmaa lähedal Ouibus.

Puhata soovitaks nt Durbanis, ilus ja turvaline rannakuurort. Kõige lihtsam kasutada kohalikku sim kaarti ning laadida sinna peale prepayd andmeside, mida saab teha igas kioskis (1gb oli vist 15€). Soovitaksin siiski ka sellist offline kaardiäppi nagu herewego - kenasti illustreeritud ja väga põhjalikud allalaetavad kaardid, millega saab sama hästi navigeerida.

Kui riiki sisenema peate siis kindlalt ei jõua. Kui saaksite organiseerida nii et pagasiga tegelema ei peaks, saab ka riiki sisenemata terminale vahetada.

ID kaardiga saab väga edukalt hakkama, isegi erilkst järjekorda polnud.

Siin pole mingit küsimustki, Dubrovnik on kindlasti kordades põnevam, kultuursem ja ilusam koht. Splitis jagub tegevust mitte rohekm kui üheks päevaks.

Soovitaksin kindlasti Rovinjit, parajalt väike ja turvaline. Pula on ka iseenesest tore koht.

Olen ise täpselt sama marsruuti läbinud, Serbiat soovitan kindlasti, väga huvitav koht. Bosnia ja Hertsegoviina samuti, tegelikult ainus vähe suurema turvariskiga riik Balkanil on minu teada Albaania.

Viimased kogemused näitasid, et Poolas läheb oodatust ikka hulgi kauem teetööde tõttu, praktiliselt üldse sõita ei saanud. Nii et soovitan kindlasti nende kohta uurida. Ise olen sõitnud ka läbi Slovakkia-Ungari, sai ilusti kohale.

Soovitaksin samuti soojalt Rovinjit. Rahulik ja idülliline, samas piisavalt tegevust ja kultuuri. Rijekale ja Porecile teeb kindlasti silmad ette. Kui eelistate suuremaid linnu siis Pulas on ka iseenesest mõnus, kuid võibolla kohati veidi kallim ja mitte nii rahulik.

Ungaris on teeolud suurepärased, igale poole viivad kiirteed ja sõita saab vabalt. Serbias ja Montenegros soovitan sõitmiseks aega varuda, mägede vahel on kiirus väike ja tihti sajab. See on mägine piirkond seega mägiteid eriti vältida ei saa, kuid panustada tasub siis tunnelitele (üks pikim viib nt Podgoricast Bari). Ungari-Serbia piiril sujub tõenäoliselt kiiresti, aega võib minna Serbiast Montenegrosse sisenemisel. Mäsu annab kindlasti vältida sõites Serbiast ringiga läbi Bosnia, kuid seal on jällegi suhteliselt kesised teeolud ja toda piiripunkti võibolla raske leida.

Eks ta üldiselt üks õnnemäng ole jah, kuid kui teha online check-in ja äraantavat pagasit mitte võtta, ei tunne keegi tõenäoliselt huvi. Kui kott ka lubatust natuke suurem satub ei juhtu ka midagi, vähemalt selline oli minu viimane kogemus Amsterdamis.

Suur aitäh nõuannete eest! Küsiksin veel, kas nägite giidituuriga oma arvates piisavalt, saite käia igal pool kus tahtsite? Ja ehk oskate öelda kui kõrge seal kiirguse tase on, et kui kaua tohib üldse tsoonis korraga viibida?