Viimased kommentaarid

Kõige levinum jah on Flixbus, aga kõige odavam firma RegioJet (neil on rongid ka), samuti peaks seal kandis sõitma Eurolines. Poola piirialadel leiab tõesti võibolla ka Polskibusiga midagi ja Prantsusmaa lähedal Ouibus.

Puhata soovitaks nt Durbanis, ilus ja turvaline rannakuurort. Kõige lihtsam kasutada kohalikku sim kaarti ning laadida sinna peale prepayd andmeside, mida saab teha igas kioskis (1gb oli vist 15€). Soovitaksin siiski ka sellist offline kaardiäppi nagu herewego - kenasti illustreeritud ja väga põhjalikud allalaetavad kaardid, millega saab sama hästi navigeerida.

Kui riiki sisenema peate siis kindlalt ei jõua. Kui saaksite organiseerida nii et pagasiga tegelema ei peaks, saab ka riiki sisenemata terminale vahetada.

ID kaardiga saab väga edukalt hakkama, isegi erilkst järjekorda polnud.

Siin pole mingit küsimustki, Dubrovnik on kindlasti kordades põnevam, kultuursem ja ilusam koht. Splitis jagub tegevust mitte rohekm kui üheks päevaks.

Soovitaksin kindlasti Rovinjit, parajalt väike ja turvaline. Pula on ka iseenesest tore koht.

Olen ise täpselt sama marsruuti läbinud, Serbiat soovitan kindlasti, väga huvitav koht. Bosnia ja Hertsegoviina samuti, tegelikult ainus vähe suurema turvariskiga riik Balkanil on minu teada Albaania.

Viimased kogemused näitasid, et Poolas läheb oodatust ikka hulgi kauem teetööde tõttu, praktiliselt üldse sõita ei saanud. Nii et soovitan kindlasti nende kohta uurida. Ise olen sõitnud ka läbi Slovakkia-Ungari, sai ilusti kohale.

Soovitaksin samuti soojalt Rovinjit. Rahulik ja idülliline, samas piisavalt tegevust ja kultuuri. Rijekale ja Porecile teeb kindlasti silmad ette. Kui eelistate suuremaid linnu siis Pulas on ka iseenesest mõnus, kuid võibolla kohati veidi kallim ja mitte nii rahulik.

Ungaris on teeolud suurepärased, igale poole viivad kiirteed ja sõita saab vabalt.
Serbias ja Montenegros soovitan sõitmiseks aega varuda, mägede vahel on kiirus väike ja tihti sajab. See on mägine piirkond seega mägiteid eriti vältida ei saa, kuid panustada tasub siis tunnelitele (üks pikim viib nt Podgoricast Bari).
Ungari-Serbia piiril sujub tõenäoliselt kiiresti, aega võib minna Serbiast Montenegrosse sisenemisel. Mäsu annab kindlasti vältida sõites Serbiast ringiga läbi Bosnia, kuid seal on jällegi suhteliselt kesised teeolud ja toda piiripunkti võibolla raske leida.

Eks ta üldiselt üks õnnemäng ole jah, kuid kui teha online check-in ja äraantavat pagasit mitte võtta, ei tunne keegi tõenäoliselt huvi. Kui kott ka lubatust natuke suurem satub ei juhtu ka midagi, vähemalt selline oli minu viimane kogemus Amsterdamis.

Suur aitäh nõuannete eest! Küsiksin veel, kas nägite giidituuriga oma arvates piisavalt, saite käia igal pool kus tahtsite? Ja ehk oskate öelda kui kõrge seal kiirguse tase on, et kui kaua tohib üldse tsoonis korraga viibida?