Viimased kommentaarid

Ei. Kui endale asjad selgeks teha, mis reeglid ja nõudmised sihtriigis on, siis ei pea end sellega väga vaevama ning saab reisida ja puhata vastavalt võimalustele.

Johnson & Johnson/Jansseni vaktsiini süstitakse ainult üks doos.

Reisitargalt.vm.ee lehe Itaalia kohta käiv esimene lause:

Riiki sisenemise tingimused: alates 10.12.2020 peavad kõik reisijad (ka väikelapsed) kõikidest EL liikmesriikidest esitama piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi 48h enne Itaaliasse sisenemist tehtud negatiivse PCR-testi (või antigeeni testi) kohta

Olen nüüd 3x teinud ja igal korral tulnud 12h jooksul. Ühe korra Synlabi tasuline (veerennis), ühe korra lennujaamas ja ühe korra lauluväljaku testimispunktis.

Kui suurema seltskonnaga tulek, siis võib ju igaks juhukTartaline käest üle küsida äkki ollakse nõus ikkagi sel kuupäeval sõitma. Ühe kahe inimese pärast ilmselt mitte.

Ma ei ütleks, et Tallinnasse ööbimine jäämine odavam tuleks. Lisaks hotellile on vaja ka hommikul rongi/bussipilet ikkagi osta mis juba ca 10 eui vist. Võibolla soovid kiirelt lennujaamast hotelli jõuda ja võtad takso ning maksad teise kümneka. Ning lõpuks on oluliselt kallim kui öösel koju sõita.

Ja eks see sõltub inimesest endast aga mina pigem eelistaks hommikul oma kodus ärgata, kui hakata veel Tallinnast Tartusse hommikul sõitma.

Eesti Vabariigi territooriumil viibival isikul on õigus saada  vältimatut abi. Vältimatu abi on olukord kus abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse.  Nimetatud kulud kaetakse Eesti Haigekassa eelarvest kui inimesel puudub ravikindlustus.  Kuidas mujal Euroopas on, seda ei oska öelda.

Praegused uued piirangud mida müüakse "lukku" panemise all ei räägi midagi lendudest ega reisimisest. EL keelas liikmesriikidel lendude piiramise ära, seega lennud jäävad ikka alles eeldusel, et lendajaid on.

Jah, lennujaamas keegi sind testima vägisi ei saada. Passikontrollis (minu teada suunatakse kõik lennud nüüd sealt kaudu) näitad oma tervisedeklaratsiooni ette (see tasub netis ära täita) ja saad kiirelt sealt läbi.  Kuna oled esimese testi teinud "enne Eestisse saabumist  72h jooksul", siis lennujaamast võid välja kõndida ja püsid isolatsioonis.  Ja uue aja kokku leppimiseks helistad 678 0000.

Ma küll lubasin, et ma rohkem sõna ei võta aga kurat ma ei saa.  n37 palun ütle siis kelle huvides see on? 

Ma isiklikult arvan, et lätlased ja leedukad on praegu palju vähem stressis kui eestlased.

Teema läheb natuke lappesse algsest küsimusest aga...

Me teame, et COVID nõrgestab immuunsüsteemi, siis on ju loogiline, et nõrgema immuunsüsteemiga inimesed põevad seda raskemalt läbi. Ma ei saa aru sellest väitest, et kuna inimesel on kaasnevad haigused, siis tema surm on okei. Ei ole okei. Ega surmadega ongi nii, et surma põhjus ja selleni viinud tegevus/olek ei ole üks ühele. Kui keegi saab noaga kõhtu, siis surma põhjus ei ole nuga kõhus vaid ikka verekaotus elutähtsates organites. 

Ma ei väidagi, et meedia teatud asju üle ei paisutaks, kindlasti teeb osaliselt seda, eriti veel klikimeedia. Aga kord nädalas või päevas võiks ikkagi uudistel silm peal hoida, et pärast poleks virisemist, et oih ma ei teadnud, et piirid kinni või restoranid kella 21ni ainult lahti. Minu arust on seda teistpoolt ka (stressi maandamist, murede jagamist) jms ka ikka kajastatud. Aga ega see ei ole ainult COVIDi puhul nii, samad probleemid on ju ka tavaolukorras. Ehk stress ja murede jagamine ning sellega toime tulek Eestis ongi üks suur probleem ja ilma COVID viiruseta.

Minu poolt selles osas kõik, teema oli ikka reisimisest :)

Sa ei saanud vist mu poindist aru. Kui meedia kõrvale jätta, siis oleks meil tänavad/töökohad haigeid inimesi täis, sest info ei liiguks.  Meditsiinisektor oleks käpuli.

Kui sa arvad, et isegi praegu ei ole midagi tavapäratut siis on viimane aeg silmad lahti teha. Võid vabalt minna ja  olla ükspäev töövarjuks kuskil haiglas või hooldekodus. 

Ma saan aru, et inimesed on väsinud ja tahavad resida. Fine, järgige reegleid, vältige kontakte, tehkte testid ja istuge isolatsioonis ning siis saab reisida nii, et süda lustib. Aga tulla väitma, et tegelikult ei ole ühiskonnas mitte midagi tavapäratut või mingit haigust ei ole. No see on ikka next level rumalus.

@ n37

Kahjuks selline mõttemäng ei vii kusagile, sest igasuguse meedia puudumisel oleksid näitajad ja tagajärjed kordades hullemad. Sisuliselt oleks täielik paanika, sest riigid teeksid otsuseid aga inimesed infot otsuste põhjustest, vajadusest, sisust jms aru ei saaks.

Tere,

Miks minu esilagne postitus/küsimus kustutati? Kas sp, et  julgesin teema algataja küsimuse mõistlikuse osas sõna võtta?

Küsin siis teise nurga alt, et mis muutub trip.ee keskkonnas, kui postitada väljaspool Eestit? Võib vabalt PS-i vastata, kui seda äärmiselt intrigeerivat teemat ei taha risustada.

Selleks, et seda postitust jälle ei saaks ära kustutada, siis olen trip.ee keskkonda kasutanud Belgias. Midagi teisiti ei olnud võrreldes Eestiga.

Minul oli ka sertifikaadil GMT aeg (ehk siis Eesti mõistes 2h varasem).

Läheks, ilmselt lennukiga. Jah, on veel kohti kuhu minna. Näiteks Otepää on praegusel ajal väga ilus.

Nali naljaks, tegelikult on juba tripis infot päris palju lisaks muule internetile. Loe vähemalt need lehed läbi, mis tripis on ning siis oskad ilmselt konkreetsemalt enda küsimusi ka küsida. Seejärel saab keegi ehk vastata ka nii, et sul sellest reaalselt abi on. Küsida kes läheks ei ole väga mõtet.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/soojamaareis-rannapuhkus-kuhu-praegu-ueldse-minna-saab

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/puerto-escondido-mehhikos

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/mehhiko-ja-koroonaturvalisus

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/mehhiko-reisipiirangud

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/detsember-jaanuar-mehhiko-reis

Läks jälle lappama jah?

Prooviks äkki hoida kohustuslikud/eluks vajalikud/hädapärased käimised (tööl, lasteaed, autoremont, hambaarst jms) ning meelelahutuse lahus.

Absoluutselt nõus, et pole vahet, kas käid nädalavahetuse Pärnu SPA-s möllamas, hommikul kaubanduses shoppamas ning lahutad enda meelt veel teistegi tegevustega  või käid pikal nädalavahetusel Islandil või Luksemburgis (suvaline näide). 

Aga ärme palun võrdsusta neid käimisi, millest paljudel inimestel ei ole võimalik loobuda ning meelelahutuslike tegevusi.

Ilmselt on keeruline kommenteerida, kuna olukorrad ja tingimused muutuvad väga kiirelt. Näiteks Prantsusmaa hakkab pühapäevast nõudma negatiivset testi ka maismaa kaudu tulijatelt, samas käivad arutelud ka rangemate piirangute osas. Seega on isegi paar nädalat ette raske midagi kindlat öelda, kuna tingimused, kontrollid ja nõuded muutuvad pea iga nädal.

Tänane valitsuse otsus siis annab võimaluse vaktsineeritutel ja läbi põdenutel isolatsiooni mitte jääda.

https://www.postimees.ee/7167890/valitsus-kehtestas-liikumispiirangu-erandid-koroona-labi-podenud-ja-vaktsineeritud-inimestele

Mul viimati oli Synlabist tulemus olemas paari tunniga. Kuid eks see oleneb vist päevast. 

Lufthansaga reisides tasub silmas pidada, et muudeti ka maski kandmise nõuet. Nüüd sobivad ainult kindlad maskid.

https://www.lufthansa.com/de/en/faq-mouth-nose-cover

@madle-helena

Kohe päris ausalt, kas see, et ettevõte/isik X näeb, et sa oled vaktsineeritud haiguse X vastu muudab su elu kuidagi paremaks/halvemaks või tekitab mingi erilise (halva) tunde?

Siin tasub eristada vaktsineeritu nakatumist ja tema võimalust edasi kanda haigust. Need on kaks erinevat asja. Sinu esialgses postituses sulasid need ühte. Vabandan, kui sind valesti mõistsin.

@ smallisland. Sinu viidatud teksti ja lingi osas tasub konteksti ka arvesse võtta (ehk mis küsimusele vastatakse). Konkreetsel juhul oli küsimus "Can you give COVID-19 to anyone if you have had the vaccine?" Ehk siis küsimus on, kas vaktseeritu võib haigust edasi kanda. Ning vastus on, et selle kohta pole veel piisavalt infot, kuid eeldused on, et ka edasi kandmise risk väheneb.

Millist 2% elanikkonnast sa siin mõtled? Tervishoiutöötajaid? Eakaid? Kaasnevate haigustega inimesi? 

Minu arust on seda viimased 9 kuud tehtud, et COVID-19 nakatunud peavad püsima karantiinis/isolatsioonis. Ei tööta millegipärast.

Millest see halb kohtlemine põhineb? Kas kellegil küsiti poole päeva pealt rohkem raha juurde või mida?

Nagu ka ennist räägitud, siis tänavu ei ole võimalik (95%) elanikel Eestist välja sõita suusatamiseks, lisaks igasugused muud piirangud, mis suunavad inimesed tegem neid asju, mida saab. Tekkis meeletu nõudlus. Nõudluse vähendamise ja inimeste hajutamiseks (et oleks ohutu) muudeti aegu ja hindu.

Järgmine hooaeg, kui piirid peaksid lahti olema lähevad need, kel võimalus pikemale suusapuhkusel igal juhul kuhugi mujale, kus suuremad mäed. Need, kes tahavad korraks (päev v kaks) sõita piirduvad ikka Eestiga. Eks siis näha ole mis hinnad uuel hooajal on, ma pigem arvan, et tänavuga võrreldes madalamad aga kõrgemad kui eelmine hooaeg. Ja need üksikud "solvunud" inimesed, kellel okas hinges, et turumajanduses julgetakse hinda küsida saavad siis edasi kiruda ja kodus istuda.

Vaadates muu Euroopa seisu pealt peaksime õnnelikud olema, et üldse kohad lahti on. Kui tänavu oleks pidanud kinni panema, siis vöiks see päris surmav olla mitmelegi ettevõtjale, eks seetõttu üritatakse ka kõik endast olenev teha, et oleks ohutu ja inimestel oleks võimlik hajutada.