Taavi Kurvits

Rändur, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

18 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Eile õhtuse Tallinn-Brüssel lennuaega mõjutas suuresti ka see, et Brüsseli kohal tehti mitu ringi. Ca 45 minutit pani see lennuajale otsa.

London. Sealt edasi juba valik väga suur.

Odavalt saab veel Milanosse ja Berliini.

Sotimaal ja UK-s soovitan Celtic Legendi, [https://www.celticlegend.co.uk/\](https://www.celticlegend.co.uk/). Kaks korda kasutanud ja mõlemal korral väga hea teenus. Tullakse lennujaama vastu/viiakse lennujaama ära. Lisajuht tasuta, piiramatu kilometraaz ning mingit eelnevat krediitkaardi sisestamist ei ole vaja. Kohapeal midagi juurde maksma ei ole pidanud. Viimane kord küll oli väike segadus broneeringuga (bronnisin Edinburghist võtmise ja tagastamise Manchesteri). Nendel süsteemis oli aga ka tagastamine Edinburghis, kuid niikui enda bronni andmeid näitasin, siis muudeti ka süsteemis ära ja asi korras. Ja isegi sain hinna esialgsest soodsama, kuna GPS oli autos sisseehitatud ja sellevõrra võeti summa väiksemaks.

Mina veetsin Siem Reapis pmst 2 päeva (ühe öö) ning tegelikult oleks tahtnud veel olla. Saabusime lennuga Bangkokist ning samal päeval nautisime linna. Järgmisel hommikul alustasime Angkor Wati külastusega päikesetõusu ajal. Ning peale lõunat liikusime bussiga edasi Phnom Penhi. Hotelli poolt aidati korraldada nii kohapealne transport kui bussisõit Phnom Penhi. AW üle 3-4h ei ole tavainimesel midagi teha. Pealegi on ta juba väga turistikas.

"Rahvusvahelisest" lennujaamast rongiga kesklinna (Brussels-midi-staion) ja sealt bussiga (flibc.com) South Charleroisse.  

Sellepärast ongi igalpool kirjas, et lennujaama tuleb saabuda vähemalt 2h enne lennu väljumist. 

Jah olen. Pole probleemi olnud. Sõidab vastavalt väljuva(te)le lendudele selliselt, et Tallinna suunal jõuaks reisija kõige varasemale lennule ning tagasi tulles oodatakse kõige viimane saabuv reisija ära.

Miks mitte mõlemad? Aasia siselennud üsna odavad ning kui aega vähe rohkem on võimalik ka alternatiivsete transpordivahenditega liigelda, mis annavad väga ägedaid kogemusi piirkondade päriselust.

Jumal tänatud, et inimesed ja soovid on erinevad. Päris jube, kui kõik korraga tahaks helesinist vett, sooja päikest ja valget liiva.

Tartu poolt tulijatele infoks, et enne alates Murjanist (neljarealise algus) on teetööd ja Riiast suunduv liiklus on suunatud vastassuunda. Ehk siis lõpuks ometi saab see tee korda.

Paraku on nii, et kahte head asja korraga ei saa. Võta google maps lahti ja näed, et kõige otsem tee on läbi Riia. Kui ei taha linnast läbi sõita, siis on võimalus minna mööda riia ringi.

Mina käisin Berliinis Hertha ja Bayern Munichi mängu vaatamas. Oli väga tore.

Bangkokis on kaks lennujaama. Suvarnabhumi on suurem lennujaam ning sealt lendab rohkem rahvusvaheliseid lende. Don Mueng on väiksem ning enamus siselende lendab sealt. Kuid osad lähi rahvusvahelised lennud lähevad ka Don Muengist. Lende ja lennuhindu saad vaadata nagu ikka momondo.com või skyscanner.com.


Soovitan siselendudeks kasutada Thai Smile lennufirmat, vähemalt meil oli väga positiivne kogemus. Thai Smile on hinnatud 2018.a Tai parimaks lennufirmaks.

Miks siis nii? Ise käisin UIA (ukrainlastega) detsembri alguses ning ei oska küll midagi ette heita. Selle raha eest väga ok.

Mina olen hetkel Kambodžas. Tulin läbi Siem reapi. Lennukis jagati kõigile viisataotlus, tollidekl ja arrival card. Täitsid ära ning maha minnes viisat tehes maksid 37 dollarit ning pass käis terve rea ametnike käest läbi ning said leti lõpust kätte. Kogu protsess võttis aega ehk 15minutit.  Huvitav oli see, et departure card löödi klammerdajaga passi - aga vähemalt ei kao ära siis.  Eks näha ole kas riigist lahkumine ka nii kergelt käib. 

See vist kuidas kunagi. Samal päeval Leedu -> Poola olid toll ja piirikad väljas aga kinni ei pidanud kumbki. Poola -> Leedu suunal pidas aga Leedu poolne piirikas kinni. Kontrollis lube, vaatas auto nr (ilmselt, et kas transiitnr või püsivad) ning lasi minema. Oli see sept alguses.

Kolmas punkt on natukene üle paisutatud. St tasub jätta normaalne ümberistumiseaeg (mida aktsepteeriks ka kindlustus). Ning võtta arvesse erinevaid tegureid (eeldatav ilmastik, lennujaam, lennufirmad jne). 24h ümberistumisaeg tähendaks ju meeletut ajakulu ning hotelli.

Vastasid ainult, et kannavad raha tagasi ning võtab kuni 5 tööpäeva. Vabandama nad ei hakka ilmselt. Puhas äriplaan. Enamus ei tea/ei viitsi tõmmelda ning nendelt saavad teenustasu kätte ehk lihtne raha. Kui pärimise peale aga tagasi maksavad siis pole kliendil põhjust kaebust kuhugi esitada ning keegi asja suure kella külge ei pane.  Ning saavad jätkuvalt "raha küsida".

Ka mul toimis. Sain 49 eurot tagasi. Pühapäeval kirjutasin ja kolmapäeval oli raha kontol.

Uuendan infot eilse seisuga. Riia ringil jätkuvalt üks foor ning veehoidla/elektrijaama juures ka ehitavad, kuid liiklus sujus. Panevežysei ringil ikka veel suur ehitus käib ning tasub läbi linna minna.  Minnes end ära unustades sattusin sinna (circa 5 foori ning tihedama liikluse korral ummikud tagatud),  ning tagasi tulin läbi linna. Nii Marjampole kui Kaunase ringil/lähistel on ka väiksemat sorti ehitustööd ning osaliselt kiirusepiirangud, kuid jällegi liiklus sujus ning suurt ajakadu ei olnud.

Üldiselt on kasulikum kohapeal vahetada.

Kogemus lähitulevikus Barcelona-Riia-Tallinn ning Tallinn-Riia-Berliin, ühel korral oli ka äraantav pagas. Reisisin tavalise käsipagasi kohvriga (mõõte ei teha aga pigem keskmisest väiksem) ning kordagi ei pidanud kuskile näitama ega kaaluma.