Viimased kommentaarid

Helistasin eile huvi pärast Novatoursi, väidetavalt "paari nädala jooksul".

Tegu siis nende poolt ametlikult tühistatud reisi/lennupiletiga, mille eest "refund receipt" juba paar nädalat tagasi saadeti.

Kõnealuse artikli algallikas paistab olevat ProPublica, mis tundub kiire taustauuringu põhjal enamvähem legitiimne kollektiiv.

Meil tühistati 06.03 Novatoursi poolt, 10.03 tuli kiri "ticket has been refunded", aga tagastusi veel pole laekunud. Huvitav tõesti, milline neil see ajaraam on, nädal? Kuu?

Ei pruugi viia hotelli kohale - meid Kai Baes viskas välja ja kutsuti songataw vastu, mis siis 100 nägu Lonely Beachile viis.

Tratis toimis online süsteem küll - ja tegu oli üsna lihtsa varjualusega keset põldu :) Bangkoki lennujaamast lähevad Koh Changile minu mäletamist mööda kella 8, 11 ja 14 paiku - hilisem ei jõuaks praamile enam.

Koh Changi (st Trat'i lennujaama, saarelt pakub u 500bt shuttlet, google "trat airport transfer") vahet käib Bankok Airwaysi siselend ka, viimane vist 16.00 paiku. Me saime need lennud natukese jälgimise peale u 65 euroga kuu aega tagasi. Või ka aja säästmiseks üks ots lennuki ja teine bussiga.

Lufthansa 12-tunnisel lennul hiljuti ei olnud see teine toidukord isegi mitte pirukas, vaid mingi vettinud toorjuustu(?) seguga täidetud nutune poolik vormileivaviil - ilmselt otse sügavkülmast võetud. Aga, tõepoolest, kohale saab ja ei ole raske ka mingi snäkk ise kaasa võtta lennujaamast või ärasõidukohast.

Siin nimetatud Aegean pakkus küll suvel õlut-veini mitu ringi ja pirukas oli ka vähemalt soe.

Need on ju ikka kõik erihuvid- ja juhud. Teistel mandritel on sageli üliodavad pesumajad või hotellides vastavad teenused ja suveriided ei võta ka palju ruumi. Tualett-tarbed, päikesekreemid - jah, võib-olla, kuid neid saab kohapealt, mõni mees nagunii peseb nagunii nägu hotelliseebiga ja kreemist pole kuulnudki. Alkohol ja terariistad - jälle, maitse asi. Sageli võib hind ja/või mugavus need üles kaaluda.

Kui siin juba sellest piirkonnast juttu on, siis kasutaks teemat ära - kas keegi oskab soovitada mingeid atraktsioone/sihtkohti, millega Koh Chang - Bangkok tagasisõitu talutavamaks muuta? Ehk siis 8-tunnise bussimaratoni asemel kusagil vahepealne öö või kaks veeta.

Seesama Siam Reap oli kaalumisel, kuid tooks 2-nädalase reisi juures veelgi rohkem bussis istumist ning lennupiletite hind pole ka just parim, nii et ilmselt sel korral jääks ära.
Ilmselgelt seal on Pattaya, eksole, aga niisama linnas jõlkuda ja/või pidu panna pole ka eesmärk ja paar ööd hiljem Bangkokis niikuinii plaanis.

Kas kusagil seal marsruudil võib midagi lahedat valdkondadest loodus(park)/kultuur vms, kus võiks vahepeatuse teha? Või pigem mõistlikum ka need küsimuse all olevad päevad Koh Changil veeta?Sai just hiljuti uuritud Koh Chang - Cambodia teemat. Igas turistikas pakutakse trippe, aga piiril, kust ka viisa saab, pidi korralik erinevate pettuste kadalipp olema, nii et soovitatakse viisa enne netis ära teha.

Kindlasti tasuks bronnida. Saar on väike, pidutsejaid palju, vaevalt et väga midagi saadaval on hooajal.

Ilmselt jah. Tänaval jagamine on vedamise asi ja pakutakse seda, mida pakutakse.


Kas keegi oskab soovitada, kus üldse hankida kohvrit, millega võimalikult vähe probleeme oleks? Igal pool, kus hinnad vähegi alla 100 või nii, on täiesti idiootsed mõõdud. Ega kellelgi pole kogemusi, kas Jyski 41x24x58 cm Milan läheb sisse? Ilmselt mitte?


See lisaraam muidu minu mäletamist mööda oli mõõduresti teisel küljel?