Viimased kommentaarid

Me olime ka üle-eelmine aasta samal ajal Berliinis, ainult ühe päeva kauem. Ega see linn sel ajal oli suht välja surnud, eriti kui jalutada hommikupoole Aleksanderplatzilt Brandenburgi väravate poole. Aga no õnneks olin ma korraliku kodutöö ära teinud. 23 dets õhtul hilja jõudsime Berliini. 24 dets käisime loomaaias (googelda lahtiolekuaegu, sest tookord oli ta 24 dets vaid kella kaheni avatud), õhtul jõuluturul ja 25 detsembril Tropical Islandil (see oli 24 dets suletud.). Kahel õhtul pidulikud õhtusöögid ja ega muud suurt jõudnudki. 24 dets olid kõik poed suletud, isegi väiksed toidupoed õhtupoole. 

Oma esimest Tai reisi kartsin minagi. Kas ikka saan omapead reisi kokkupanemisega hakkama ja kõik ikka sujuks kenasti. Aga olin piisavalt googeldanud ja kõik läks väga hästi. Piletid ostan momondost juba aasta aega ette ära, siis saab kõige odavamalt. Lendu ostes veendu, et iga reisi vahe oleks vähemalt 2-3 tundi, siis on piisavalt aega ümber istuda. Lennujaamas on igal maal taksod, nii et hotelli saad nii või teisiti :). Esimesel reisil käisim mehe ja sõbranna ning tema mehega. Olime Phuketil Patongis (no mulle see koht meeldis, kuigi palju kirutakse ja isegi rand oli tol hetkel väga puhas), seejärel Krabil (ilus loodus, kuigi Ao Nangi rand pole suurem asi) ja lõpuks taas Phuketil Kata Beachil. Teisel Tai reisil käisin juba lastega (siis olid nad 7 ja 9). Meie ise vaktsineerisime end ära aga 9-ne keeldus kategooriliselt ja mis ma siis kaklen temaga, ise teab. Aga ei juhtunud temaga seal midagi. Siis käisime Phuketil Karoni ja Kamala Beachil ning Bangkokis. Igal pool oleme olnud 3 ööd. Piisav aeg, et iga kohaga tutvuda ja mõnus vaheldus. Nüüd planeerin järgmise aasta reisi, seekord siis Koh Lanta ja Krabi (Ao Nang). Eile ostsingi viimase hotelli ära ja peab ütlema, et mida varem sa kõike ostad ja broneerid, seda suurem on valik ja odavam hind. Näiteks vaatasin ja võrdlesin Ao Nangi hotelli, broneerisin peretoa 2 aprillil 3-ks ööks ja hinnaga 399.-, täna oli seesama hotell samaks perioodiks 512.- (reis on alles veebruaris). Ja paraku see viimane hotell saigi kõige nigelam, seda valikut enam niiväga polegi, eriti kui lähed lastega, tahad peretuba, basseini, ranna lähedale, hommikusööki. Seega hotelli valikul eelistan mina lisaks veel seifi ja tasuta Wifit. Söögid on Tais väga, kohe väga head! :). Eriti eredalt on mul meeles Kata beachilt ostetud 2 eurine soolakala (pealt soolane aga sees väga hea ja mahlane, sama kala ostsin ka Malaysia reisil ja tükk maksis seal hoopiski 10.- ) ning Ao nangis ranna lähedal tänavatoiduturg. Kanavarda võid saada 20 eurosendi eest. Ja söö suppe - need on ülihead! Seega googelda ja koosta ise oma reis - saad täpselt nii hea nagu ise tahad :) Ja tõesti, karta pole midagi!

Vaatasin Qatari lehelt - viimane lend Helsingi- Tartu on ikkagi tühistatud. Nüüd tulid uued lennuajamuudatused, selle kohta tuli ka Mytripilt teavitus aga seal ka kirjas, et viimane lend tühistatud. Selle eest raha ei tahetud. Ühesõnaga nagu ma aru olen saanud, siis kui lihtsalt lennuajad muutuvad, siis tuleb teavitusmeil ja kõik toimib  endiselt, aga kui lennufirma muutub, siis lihtsalt tühistatakse reis :(. Ja maksa. Maksime ära 2x27.-, helistamine Qatarile läks maksma 15.-, Mytripile 34.-. Põhimõtteliselt oleme juba 100.- lisaks maksnud :(. Aga lend on ikkagi tühistatud, uusi pileteid pole ja kontakti saabki nendega vaid helistades. Nii ja vaatasin nüüd otse Qatari lehelt ka piletite hindu. Kui mul tookord läks ühele maksma u 680.- (kuu aega varem oli 100.- odavam), siis sealt on 842.-. Ja kui korrutada see kahega, siis on summa ikka päris suur. Ja Finnairiga olen ka suhelnud, need ei saa midagi teha, ütlevad, et pean ikka ühendust võtma Mytripiga. Nüüd leidsin, et FB-s on nad ka olemas, kirjutasin, nädal aega ootasin vastust, ise muudkui aga hallootasin, (andsin endast märku) ja siis tuli mingigi, et vastust, et oodaku me veel, neil on kiire ja teenindavad esmajärjekorras neid kliente, kelle lend väljub 48 tunni jooksul. No eks ma ootan siis, mis mul muud üle jääb. :)

Ma uurisin ka Qatari lehelt otse tookord, mis hinnaga need piletid tulevad aga sry - hinnavahe oli meeletu. Ma ütlen ausalt - minul jääks siis lendamata, kui ma peaks hakkama pileteid otse lennufirmadelt ostma :(.Aga peamine mure on see, et Mytrip pole siiamaani mulle isegi uusi lennupileteid saatnud, kuigi maksime lisaraha ära. Nad ei suvatse üldse kirjadele vastata :(

Meie lähme ka veebruari keskel. Tallinn - Istanbul - Kuala Lumpur. Sealt kohaliku bussiga Cameron Highlandile, sealt omakorda bussiga Penangi saarele, kus siis võtame siselennu ja lendame Langkawile. Kuigi sinna saaks ka praamiga aga jumal seda teab, kas lainetab või mitte, pärast mul süda paha :D. Langkawilt siselennuga Singapuri ja siis koju tagasi. Aga olles nüüd googeldanud KL bussijaamu, olen leidnud vaid ühe Terminal Bersepadu Selatan. See jääks meil hotellist 15-20 km kaugusele. Kas keegi teab, on veel KL-is bussijaamu? Targem oleks vist pilet varakult ära osta, pärast äkki kohapealt ostes polegi kohti või saab kohad bussi tagumisse otsa...

Tänud! Ma saatsin tõesti Bharati teeistandusse kirja ja õnneks on see koht avatud iga päev :) Kohe kergem hakkas. Ma juba vahepeal mõtlesin, et loobun Cameroni minemast, sest ükskõik mida googeldasin, kõik olid esmaspäeviti kinni.