Viimased kommentaarid

Jah, tegelikult oli Don Quijote ju positiivne tegelane. Kuigi ennast pisut rumalaks mõelnud.

  Kui keegi viitsib ja omab piisavalt aega, et alustada ristisõda mingi maksejõuetuse äärel vaakuva lennufirma vastu, odaks Tarbijakaitse ja kilbiks moraalsed väärtused ja õiglustunne, siis pole selles midagi halba.

  Nimetada kedagi, kes sellist ettevõtlikust ei oma, kohe lihtsameelseks ja püüda teda naeruvääristada, läheb hea tooni piiridest üle.

  Kas need voucherid osutuvad sandikopikateks ja lepalehtedeks, eks aeg näitab.

Mina võtsin voucheri. Plaan on selline, et kui olukord normaliseerub, küll ma kuidagi sinna Ateenasse ikka saan. Sealt edasi saartele lendamiseks saab siis seda voucherit Olympic Air´is kasutada.

Plaanil võivad olla miinused, mida ma praegu veel ette ei näe.

Ega Aegean mingit teadet vist ei saadagi. Üleeile vaatasin Checkmytrip`st, et 06. juuni lend Ateenasse on ära tühistatud. Kiwi.com, kellelt piletid ostsin, ei paista asjast midagi teadvat. Aegeani enda lehel olid lennud korraks märgitud "Cancelled" ja siis kadusid üldse. Kiwi käest küsisin, kas mingit alternatiivi pakuvad. Just praegu tuli Kiwi vastus, et nemad midagi ei teadnud lennu tühistamisest, aga pole viga, neil on varuvariant olemas. Läbi Varssavi ja Kiievi Ateenasse. Tuhat euri maksa juurde ja sõida 05. juunil nagu miska.

Palun kohe alguses vabandust oma mõistmatuse pärast, aga miks teemaalgataja idee autoga Türgimaale sõita sellise kriitika on ära teeninud? Autoga Horvaatias käinuid on ju nii palju. Ja sealt Türki ju ainult päev sõita. Võib ka otse läbi Rumeenia sõita. Ma arvan, et kui see reis lõpuks teoks saab, siis on see üks vahva kogemus.

Käesoleval aastal suve alguses muidugi äärmiselt kaheldav, arvestades olukorda. Aga mõne teise suve alguses väga tore plaan.

Ja neljast tuhandest km-st on asi kaugel. Kui muidugi autoga tagasi ka tulla. Ikka kaheksa tuhat vähemalt, kui Bosporusest üle minna. Pole ju mõtet lihtsalt jalg üle Kreeka või Bulgaaria piiri tõsta ja kohe tagasi pöörata.

  Pole mõtet kadedusest mingit jama ajada.

Mis lennufirmadest saab ja piletihindadest, on praegu veel lahtine. Võib juhtuda, et autoga reisimine, vaatamata ajale ja vaevale, muutub jälle valdavaks turismivormiks. Ei tahaks küll päevade kaupa oma puhkuseaega asfaldilindi vahtimisele kulutada, aga ilma reisimata tundub elu kuidagi tühi.

No juulikuusse midagi kindlat lubada... See on küll vitsaga vee peale kirjutamine. Pead Novatoursi pinnima, kui reaalne selline lubadus ikka on.

Sorry, saan aru, et ei öelnud midagi asjalikku, aga see väljend  " Smartlynxiga lend lähitulevikku" lihtsalt kõlab nii hästi. et ei saanud rahus olla.:-)

Aegean saatis mulle juba kolmanda SMS-i, et võimalus 6. juuni lennupiletid Samosele ümber vahetada hilisemaks. Sama hinnaga, ilma rebookingu tasuta jne. Kodulehel muidugi asi nii lõbus pole. Lende näitab ainult juuni lõpuni ja siis ka tahetakse lisaks sama palju raha juurde, kui piletid juba maksid. Kahtlane. Maksta veelkord piletite eest, millega tõenäoliselt midagi teha pole ja mille eest pakutakse vist hiljem vautsereid.

  Paras segadus neil seal, arvutid on vist võimu üle võtnud.

Eelnimetatud Dimitris on paljukiidetud ja põhjusega. Olen ise ka kaks korda sealt rentinud ja tõesti, puhkus on oluliselt mõnusam, kui ei pea mõtlema mingitele kriimukestele auto külgedel või põhjal. Muidugi nad ütlevad, et sõida ainult asfaldil, aga teavad ise ka, kui võimalik see Kreetal on. Ma ise olen rentinud alati mingi odavama miniauto, võib-olla nad 4x4 auto puhul seda asfaldijuttu ei räägi.

Need nn. perefirmad on Vahemere maades just kõige õigemad autorendi kohad. Maksad siin väikese broneeringutasu, ülejäänu kohapeal sulas. Võtta tuleb selline firma, kellel on kogu auto kindlustusega kaetud. Suurtel firmadel pole tavaliselt ei esiklaas, rehvid, autopõhi jpm. kindlustuse all. Lisaks tahavad suured tegijad alati krediitkaarti. Midagi juhtub, siis krediitkaart vastutab. Lisaks see alatine jama selle kindlustusega. Siin autot broneerides teed lisakindlustuse, mis peaks justkui kõike katma. Seal autot kätte saades hakkab rendimees sulle rääkima, et sellest on veel vähe, osta üks kindlustus veel.

Väikeste kohalike firmadega pole mul seda jama olnud. Krediitkaarti pole vaja. Autot tagasi viies mõnikord tuleb rendimees välja vaatama, mõnikord viskad lihtsalt võtme kuhugi kasti ja lähed ära lennukisse.

Vaata tripadvisorist  rendifirmade arvustusi, saab ka mingi pildi.