e500

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
27 postitust
7 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mina võtsin viimasel korral kaasa grappat. Odavam kui Eestis ja mõnele hea kingiks viia. Süüa saan Eestis ka osta.

Sai alles mõned nädalad tagasi Itaaliast tuldud ja kasutasime põhjas ning naaberriikides liikumiseks Maggiore rendiautot. Üks mida silmas üidada soovitaks on, et liiga suurt autot ei rendiks. Meie Volvo XC70 võib öelda tekitas linnades natukene närvikõdi manööverdamisel. Näiteks Como juures mäkke Brunatesse öösel sõita on omaette kogemus sellise kolakaga. Samas neljale inimesele ja asjadele oli ta täpselt paras.

Autot rentides tasub kindlasti enne autoga liikuma asumist uurida võimalikke kriime ja vigastusi ning nendest teatada enne parklast lahkumist, pärast vähem jamasid. Ja arvestama peab kindlasti ka teemaksudega (tundus, et keskmiselt läks üks kiirtee ots maksma 8.5 eurot). Navigeerimiseks kasutasime TomTomi, mis on suureks abiks ja kui soovi on saab vahelduseks ka maksuvabadel teedel sõita. Näete kohalikku elu paremini aga aega kulub märgatavalt enam.

Lihtsalt järelkajaks, et hullu seal midagi polnud.

Milaano lennujaamas olid vastas tüübid kes korraks passi vaatasid. Üks tõmmum tüüp viidi kõrvale ka. Austriast Itaaliasse tulles oli küll piiril kontroll kuid seda tehti pisteliselt. Meile ainult politsei lehvitas, et minge edasi.

Bussiga on tõesti kõige kiirem minek sest jala minnes võib esimest korda üsna palju nalja saada. Ma mäletan kui esmakordselt Stockholmi sattusin ja siis mõtlesin, et mis siin ikka jala minna. Vaatasin, et mingi silt näitab ka centrum ja panin ajama. Õnneks oli suvi ja jalutada oli mõnus aga pean ikkagi tunnistama, et läksin totaalselt vales suunas alguses :)

Olin siis harjunud, et sadamad on nagu Tallinna ja Helsingis kus astud kolm sammu ja ongi südalinn.