AirBaltic avab hooajalise lennubaasi Gran Canarial
veigo
veigo
15. juuni 07:46

AirBaltic teatas, et avab hooajalise lennubaasi Kanaaridel Gran Canarias Las Palmases, kuhu paigutab talveks kaks Airbus A220-300 lennukit, mis hakkavad teenindama 10 liini. Need on järgmised:

Piletihindu veel teada ei ole, piletid tulevad müüki alates 21. juunist, kuid vähemalt Skandinaavia puhul on vihjatud, et liinide sissetöötamiseks tullakse välja ahvatlevate tutvumishindadega.

AirBalticu soov reisimise poolest vaiksemal talvehooajal lennukitele rakendust leida on mõistetav. Aga saab olema huvitav näha, kuidas õnnestub Norras ja Taanis konkureerida SAS-i ja Norwegianiga. Norras on üritanud kanda kinnitada nii Ryanair kui Wizz Air, aga suurema eduta. Norrakad on lennufirma valikul küllalt konservatiivsed, eelistades omi, alternatiivide kaalumiseks peavad hinnad olema märgatavalt soodsamad. AirBaltic hinnasõda ilmselt pidada ei soovi.

Tallinnas tekib 2023/24 talvel olukord, kus saab otselennuga Kanaari saartel nii Tenerifele kui Gran Canariale. Tallinnast Tenerifele lendab AirBaltic alates 30. oktoobrist 2 korda nädalas esmaspäeval ja reedel, Gran Canariale alates 7. detsembrist korra nädalas. Tenerifet plaanitakse aastaringse, Gran Canariat hooajalise liinina.

Lennud Kanaaridele on AirBalticu pikimad liinid. Näiteks Riiast on Dubai lähemal, kui Gran Canaria ja Tenerife.

Ma imestan, miks Norra seda Oslo Torp lennujaama kinni ei pane, täiesti mõttetu lennujaam. Samamoodi nagu ehitada Tallinna lennujaam Tartusse ja kutsuda seda endiselt Tallinna lennujaamaks. Ryanair ja Wizz ka lendavad osadesse sihtpunktidesse Gardermoenist, teistesse Torpist, ei saa mina aru selle lennujaama töös hoidmise mõttekusest, võiks kõik lennud Gardermoeni üle tuua.

1
3

Ainuke millega nõus olen, et seda Torpi imelik Oslo lennujaamaks kutsuda. Eks see rohkem turistidele suunatud, et nime järgi saad aru, et Oslo lähedal. Muu jutt on sul täielik jama. Lennatakse ikka sealt kus kliente ja kõik inimesed ei ela Gardemoenis, elab ka Oslost lõunapool, kelle jaoks on Torp lähemal. See ka väiksem ja saab kiiremini lennukile. Sinu loogika järgi võiks Tallinna lennujaama ka kinni panna ja Helsingist lennata.

2
1
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased