Alates 2. juulist saab Tallinnast Viini ka Laudaga

Ryanairi Austria tütarfirma Lauda pani äsja paika oma suvise lennuplaani. Lauda plaanib lennud Viini, Stuttgarti, Düsseldorfi ja Palma de Mallorca lennubaasidest taastada alates 1. juulist, alates 2. juulist alustatakse lende Viinist Tallinnasse.

Laudale pakuvad sellel liinil konkurentsi AirBaltic, kes pakub otselende Tallinnast Viini kolmel päeval nädalas ning Wizz Air samuti kolme lennuga.

Lauda esindatus meie piirkonnas saab olema päris tugev, sest lisaks Tallinnale alustab Lauda alates 1. juulist Viinist lende ka Riiga (5x nädalas), Vilniusesse (3x nädalas), Helsingisse (iga päev) ja Lappeenranta (2x nädalas).

Lennuplaan Tallinn - Viin:

VIE 12:30 – TLL 15:55 T TLL 16:30 – VIE 18:05 T

VIE 11:35 – TLL 15:00 N TLL 15:25 – VIE 17:00 N

VIE 07:25 – TLL 10:50 L TLL 11:20 – VIE 12:55 L

Olgu võrdluseks ära toodud ka AirBalticu lennuplaan Tallinnast Viini:

TLL - VIE 06:45-08:05 T,N,P VIE - TLL 09:10-12:25 T,N,P

Wizz Air:

VIE 06:05 – TLL 09:25 T,N,L TLL 10:00 - VIE 11:25 T,N,L

Austriasse sisenemine

Austriasse sisenemisel tuleb esitada COVID-19 testi negatiivse tulemusega tervisetõend, teha Viini lennujaamas 190€ maksev test või viibida 14-päevases karantiinis. Alates 15. juunist on plaanis avada piirid naaberriikidega. Lauda/Ryanair arvestavad, et juuli algusest on Austria piiriületus tavapärane.

Lauda Viini lennubaas suletakse?

Samaaegselt ähvardab Ryanair Lauda Viini lennubaasi sulgeda juba mai lõpus, kui ei saavutata ametiühingutega kokkulepet kulude (loe: palga) vähendamiseks. Ryanairi juhid on seda ähvardust õhus hoidnud juba mõnda aega, maikuud pole enam palju jäänud, seega peaks mingit sorti otsus saabuma üsna pea. Täiendus: Ryanair otsustaski Viini baasi sulgeda alates 29. maist.

Samas ei tähenda baasi sulgemine Viinis, et sealt lennud katkeks. Lihtsalt neid hakkab opereerima Ryanair (võimalik, et ka Ryanairi teised tütarfirmad Malta Air ja Buzz). Lauda on tegelikult kõik oma Viini slotid juba Ryanairile üle andnud. Ainus, mis muutub, on see, et Airbuside asemel hakkavad liine teenindama Boeingud. Lauda Airbusid viiakse Viinist üle Lauda teistesse baasidesse.

Kommentaariks

Kolme lennufirma otselennud Tallinnast Viini oleks konkurentsitihe olukord ka tavapärasel ajal, seda enam praegu, mil reisimine alles hakkab tavalistesse rööbastesse pöörduma. Kolme lennufirma jaoks sellel liinil praegu reisijaid ilmselgelt ei jätku, näis kelle närvikava (ja rahakott) kõige kiiremini üles ütleb. Oleks väga üllatav, kui me peagi ei näeks Viini väga soodsaid pakkumisi. Kes kombineerida viitsib, leiab kindlasti ka häid võimalusi Viinist edasi lendamiseks.

Veider, et kõik kolm firmat on veel peaaegu identsed päevad ka valinud, T,N, saab lennata 3x päevas Viini, E,K,R ei saa üldse, nii et lühike nädalalõpp Viinis pole võimalik.

Näiteks neljapäeva pärastlõunal Laudaga lähed ja pühapäeva hommikul AirBalticuga tuled.

huvitav kas see uudis ei mõjuta kuidagi Ryanairi Viinist väljuvaid lende?

Viini baasi sulgemisest kirjutasin: ei mõjuta. Lihtsalt Lauda A320 asemel lendab Ryanairi või Malta Airi või Buzzi B737.

Minu meelest juba algses plaanis, kui TLN-VIE liin välja kuulutati, oli kirjas, et "operated by Ryanair". Et Lauda reaalselt ei pidanudki siia lendama. Sai nagu vaadatud seda sihtkohta, oli üks suvereisi kandidaatist. Ehk covid ja muud muutujad tegelikult seda otsust ei mõjutanud, ju Ryanair-l oli kohe Laudaga mingi oma plaan.