Avamise järgselt on Jaapanit külastanud vaid 1500 turisti
veigo
veigo
2. aug 2022 04:53

Jaapan, mis oli välisturistidele üle kahe aasta suletud, lubab alates 10. juunist turiste taas riiki. Samas turistid Jaapanisse praegu väga ei kipu – statistika kohaselt külastas perioodil 10. juunist kuni 10. juulini Jaapanit kõigest 1500 turisti. Põhjust tuleb otsida sellest, et hetkel lubatakse Jaapanisse reisida ainult organiseeritud grupireiside raames. See välistab paljude Aasia riikide, nagu Singapur, Lõuna-Korea või Taiwan, reisijate külastused, kes muidu külastasid Jaapanit mitmeid kordi aastas, sageli spontaansete nädalalõpureisidega. Need, kes ei soovi kulgeda koos grupiga ettenähtud marsruuti mööda koos ettenähtud programmiga, vaatavad paratamatult alternatiivseid sihtkohti.

Lisaks tuleb Jaapanisse reisides praegu kõigil taotleda viisat, osade riikide kodanikele on ette nähtud karantiin. Paljud loobuvadki bürokraatia tõttu reisist.

Praegu reisib Jaapanisse kõige rohkem Tai ja Lõuna-Korea kodanikke. Aga rohkus on siin suhteline, sest kummastki riigist saabus kuu jooksul vaid 400 inimest.

2019. aastal saabus Jaapanisse kõige rohkem turiste Hiinast, 9,25 miljonit. Nüüd on nulltolerantsi poliitikat rakendav Hiina ennast muust maailmast suuresti isoleerinud. Samas pole Jaapan muidugi ainus riik, kust Hiina turistid praegu puuduvad. See kehtib ka mitmete teiste hiinlaste jaoks varem populaarsete sihtkohtade kohta nagu Tai, Singapur või Lõuna-Korea.

Ja eks välisturismi madalseisu põhjused pole ehk ainult ka Jaapani-poolsed, praegused võimalikud lennukoridorid ei toeta ka kuidagi Euroopa poolt võimalikku reisijate kasvu. Eks sama muidugi ka vastassuunal, fotokaga ringi siblivaid tegelasi näeb viimasel ajal siitpoolt vaadatuna ikka oluliselt vähem.

0
0

See pole päris õige, enamik Jaapanit külastavaid turiste tuli varem ikka Aasiast - Hiina, Taiwan, Lõuna-Korea. Euroopa osa oli pisike. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Foreign_tourist_visited_Japan.svg/880px-Foreign_tourist_visited_Japan.svg.png

Praegused Jaapanisse sisenemise piirangud on jaapani kultuuri omapära - keegi ei taha eksida. Selmet võtta risk ja päästa kümned tuhanded töötud vaimse tervise probleemide ja muude sotsiaalsete probleemide käest eelistatakse madalat covidisse nakatunute arvu. Nagu turist, mitte Jaapani ülitihedalt asustatud linnad, oleks covidi leviku taga.

1
0

Madalat nakatunute arvu?

Vt https://www.worldometers.info/coronavirus/ - Jaapan on hetkel maailmas esimesel kohal uute nakatumiste poolest!!!

Täna võiks juba selge olla, et inimeste liikumise piiramise efekt koroonaviiruse levikule on suhteliselt olematu.
Alguses muidugi seda ksenofoobset praktikat rakendasid paljud valitsused, Eesti oma kaasa arvatud, et mängida ärahirmutatud kodanike tunnetel.
Nüüdseks on õnneks enamasti aru saadud, et sel pole mõtet.
Kusjuures kõige paremini aitab piirangute kaotamisele kaasa just viiruse võimalikult laialdane levik! Esiteks on ju totter piirata mingite turistide saabumist riiki kui enda elanikkonnast valdav osa on juba viiruse läbi põdenud.
Teiseks on juba läbipõdenutele raskem maha müüa seda narratiivi, et nüüd on tegemist enneolematu ja kohutava haiguse ning peaaegu maailmalõpuga ja igaüks peaks mask peas keldris istuma.

1
2

No sa ju saad aru, et mina ei jaga jaapanlaste arvamust selle osas, et turistide piiramisega midagi saavutada annaks, ma lihtsalt kirjeldan nende kultuurist tingitud mõtlemist. See mõtlemine on kultuuri omapära ja siin ei ole mõtet otsida mingit loogikat. Hiina pani eelmine nädal ühe linna lukku pärast seda, kui sealt leiti neli nakatunut. Muidugi on see täielik lollus ja meie saame sellest aru. Aga jaapanlane või hiinlane (mõlemas riigi "nägu" ja "näo säilitamine" oluline) vaatab nakatunute arvu tõusu ja turistide arvu kasvu ning kausaalset seost tuvastamata tembeldab korrelatsiooni kausatsiooniks. Selmet see läbi põdeda otsustatakse turism tappa ning seekaudu kümned tuhanded töötuks teha (vabasurmade arvule väga hea kasvulava) aga näo säilitanud poliitika saab tuututada, et näe, covidi surmasid vähe, nakatunuid ka vähe või vähem kui oleks olnud, kui turistid oleks tulnud (ja kuna alternatiivset minevikku pole olemas, siis ei saa keegi tõsimeeli ka midagi vastupidist öelda).

2
0
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Seesam
Sisuturundus
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Ürituse korraldamise võimalused Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Ürituse korraldamise võimalused Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased