Finnair lisab kauglendudele Economy Comfort reisiklassi

Lennufirmad kutsuvad seda reisiklassi erinevalt. Premium Economy, Economy Comfort või Economy Max, kuid sisu on sama - tegemist on lennuki reisiklassiga, mis jääb tavalise turistiklassi ja äriklassi vahele. Tavaliselt leiab kõrgema turistiklassi istmed mandritevahelistel kauglendudel. Erinevate lennufirmade kõrgemas turistiklassis pakutavad lisamugavused kergelt varieeruvad, kuid põhiliseks argumendiks on suurem istmevahe (rohkem jalaruumi) ja mugavamad istmed. Enamasti kaasneb ka pardameelelahutussüsteemi suurem ekraan, paremad toidud ja eelisjärjekord lennukisse sisenemisel ja väljumisel, vahest ka turistiklassiga võrreldes rohkem äraantavat pagasit.

Võib vist isegi öelda, et peale ajajärku, kui lennufirmad üritasid turistiklassi jalaruumi suurema arvu istmete mahutamiseks võimalikult kokku tõmmata, on kõrgema turistiklassi toomisest lennukitesse saanud omamoodi moevool. Euroopa lennufirmadest pakuvad kauglendudel kõrgemat turistiklassi KLM, Air France, British Airways ja Turkish Airlines. Alates novembrist jõuavad esimesed mugavama turistiklassi istmed ka Lufthansa lennukitesse. Järgmise aasta jooksul plaanib Lufthansa kõrgema turistiklassi lisamiseks ümber korralda kogu oma kauglende tegeva lennukipargi.

Lufthansa Premium Economy istmed (foto: ausbt.com.au)

Mujal maailmas võib kõrgemat turistiklassi leida ANA (All Nippon Airways), Cathey Pacificu, Air China, Air Canada, Delta, Unitedi, Qantase ning Air New Zealandi lennukites.

Äsja teatas põhjanaabrite lennufirma Finnair, et lennukites on vastavaid ümberkorraldusi asunud tegema nemadki. Finnair toob kõrgema turistiklassi ehk uued Economy Comfort istmed kontinentidevahelistele lendudele alates 15. detsembrist 2014. Finnairi lennukites asuvad Economy Comfort istmed turistiklassi salongi esimeses viies reas.

Finnairi turistiklassi ja Economy Comfort istmed (foto: ausbt.com.au)

Mis Finnairi Economy Comfort piletiga kaasneb?

  • standardsete turistiklassi istmetega võrreldes kuni 13 cm rohkem jalaruumi
  • mürasummutavad kõrvaklapid
  • isiklik mugavuskomplekt, kuhu kuuluvad magamismask, sokid, kõrvatropid, hambahari ja hambapasta
  • eelisjärjekorras pardaleminek ja kiire lennukist väljumine
  • mugavam peatugi (paigaldatakse enamikku lennukitesse 2015. aasta kevadel)

Nagu Finnairi pressiteate ridade vahelt võib välja lugeda, on Economy Comfort ja ja tavalise turistiklassi istmed tegelikult samasugused. Economy Comfort istmetega kaasneb aga 3'' – 5'' rohkem jalaruumi ja mugavamad peatoed. Söögi-joogi kohta infot ei jagata, mistõttu tundub, et see saab olema sama, mis turistiklassis.

Finnairi pressitalitus väidab oma pressiteates, et Economy Comfort hinnad algavad kõigest 45 eurost sõidusuuna kohta, aga siin on mõeldud siiski seda, et Economy Comfort piletite hinnavahe võrreldes tavalise turistiklassi piletiga algab alates 45 eurost suund (aga eks see pressiteadete kirjutamine olegi üks raske töö). Kirjutamise hetkel polnud võimalik kontrollida, missugune see hinnavahe tegelikult on, sest Economy Comfort klassi broneerimise võimalus Finnairi lehel lihtsalt puudus. Tavaliselt kõigub lennufirmade kõrgema turistiklassi lisajuurdehindlus võrreldes tavalise turistiklassiga 10-85 protsendi vahel.

Reisijad, kes juba valinud istme Finnairi lennule, mis väljub 15. detsembril või pärast seda ning soovivad hoopis valida Economy Comfort istme, peavad pöörduma Finnairi klienditeenindusse, mis broneerib Economy Comfort istme ja maksab esialgse ostusumma tagasi.

Finnairi tavaturistiklassis võib kontinentidevahelistel lendudel nüüd esimese toidukorra kõrvale tellida ka tasuta vahuveini (lisaks veinile ja õllele).

See on küll huvitav uudis, et turistiklassis võib toidu kõrvale vahuveini tellida. Tavaliselt on see just toode, millega eristatakse erinevaid sõiduklasse ja rahakat klienti veelgi rahakamast. Isegi paljudes äriklassi lounge'des puudub vahuvein või šampanja ning see on reserveeritud first class'is sõitvatele reisijatele mõeldud ootesaalides. Kena, Finnair, väga kena :)

Mäletamist mööda pakuti Qatari turistiklassis täitsa šampust.

@Gloobus Jah, Qatar pakub tõesti turistiklassis vahuveini. Minu arust oli see variant ka Emiratesis.