Hallstattis püstitati pildistamisbarjäärid
veigo
veigo
18. mai 07:42

Austrias asuv Hallstatti alpiküla on üks ilusamaid Austrias ja otsides internetis infot Austria kohta, on küllalt tõenäoline, et tulemustes leiab mitmeid pilte Hallstattist. Täna on veidi kentsakas mõelda, et veel aastal 2010 külastas seda vähem kui 800 elanikuga küla vaid 100 turisti päevas. Pärast seda, kui Hallstatti näidati Korea TV seriaalis, Hiinasse ehitati selle kloon ja Hallstatti kasutati inspiratsioonina Diseny kassahitis "Lumekuninganna ja igavene talv" (Frozen), kasvas turistide arv 10 000 peale päevas, kellest suur osa on Aasiast. Pole ime, et muinasjutuküla jaoks selline turistide number liiast.

Nüüd on Hallstatt tulnud välja uue algatusega, et turiste külast eemale hoida. Kuna Hallstatt on ülipopulaarne selfide tegemise koht, siis otsustati kõige parimatesse pildistamispaikadesse ehitada puust barjäärid, et rikkuda maalilisi vaateid järve kaldal asuvale külale ja Alpidele selle taustal. "Ainus, mis pildistajate masside vastu aitab, on see, kui pildistamiskoht ei ole enam pildistamiskoht", põhjendas Hallstatti linnapea kohalikule ajalehele.

Pole teada, kauaks barjäärid järve kaldale püsti jäävad. Arvata on, et kõige agaramad pildistajad leiavad enda jäädvustamiseks uusi alternatiivseid kohti.

Vaata ka: Maaliline Šveitsi alpiküla, kus pildistamine on keelatud

TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
TEZ Tour
Sisuturundus
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Airalo
Sisuturundus
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased