Hispaaniasse testimata reisimine läheb väga kalliks

Hispaaniasse reisimine võib minna planeeritust oluliselt kallimaks, sest ilma negatiivse koroonatestita reisimisel võib saabumisel oodata kuni 6000 euro suurune trahv, hoiatab Hispaania välisminister. Teatavasti hakkab Hispaania alates 23. novembrist riiki sisenemisel nõudma viimase 72 h jooksul tehtud negatiivset koroonatesti.

Trahvimine pole küll eesmärgiks iseenesest, kuid Hispaania soovib selgeks teha, et ilma testimata reisimisel võivad olla tõsised tagajärjed. Hispaania turismisektor, eriti Kanaari saartel samas kardab, et PCR ehk koroonaviiruse polümeeraasi ahelreaktsiooni testimise nõue ei pruugi neile kuidagi kasuks tulla ja pooldatakse pigem kiirteste.

Alates juulist Hispaaniasse reisinud 5,2 miljonist turistist on koroonaviirus tuvastatud 4800 inimesel, see moodustab nakatunute arvust 0,08%.

Lühikokkuvõte: Kanaari saartele reisides ilma negatiivse testita lennukisse ilmselt ei lubata ja seda juba Tallinnas.

Veidi pikemalt samal teemal (hispaania keeles).

Siis on küll kehvasti. Sai arvestatud sellega, et Kanaaridel lubatakse ka kohapeal test teha, sest minek on 27.12 kell 11.25 ööbimisega Londonis ja kust krt ma jõulude ajal selle testi välja võlun.

27.12. on nii kaugel, et mis seis siis parasjagu on, ei tea küll keegi praegu.

Ma arvan, et teste tehakse ka pühade ajal. Nt jaanipäevade ajal tehti küll teste, miks mitte ka jõulude ajal.

Lisatasu eest tehakse kõike, küsi ainult.