Küprosele ilma lennupassita reisides ootab ees trahv 300€

Kui plaan on Küprosele puhkama lennata, siis tasub eelnevalt kindlasti internetis korralikult ära täita ja välja trükkida Küprosele reisimiseks nõutav lennupass (Cyprus Flight Pass, vaata Trip.ee uudist). Saabujaid, kel lennupassi esitada pole või kes esitavad käsitsi täidetud lennupassi, ootab 300€ suurune trahv, teatab CyprusMail. Selline nõue kehtib alates 13. juulist.

Kel ei ole esitada Küprosele saabudes nõuetekohaselt täidetud lennupassi, on kaks valikut: kas maksta 300€ suurune trahv või pöörduda tagasi riiki, kust saabusid. A kategooria riikide (s.h. Eesti) kodanikke koheldakse ilma lennupassita nagu riskantsemate B kategooria riikide kodanikke, mis tähendab, et ka 300€ suuruse trahviga nõustumisel tuleb lennujaamas teha Covid-19 test, mis maksab 60€. Perega puhkama lennates võib reis sedaviisi kokkuvõttes päris kalliks kujuneda.

Eesti kodanikud saavad Küprosele alates 20. juunist reisida ilma piiranguteta.

Oluline teada:

  • Cyprus Flight Pass-i saab täita veebiaadressil cyprusflightpass.gov.cy.
  • Küsimustik tuleb täita ja välja trükkida 24 h jooksul enne lendu.
  • Küsimustik tuleb esitada enne lennule minekut ja saabumisel piiril. Lennufirmade praktikad võivad siin erineda.
  • Küsimustikus tuleb kinnitada, et reisija ei ole viimase 14 päeva jooksul külastanud riike, mis ei kuulu kategooria A ja B alla. Nende riikide nimekiri on leitav siin.
  • Kinnitada tuleb, et 72 h tunni jooksul enne reisi pole esinenud Covid-19 viiruse tunnuseid ning viimase 14 päeva jooksul pole olnud teadlikke kokkupuuteid viirusega nakatunutega.

Ole ka kursis registreerumisnõuetega teistes Euroopa riikides:

Kreeka - Kreekasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!
Hispaania - Ka Hispaaniasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!
Horvaatia - Entercroatia.mup.hr
Island - visit.covid.is
Ühendkuningriik - www.gov.uk