Kuus AirBalticu Airbusi praegu ei lenda
veigo
veigo
8. aug 2022 12:16
Lendamine ja lennufirmad

AirBalticu tegevjuht Martin Gauss avaldas, et lennufirma on sunnitud oma 36 Airbus A220 lennukist kuute praegu maa peal hoidma, kuna lennukitele napib varuosi. Ülemaailmsete tarneahelate probleemide tõttu pole varuosade puudumisel lennukitele olnud võimalik teha regulaarseid hooldustöid ja mõned lennukid pole seetõttu lennanud juba kuus kuud. See on ka üheks põhjuseks, miks AirBalticul on viimasel ajal ette tulnud tavapärasest rohkem hilinemisi.

Kuna lennundus on sel aastal hoogsalt taastunud, on kasvanud ka nõudlus lennukite varuosade järele. Tarneahelad pole aga suutnud kasvava nõudlusega kaasas käia ja nii ongi varuosadest nappus käes. Ka tootjad ei usu, et olukord lähiajal väga kiirelt paraneks. Näiteks Prantsuse firma Safran juht arvab, et tarneprobleemid ulatuvad kindlasti 2023. aastasse ja võimalik, et isegi järgmise aasta lõppu välja.   Et puuduvaid lennukeid asendada, rendib AirBaltic lennukeid koos meeskondadega teistelt lennufirmadelt, sealhulgas Ukraina lennufirmalt UIA (Ukraine International).

AirBalticu lennukite hilinemisi põhjustab ka personalinappus Euroopa lennujaamades. Et Balti riikides on sellega asjad üldiselt joones, väljuvad hommikused lennukid siit õigeaegselt, aga tagasilennud Euroopast võivad hilineda, mis omakorda viib järgmiste väljalendude hilinemisteni.

Ja siis LX wetleas'ib BT käest kuus Airbus'i...? Kokkusattumus? :D

1
0

ja Air Baltic on ise hetkel SASile välja liisinud oma uusi lennukeid ning ise lendab mingite vanade Carpatairi jms romudega.

0
0

Isegi LH teatud puhkuselende opereerib Air Baltic. Täiesti ajuvaba, broneerides on “operated by Lufthansa” ja lõpuks muudetakse ära “operated by Air Baltic”. Ekstra ostan piletid LH peale, et ei peaks Air Balticuga lendama, aga ikka pannakse selle rämpsu peale. Vabandan, kellele BT meeldib, aga ei suuda võtta seda lennufirmat tõsiselt. Ei ole ega hakka BT olema korralik/turvaline lennufirma nagu seda on LH, AY, BA jt.

1
3

@henry086 Ei saa aru, mis airBalticu turvalisusel viga on? Kõigil sinu nimetatud lennufirmadel on ka loetud ränki õnnetusi olnud erinevalt airBalticust

1
0
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased