Ülevaade Black Friday pakkumistest. Loe lähemalt
Lendamine hakkab meenutama ulmefilmi
veigo
veigo
20. mai 2020 08:22

Ilmselt ei kahtle keegi, et koroonaviiruse ajastul tasub rakendada teatud meetmeid, et piirata viiruse levikut. See toob kaasa mitmed harjumist vajavad uued hügieeninõuded nii lennujaamades kui lennukites. Kuid Qatar Airways ja Doha lennujaam astuvad sellest kõigest sammukese edasi.

Nüüdsest alates kannab Qatar Airwaysi salongipersonal kaitsevarustust, mida ilmselt pole disaininud mõni maailmakuulus moemaja. Kaitsevarustus (Personal Protective Equipment, PPE) koosneb kombinesoonist, kaitseprillidest, näomaskist ja kinnastest.

Doha rahvusvahelises lennujaamas tuleb aga valmistuda tähesõdalaste vastuvõtuks. Seal liiguvad ringi nutikiivreid kandvad tegelased. Kiiver peaks täis olema kõikvõimalikku viimast tehnoloogiat, aga selle põhifunktsioon on reisijate kehatemperatuuri mõõtmine.

Salongipersonalile mõeldud kaitsekostüüme on rakendanud ka teised lennufirmad (Emirates, AirAsia, Philippine Airlines), kuid täiskombinesooni rakendab Qatar Airways esimesena. Kogu selle show juures jääb siiski paar küsitavat momenti:

  • Suured lennukitootjad ja paljud lennufirmad on rõhutanud, kuivõrd ohutu on lendamine tänu õhu filtreerimisele ja lennukite pidevale puhastamisele. Nüüd tuleb Qatar välja justkui sõnumiga, et tegelikult on lennukid päris ohtlikud kohad, kus on vaja kanda überkanget kaitseriietust. Samas, viiruse võimalikus kandumises reisijalt reisijale neist ilmselt abi pole (kuigi seni pole teada juhtumeid, kus see oleks aset leidnud).
  • Vägisi tundub, et Qatar Airways ja Hamad International on inimeste ohutusalased kartused rakendanud oma PR-i huvides. Loogiliselt võttes pole vaja mingeid tehisintellekti ja sensoritega kiivreid, et reisijate kehatemperatuuri jälgida.

Igal juhul ei tundu sellisel viisil reisimine enam üldse lõbus.

Minu arust näeb päris naljakas välja. Ma ei suudaks kuidagi muiet maha suruda, kui sellised tegelased mul lennukis läbi maski pobisevad, et kas ma sooviksin veel veini või toiduks kana või kala :) Ja see lennujaama personal läheks lastele kindlalt peale. Kui ma pean ise ka kombeka selga tõmbama, siis kaob lõbu ära. Kogu pikamaa lend maskiga võib ka päris õudne olla. Aga kui sobib ka suvaline õhuke sall, siis saab vast hakkama.

0
0

Lennukitest saavad haiglapalatid, kus patsientideks on koroonahaiged reisijad. Haigete transport, ühesõnaga.

 Üsna kiiresti võetakse need "vormid" seljast, sest minul näiteks ei tuleks mitte muie suule, vaid ma oleks üsna masendunud, kui ma peaks 10-tunnise reisi jooksul nägema pidevalt ringisagivaid haiglatöötajaid, kes mulle igal sammul meelde tuletavad, et kuri viirus võib lennukis olla.

Kuu-kahe pärast on need Ebola-viiruse kaitseülikonnad minevik, sest mõjuvad reisijatele hirmutavalt. Ma pigem lendan lennufirmaga, kus teenindajad näevad välja nagu see varem oli - pintsakud seljas ja lips kaelas. Ja ma tahaksin ka teenindaja nägu, silmi ning naeratust näha.

1
0
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Seesam
Sisuturundus
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased