Missugused on maailma stiilseima disainiga lennufirmad?

Lennundusmaailma disainitrende kajastav veebileht TheDesignAir avaldas äsja oma selle aasta edetabeli maailma kõige stiilsema väljanägemisega lennufirmadest. Veebilehe žürii hindas lennukite väliskujundust 100 palli süsteemis, võttes arvesse, kuidas üks või teine lennufirma jooksvaid disainitrende arvestades neile tundub. 2014. aasta 10 (kokku tegelikult 11) parimat lennufirmat selles arvestuses on järgmised:

10. Nok Air - 63 palli (Tai)

Žüriile meeldis Tai odavlennufirma värviline kujundus, mis jätab lõbusa mulje. Arvestades, et nok tähendab kohalikus keeles lindu, siis on lennuki ninas näha olev nokk täitsa omal kohal.

10. Asiana - 63 palli (Lõuna-Korea)

Väga tasakaalus kujundus, mis toetab luksusliku lennufirma kuvandit

9. Air Seychelles - 64 palli (Seišellid)

Lihtne, elegantne, kasutab modernset tüpograafiat.

8. Thai Airways - 68 palli (Tai)

Elegantne, silmatorkav, kuninglik ja uhke. Tasakaalus ja ilus värvikombinatsioon.

7. Swiss - 69 palli (Šveits)

Puhas ja lihtne disain. Eeskujuks, kuidas saavutada lihtsat, kuid modernsena mõjuvat välisilmet.

6. Air Tahiti Nui - 69 palli (Prantsuse Polüneesia)

Loomulik ja soe kujundus, mis peegeldab Vaikse ookeani saarte looduslikku ilu.

5. StarFlyer - 70 palli (Jaapan)

Ei, see pole Air New Zealand. See on Jaapani "hübriidlennufirma", mis soovib pakkuda paremat teenindust, kui odavlennufirmad, kuid hoida kulubaasi madalamana võrreldes traditsiooniliste lennufirmadega. Žüriile meeldis puhas, must ja elegantne kujundus - eriti seetõttu, et paljud lennufirmad on loobunud soojust akumuleerivast mustast värvist.

4. Air Inuit - 71 palli (Kanada)

Air Inuiti lennukite kujundus on vapustav puhtalt keskkonda arvestades. Oranžid värvid kõleda valge Kanada maastiku taustal lihtsalt töötavad.

3. ʻOhana by Hawaiian - 75 palli (Havai)

ʻOhana on Hawaiian Airlines'i regionaalne tütarfirma, mille lennukite kujundus on inspireeritud sealsest kultuuripärandist. Lennukite sabaosa on muljetavaldav.

2. Fiji Airways - 76 palli (Fidži)

Kasutab samuti hästi ära oma maa kultuuripärandit. Lihtne, kuid mõjub ikkagi eksootilisena.

1. Hawaiian Airways - 79 palli (Havai)

Lihtsalt kõige elegantsem ja ilusam lennukikujundus. Fantastiline värvikasutus, disain ja tasakaal. Ainult 6 värviga saavutatakse lennuki sabaosas illusioon sügavusest ja varjudest.

Et ilu kipub olema vaataja silmades, kinnitab asjaolu, et nii mõnigi siin kiidetud lennufirmast on ühtlasi ära märgitud ka The Telegraphi koostatud <a href=http://www.telegraph.co.uk/travel/picturegalleries/10113961/The-ugliest-airline-liveries.html?frame=2587333&page=1>maailma kõige koledamate lennukikujunduste edetabelis. Mulle isiklikult meeldib kusagilt kaugelt saabudes näha mõnes Euroopa lennujaamas tuttavat Estonian Airi lennukit (niivõrd, kui seda võimalust on). Omas võtmes on sümpaatne Lõuna-Aafrika odavlennufirma Kulula lõbusalt (enese)iroonilised kujundused (kasvõi see, mida tualeti kohta selgitatakse).

Huvitav et nimekirja pole Air New Zealand oma Hobbiti stiilis lennukitega sattunud.

Jah, tõsi, Air New Zealand pingutab kõvasti. See hobbitite värk on selline kahe otsaga asi - eeldatakse, et kõik on mingi filmi fännid. Ehk selliseks sisetarbimiseks?

Ja millegipärast on osad inimesed valmis suisa hulluma Taivani Eva Airi Hello Kitty lennukite peale. Olen 2 aastat hoogu võtnud, et järgi uurida, mis see Hello Kitty endast kujutab, aga pole vist piisavalt huvi olnud.

Võhikule tundub Kulula igati fantastiline. Lähematest mulle meeldib Norwegiani saba, kuid nina kahjuks viib mõtted Leedust pärit pruugitud autodele.

Mulle on alati meeldinud Thomas Cook Airline lennukite kujundus. Ilus, lihtne ja soojades toonides ja kuidagi kutsuv.