Norras alustanud Wizz Air toob koroonaviirust

Hiljuti Norras siselendudega alustanud Wizz Airi pardapersonal andis esimese tegutsemisnädalaga viis positiivset koroonaproovi, kirjutab Norway Today. Kuna Wizz Air kasutab Norras lennates Poola meeskondi, siis on põhjust arvata, et viirus toodi sisse palju kõrgema nakatumistasemega Poolast.

Oslo linnapea Raymond Johansen ütles, et kui Wizz Airi puhul on oht viiruse impordiks, tuleb nende tegevus Norras lõpetada. Norras on juba rohkem kui 100 kommuunis tuvastatud Poolast sisse toodud viirus ja Wizz Air võib tema sõnul osutuda superlevitajaks.

See pole Wizz Airile kaugeltki esimene probleem Norras. Algatuseks suutis odavlennufirma välja vihastada paljud poliitikud ja ametiühingujuhid, kui teatas, et mingeid kollektiivlepinguid Norras sõlmima ei hakata. Hiljem seda seisukohta siiski muudeti.

Äkki muudaks pealkirja täpsemaks, juriidiline keha ei too mingit viirust, ikka inimesed-töötajad toovad:)

Tegelikult probleemiks on Wizzairi personalipoliitika mittejärgimine. Töötajad, kes hakkavad lendama Norra siselendudel toodi sisse Poolast (ja mujalt) ja elavad nad ühes poolmahajäetud hostellis, kus nad pidid ka karantiinis olema, teoreetiliselt. Aga ilmselgelt ei olnud sest palka makstakse ainult lennutundide alusel ja see on nii väike, et raske Norras toime tulla. Enamus ei tuleks sellega Poolaski toime. Praegu asja uuritakse, võivad trahvi saada ja maalt välja ka saadetakse (töötajad muidugi, Wizz ei vastuta järjekordselt millegi eest). Võib siiski arvata, et osad norrakad loobuvad nüüd nende teenuste kasutamisest.