Peking transiitpeatusteks 144 tundi viisavaba

Peking

Hiina suuruselt teise uudisteagentuuri ingliskeelse veebilehe Ecns.cn info põhjal on Hiina 144-tunnise viisavaba transiitpeatuse poliitikat laiendamas ka Hiina pealinnale Pekingile. Alates 2017. aasta lõpust (täpset kuupäeva pole mainitud) saab lisaks Pekingile 6 ööpäeva jooksul külastada tervet Hebei provintsi ja otse keskvalitsusele alluvat sadamalinna Tianjini ja seda ümbritsevat piirkonda. Seni kehtis 144 tunni viisavaba peatuse poliitika vaid Hiina suuruselt teises linnas Shanghais ja selle ümbruses.

Hiina tasuta viisavaba transiitpeatuse (inglise keeles transit without visa ehk TWOV) saamise eelduseks nii Pekingis kui teistes Hiina suuremates linnades on edasilennu pileti olemasolu kolmandasse riiki. Kolmandateks riikideks loetakse antud kontekstis ka Hong Kong, Macau ja Taivan. See tähendab, et viisavaba transiidi jaoks ei sobi lennupilet Helsingi - Peking - Helsingi, küll aga näiteks Helsingi – Peking – Sydney või Helsingi - Peking - Hong Kong.

Kuna Hiina immigratsioonireeglite järgi arvestatakse viisvaba transiitpeatuse algusaega saabumisele järgneva päeva südaööst, on Pekingis ilma reegleid rikkumata võimalik viibida 144 tunnist kauemgi, näiteks kui lennuk juhtub Pekingisse saabuma varahommikul.

Juhul, kui passis on kehtiv Hiina viisa, kuid on soov seda säilitada järgmiseks külastuseks, tuleb seda piiriametnikule ka mainida. Praktikas ei ole sellest enamikele inimestele ilmselt suuremat kasu, sest Hiina viisa pole tähtajatu, vaid sellel märgitakse ära riiki sisenemise võimalik viimane kuupäev.

6-ööpäevane transiitpeatus on Pekingi ja selle ümbrusega tutvumiseks päris piisav aeg. Selle aja jooksul jõuab lisaks Pekingi vaatamisväärsustele ära käia ka ekskursioonil Hiina müüri juurde. Loomulikult eeldab see, et lennupilet võimaldab pikemat vahepeatust ehk broneerimissüsteemis on mitmelinna otsingus valitud soovitud pikkusega vahepeatus.

Loe ka: Pekingi uus lennuväli toob kaasa suured muutused