Puhkus Cancunis läheb pisut kallimaks

Puhkus Cancunis läheb pisut kallimaks, sest Mehhiko Quintana Roo osariik hakkab alates 1. aprillist 2021 kõikidelt lennukiga saabuvatelt välisturistidelt koguma 10 dollari (8,2€) suurust turismimaksu, kirjutab The Riviera Maya Times.

Quintana Roo osariigis asub Riviera Maya koos mitmete turistide lemmikpaikadega nagu Tulum, Cozumel, Playa del Carmen ja Cancun.

Kuidas maksu kogumine toimuma hakkab, pole veel teada. Samuti pole selge, milleks maksust laekuvaid tulusid kasutama hakatakse. Kohalik turismisektor igal juhul uuest maksust vaimustuses pole.

Mehhikost lahkumise maks on juba ammu toimiv $1,150 Mehhiko peesot ehk u. 47EUR, mis on mõningatel reisikorraldajatel paketi hinnas aga teistel pead ise tasuma. Hea kui see üllatusena ei tule, et raiskad viimased peesod suveniiripoes ära ja hiljem avastad, et oleks võinud hoopis lahkumise tasuks jätta :)

Kas veel see keskkonnamaks 25 peesot öö kohta hotellides polnud?

Txnis: täpselt nii oli, raha küsiti enne lennukile pääsemist, suht viimasel hetkel sain veel raha makstud ja lennukile. Automaadist sai ilge teenustasuga see raha välja võetud.

Aga noh, ju siis tuleb nüüd ka maale pääsemise maks!

Imelik, minult ei küsitud mingit maalt lahkumise maksu Cancuni lennujaamas. Võibolla oli see siis juba lennupileti hinna sees.