Qatar Airways hakkab oktoobris Helsingisse lendama!

Maailma üks kõige kiiremini laienev lennufirma Qatar Airways lubas umbes nädal tagasi lähiajal välja tulla suure uudisega. Võis spekuleerida, et tegemist peab olema mõne uue olulise liini avamisega, sest suurte lennukitellimuste allkirjastamine toimub üldjuhul mõne suure lennundusmessi raames ja enne juulis algavat Farnaborough’ lennushow’d ei tohiks selliseid üritusi olla.

Nüüd on siis selgus lõpuks käes. Maailma ühel suurimal turismimessil ITB2016 Berliinis avalikustas Qatar Airways tervelt 14 uut liini nende sõlmlennujaamast Dohas. Qatari seekordse laienemislaine põhifookus langeb Aafrikasse ja Euroopasse. Muud uued sihtpunktid asuvad Tais, Uus-Meremaal ja India ookeani piirkonnas.

Alustame meile kõige huvitavamast liinist – nimelt alustab Qatar Airways lende Helsingist Dohasse. Praeguse info põhjal (andmed on pärit Vikipeediast) peaks lennud algama 10. oktoobril 2016. Esialgselt väljakuulutatud väljumisaeg Helsingist Dohasse on erinevatel päevadel kas 09:50 (T, K, L) või 16:40 (E, N, R, P), lend Dohast Helsingisse saabub vastavalt kas 07:15 või 13:55 (praktika küll näitab, et üsna tihti esialgu väljakuulutatud väljumisaegu hiljem muudetakse).

Samuti on teada, et sellel liinil hakkab Qatar Airways lendama Airbus A320 tüüpi lennukitega. See tähendab, et kasutusel on väiksem lennuk, kui Stockholmi, Kopenhaagenisse või Oslosse, kuhu lennatakse laia kerega Boeing 787-ga. Väga võimalik, et liinile pannakse kõige uuem A320 Neo. Hetkel jageleb Qatar Airways, kes pidi olema selle lennukitüübi esmaklient maailmas, mootoritootjaga Pratt & Whitney, väites, et A320 Neo-le mõeldud uued mootorid pole piisavalt testitud. Igal juhul on Qatar Airwaysil uusi lennukeid lähiajal hädasti vaja, laienemisplaanide teostamiseks on juba lähemas tulevikus vaja kätte saada lausa 34 uut lennukit.

Qatar Airwaysile on see tegelikult juba teine kord teatada Helsingi – Doha liini avamisest. Esimene kord oli enne seda, kui Qatar Airways 2013. aasta oktoobris ühines lennundusallianssiga Oneworld. Kuna Oneworldi kuulub ka põhjanaabrite Finnair ja Aasia suunal ollakse konkurendid, jäi eelmine kord kõnealune liin avamata. Nüüd siis on see ikkagi juhtumas.


Pilt Qatar Airwaysi Twitterist

Uus liin on märgilise tähtsusega ka seetõttu, et Qatar Airwaysist saab esimene nn. M3 lennufirma, mis alustab lende Helsingisse (M3 on Pärsia lahe kolmik Qatar Airways, Emirates ja Etihad). Meile on see huvitav ka seetõttu, et näha, kuidas reageerib Finnair. Teoorias peaks mõlemad Oneworldi lennufirmad koodijagamise alusel tegutsema üksteisele ettevedajatena, kuidas see praktikas kujuneb, näitab aeg. Oleks ju tore, kui Tallinnast või Tartust algav reis Helsingisse Finnairiga ja sealt edasi Qatar Airwaysiga oleks kenasti ühe pileti peal (Adria Tallinnast + Qatar Airways Skandinaaviast on juba täna võimalik). Prognoosid ses osas on siiski tagasihoidlikud, sest täna on Finnairil näha koostööd British Airwaysi, Cathay Pacificu ja Iberiaga, kuid mitte Qatar Airwaysiga. Qatar Airwaysil tuleb lisaks Finnairile kindlasti arvestada ka Turkish Airlinesiga, mille sõlmlennujaama Istanbuli geograafiline asukoht võimaldab Helsingist Aasiasse lennata kiiremini. Reisija seisukohast on selline konkurents muidugi ainult teretulnud.

Qatari teised uued sihtkohad Euroopas on Pisa, Nice, Sarajevo ja Skopje. Aafrikas lisanduvad Marrakesh (Maroko, alates juulist), Douala (Kamerun), Liberville (Gabon), Windhoek (Namiibia) ja Lusaka (Sambia). Meile huvitavamad ongi vast viimased kaks riiki. Lusaka, Liberville ja Douala lennud algavad 2017. aastal, Windhoeki lennatakse alates 28. septembrist. Mujal lisanduvad lennud Seišellidele (12. detsember 2016), Aucklandi (millest peaks alates 3. detsembrist 2016 saama maailma pikim vahemaandumiseta lennuliin), Chiang Maisse ja Krabisse (mõlemad Tais, alustavad detsembris).

Trip.ee lendude soodupakkumiste meeskond hoiab Qatar Airwaysi lennuhindadel Helsingist (ja loodetavasti ka Tallinnast) tulevikus kindlasti silma peal. Meenutame siin aasta alguses toimunud Qatar Airwaysi läbi aegade kõige suuremat soodusmüüki algusega Stockholmist ja Oslost. Miks ei võiks tulevikus midagi sellist ka algusega Helsingist (või Tallinnast!) olla? Kõik head pakkumised leiab meie lendude sooduspakkumiste lehel ja Facebookis.
 

Loe ka: Maailma parim lennufirma aastal 2015 on Qatar Airways

Qatar Airwaysi kodulehelt saab juba osta otselende HEL-DOH, lennu pikkus 6:25 Nonstop!!!

Tõepoolest, Qatar Airwaysi lehel on lennud juba broneeritavad. Hinnad on hetkel küll täiesti laes. Samas, kui kellelgi on kindel soov kaasa teha esimene lend Helsingist Dohasse (või ka sealt kuhugi edasi), saab pileti ära osta. Esimesel lennul uude sihtkohta jagavad lennufirmad temaatilisi mälestusmeeneid ja lennufirma nänni.

See on küll hea uudis. Loodetavasti läheb kergeks hinnasõjaks ;)

Namiibia ja Zambia on huvitav, loodan suurt hinnasula.

Ma ka esmalennust ja sellega kaasnevast nännist loobun ning ootan taskukohaseid pakkumisi tulevikus.