Saudi Araabiasse saab nüüd e-viisaga

Saudi Araabia

Välisturistidele seni suletud Saudi Araabia alustas alates 28. septembrist e-viisade väljastamist. Selline kavatsus on õhus olnud juba 2017. aasta lõpust saati ja 2018. aasta märtsis teatagi, et alates 1. aprillist saab taotleda Saudi Araabia 30-päevast ühekordse sisenemisega elektroonilist viisat. Viisasid sellegipoolest ei tulnud, kuid aasta lõpus oli võimalik saada 2-nädalane Saudi Araabia viisa portaali www.sharek.sa/formulae kaudu Saudi Araabias toimunud Vormel E etapile minekuks. "Spordiviisaga" külastas Saudi Araabiat umbes 1000 välismaalast.

Tundub, et nüüd siis on Saudi e-viisa lõpuks reaalselt toimima saadud. Põhiline info:

  • E-viisat saab taotleda portaalis visa.visitsaudi.com.
  • Saudi viisat saavat taotleda 49 riigi kodanikud, s.h. Eesti kodanikud.
  • E-viisa kehtib 1 aasta, võimaldab mitmekordset sisenemist, riigis on lubatud viibida kuni 90 päeva.
  • Saudi e-viisa maksab 440 Saudi riaali ehk ~107 eurot.

Viisa taotlemise protsess on sirgjooneline: täida viisataotluse vorm, maksa viisatasu ja oota viisat. Tegelikult lisandub üks samm veel – kõigepealt tuleb teha kasutajakonto.

Soovitused Saudi Araabia külastamiseks

Ülimalt konservatiivne Saudi Araabia pole kindlasti kõigi jaoks. Kõigepealt tuleb arvestada, et riietuda tuleb konservatiivsemalt, kui teistes Lähis-Ida riikides. Briti Välisministeerium soovitab naistel kanda abayat ja pearätti, meestel tasub lühikesed püksid vaatamata temperatuuridele ära unustada. Saudi turismiametnikud rõhutavad, et abaya pole välismaalastele kohustuslik, kuid sellegipoolest tuleks riietuda tagasihoidlikult ja seda ka rannas.


Abaya

Paljudes restoranides on eraldi tsoonid peredele ja üksinda einestajatele. Ramadani ajal on keelatud päevasel ajal avalikus kohas süüa, juua või suitsetada. Seaduse täitmist jälgitakse tähelepanelikult.

Valitsus- ja militaarhoonete pildistamine on keelatud, ka kohalike inimeste pildistamine võib probleeme tuua. Binoklid piiril konfiskeeritakse.

Riiki ei pruugi saada, kui passist leitakse Iisraeli tempel. Vähemalt sõnade järgi ei tohiks riiki sisenemisega enam probleeme tekkida üksi reisivatel naistel.

Saudid on massiivse reklaamikampaania teinud. Mul nii youtubes kui mitmetes uudistesaitides näitab nüüd videote ette Saudi-Araabia turismireklaame...

Kuu aega möödas ja olen endiselt reklaamirahe all. Ma näen vähemalt 10 Saudi-Araabia reklaami päevas. Vähemalt!